فهرست
آنالیز یک ادعا/ گروه ایران آسان‌ بود؟
آنالیز یک ادعا/ گروه ایران آسان‌ بود؟

آنالیز یک ادعا/ گروه ایران آسان‌ بود؟

آی اسپورت - دوشنبه شب با پیروزی 2-0 بر ازبکستان صعود تیم ملی به جام جهانی قطعی شد و با نتایجی که دیشب در گروه A انتخابی جام جهانی در قاره آسیا به دست آمد، صدرنشینی ایران هم در فاصله دو هفته تا پایان رقابت هم قطعی شد. این صعود مقتدرانه و بی حرف و حدیث و البته باخت دیشب کره جنوبی به قطر باعث شد تا در محافل ورزشی و میان هواداران فوتبال بحثی درباره قدرت نامتوازن دو گروه A و B آسیا شکل بگیرد. حضور ژاپن و استرالیا و عربستان در بالای جدول گروه B و فاصله زیاد آنها با 3 تیم دیگر گروه این ذهنیت را در میان بعضی‌ها به وجود آورده که آن گروه بسیار سخت‌تر از گروه ایران است و اگر تیم ملی در گروه B قرار می‌گرفت به این راحتی صعود نمی‌کرد. نتایج ضعیف کره جنوبی هم مزید بر علت شده و عده‌ای از هواداران که به نظر می‌رسد بیشتر با شخص کارلوس کی‌‎روش مشکل دارند، او و تیم ملی ایران را به دلیل قرار گرفتن در این گروه آسان، خوش‌شانس بدانند. اما آیا واقعا گروه ایران این قدر آسان بود که شاگردان کی‌روش دو هفته قبل از پایان مسابقات صدرنشینی خود را در آن قطعی کنند؟ شاید بشود با منطق همین دوستان پاسخی به این ادعا داد و صحت و سقم آن را تا حدودی مشخص کرد.

سوریه تیم چهارم گروه A بعد از ایران با 5 گل خورده دومین خط دفاع برتر را در میان 12 تیم حاضر در این رقابت‌ها دارد. این تیم که دیروز چین را با تساوی 2-2 متوقف کرد، هفته گذشته در یک بازی دوستانه در ژاپن، تیم ملی این کشور را با تساوی 1-1 متوقف کرده بود. ژاپنی که همین حالا بالاتر از استرالیا و عربستان صدرنشین گروه B است. کره جنوبی در حال حاضر در رنکینگ فیفا دو رده از ژاپن بالاتر قرار دارد. همین ژاپن صدرنشین، در بازی اول خود در انتخابی جام جهانی به میهمانش امارات 2-1 باخت و با توجه به منطق منتقدان کی‌روش، شاید ژاپن هم دیگر آن تیم قدرتمند چند سال گذشته نیست! همین طور استرالیایی که با تایلند و عراق مساوی کرده و الان در گروه خود سوم است. باور کنید اگر ایران در گروه B حضور داشت امروز این منتقدان باز هم معتقد بودند که ایران در گروه آسانی قرار گرفته و اگر در گروه سوریه و کره جنوبی و قطر قرار داشت هرگز به این سادگی به جام جهانی صعود نمی‌کرد!

البته بعید است که این دوستان از صعود تیم ملی به جام جهانی آن هم با این اقتدار خوشحال نباشند اما به نظر می‌رسد حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی و محبوبیت روز افزون اوست که باعث شده تا صعود زودهنگام تیم ملی را به گروه آسانش! نسبت بدهند و همچنان از صدرنشینی ایران در قاره آسیا ناراحت باشند.

 

۲۳ ۱۵  
آی اسپورت
2017-06-14 15:15:00
نظر دهید

۱۵ نظر
م.م
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
نسبت به چهار سال پیش ما قوی تر شدیم،ازبک ضعیف تر شد و قطر هم تقریبا فرقی نکرد، این باعث شد اختلاف امتیاز زیادی داشته باشیم،تیم ما تو دفاع فوق العاده است
سامان
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
بابا جمع کنید این تحلیل های آبکی رو من تا تیتر مطلب رو دیدم گفتم این الان جوری میخواد شر و ور بگه که ما تو گروه سخت تری افتادیم.در صورتی که همه میدونن اینطور نیست .کره در حال حاضر حتی از عربستان هم ضعیف تره .ازبکستان هم که تکلیفش مشخصه درصورتی تیم پنجم اون گروه عراقه که همیشه یقه تیم ما رو گرفته.کیروش مربی خوبیه ولی دیگه ازش قدیس نسازین که فردا دوباره باز خودشو بگیره و از اون استعفاهای مضحکه آمیز بگیره.اونوقت تو جام جهانی نتیجه جوگیر شدن رو می بینید.
محسن هوادار فوتبال
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۵
تیمارستانها ی کشور رو برای دکور نساختن...اگه بری دنبال دررمان خودت بقیه کمتر آسیب می بینن سامان جان...
محمد
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۰۵
تیمارستان دبیشتر به کار تو میاد محسن
علی
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۵
محسن جان شما هم همینطور
۷
حسین پسندیده
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۸
بنده اینگونه فکر نمیکنم ، کیروش اگر مطالباتی هم دارد برای تیم هست نه برای خودش ، ایشان با تیم قرارداد دارند ولی نتایج میتواند برای ایشان رزومه خوبی باشد . این را هم بگویم بدون هیچ تعصبی این گروه و ان گروه در یم وضعیت قراردارند . گروهی ضعیف نیست . حالا اگر میخواهید زحمات مربی و بچه ها را ازبین ببرید ف مختارید.
۸
محسن هوادار فوتبال عقب مونده
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۱۷
آخه عقب مونده اون پدر و مادرت بهت یاد ندادن که آگه نظرت مخالف بود باید با منطق جوابش بدی نه با توهین درد مملکت ما نه مسئولیین بی کفایت هستن نه اون اقلیت خاص بلکه بی فرهنگایی مثل تو هستن که تازه عینک روشن فکری هم میزنن رو چشمشان.
۶
علیرضا
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۲
دوست عزیز.قوی تر بودن گروه دوم از همین پیداست که تیمی ما رو از ملتهای آسیا حذف کرد که تو اون گروه 5ام هستش بین 6تیم!!!
۶ ۱
اریایی
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۴۳
فکر کنم تیم 70 دیقه ده نفر بود با احتساب وقت اضافه

درسته؟؟؟؟
۸
حسین پسندیده
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۳۴
بنده معتقدم اینگونه اظهار نظرها اگر به دلایل و شواهد و امار و اطلاعات جامع ، میزان دوندگی تیمها ، تاکتیکها ، زمین ، تدارکات ، تعدد موقعیتهای خطر ناک بر روی دروازه حریفان و غیره استناد شده باشد میتوان در این خصوص بررسی کرد که آیا این حرفها درست هست یا خیر؟ ولی اگر فقط به یک اظهار نظر غیر منطقی و خالی از استنادات باشد فقط بعنوان یک طنز باید انرا شنید و رفت . زیاد توجه نکنید اگر بدون منطق صحبتی میشود فقط برای این است که در رسانه ها مطرح شوند . فقط همین
۴
مسعود
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۴۵
والا خوب میشه اگه همیشه گروهمون مثل امسال باشه انوقت پشت سر هم میریم جام جهانی البته از دفاع خوب تیم ملی هم نباید گذشت
۲ ۱
اریایی
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۴۶
خوب میگین کره ضعیف تر شده


خب چه چیز باعث شده ما هم مثل کره نشیم

خب همین سخت گیری ها و دیسیپلین کیروش بوده


والا هنوز باید ناز و قهر و اشتی ها رحمتی و جباری و خلعتبری و عقیلی ، تیم رو بدتر از کره میکرد


کره ضعیف نشد
این ما بودیم که قوی تر شدیم
۵
soshyans
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۵۷
احمقانه ترین تحلیل ممکن و همین طور نویسنده این مطلب ثابت کرد که کاسه لیسی بیش نیست .
۵
استقلال
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۱۸
و اینک آی اسپرت خیاط می شود و می دوزد و می شکافد
۲
666666
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۰۸
خیر به هیچ وجه گروه ایران آسون نبود بلکه تفاوت فاحشی با بقیه داشت توجه کنید ک چین پایین جدولی با کره رده دومی فقط 7 امتیاز فاصله داره و هنوز هم شانس حضور در پلی آفو داره البته روی کاغذ.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر