فهرست
متهم رديفِ دوم يک اخراج: كمال‌الكارت!
متهم رديفِ دوم يک اخراج: كمال‌الكارت!

متهم رديفِ دوم يک اخراج: كمال‌الكارت!

آی اسپورت - به محضِ اينكه كارتِ زرد داور مسابقه پرسپوليس با تراكتورسازی، روبروی نگاهِ بهت‌زده بازيكنان و هواداران تيم تهرانی به كمال كاميابی‌نيا نشان داده شد، جای خالی اين ستاره كليدی در دربي پايتخت، نگرانی مشترک پرسپوليسي‌ها را رقم زد. اين هافبک دفاعی، سناريوی سال گذشته را تكرار كرد و درست مثل ليگ پانزدهم، فرصت حضور در دربي برگشت را از دست داد. كارتِ زرد و در ادامه كارت قرمز كاميابی‌نيا، از شيرينی يک پيروزی مقتدرانه براي قرمزهای تهران كم كرد و موجب شد سرمربي كروات اين تيم مورد سرزنش قرار بگيرد.

تكليفِ پيروزی سرخپوشان در جدال با تراكتورسازی، خيلي زود مشخص شده بود و انتظار مي‌رفت برانكو براي حفظِ تنها هافبک دفاعي تيمش از خطر محروميت در آستانه دربی، او را از زمين بيرون بكشد. پرفسور اما دستور تعويض اين بازيكن را صادر نكرد تا در پايان مسابقه، شاهد اخراج او از زمين بازی باشد. البته كه برانكو به واسطهِ ناديده‌گرفتن احتمال محروميتِ اين بازيكن 5 كارته، مقصرِ اصلي رقم‌خوردن اين اتفاق بود اما نقشِ خودِ كاميابی‌نيا در اين محروميت، به شكل عجيبي ناديده گرفته شد. ستاره‌ای كه آنقدر باهوش نبود تا در فاصله تنها چند دقيقه به پايان مسابقه، برای يک توپِ ساده در ميانه ميدان با مهاجمِ عصبانی تيم حريف درگير نشود. بدون ترديد كارتِ زردِ داور، برخوردي مسالمت‌آميز با كمال بود و اين بازيكن در همان برخورد اول بايد با كارتِ قرمز مستقيم مواجه مي‌شد. او به سادگي مي‌توانست تا لحظه نواخته‌شدن سوتِ داور، با كناره‌گيری از نبردهاي فيزيكی، از پيروزيِ پرگل و يک‌طرفه تيمش لذت ببرد اما با يک اشتباه استراتژيک، خودش را از جشنِ دسته‌جمعی پايان بازي و البته نبرد حساس هفته آينده با استقلال محروم كرد. برانكو مقصر بود كه تصميم گرفت تا دقيقه نود به آرامش كمال اعتماد كند و كمال نيز مقصر بود كه پاسخ خوبی به اعتماد پرفسور نداد.

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-02-06 16:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
کیان
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۵۳
سبک برانکو این نیست که بدون هافبک دفاعی بازی کنه، تو مسابقات قبلی هم همیشه برای حفظ نتیجه نورالهی رو تو اخر بازی اضافه میکرد، یعنی با دوتا هافبک دفاعی دقایق آخر رو سپری میکرد، پس این چیزای که شما میگید تو تفکر برانکو جایی نداره... بازی داشت اداره میشد و اساسا حرکت کمال لزومی نداشت...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر