فهرست
هدف کین در روز شنبه؛ حفظ رکورد صددرصدی
هدف کین در روز شنبه؛ حفظ رکورد صددرصدی

هدف کین در روز شنبه؛ حفظ رکورد صددرصدی

آی اسپورت - روز شنبه و در یکی از مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس تاتنهام در ورزشگاه اختصاصی خود میزبان شفیلد یونایتد خواهد بود، دیداری که می‌تواند نامی جدید را به جمع قربانیان هری کین اضافه کند. کین شنبه در حالی برابر بیست و نهمین تیم لیگ برتری (در دوران بازی خود) قرار می‌گیرد که پیش از این توانسته دروازه تک تک ۲۸ تیمی که برابرشان بازی کرده را حداقل یک بار باز کند. در حقیقت، در بین بازیکنانی که حداقل برابر ۲۰ تیم گوناگون لیگ برتری قرار گرفته اند، کین تنها بازیکنی است که توانسته دروازه همه رقبا را باز کند و رکوردی صد درصدی در این زمینه به جای بگذارد.

بعد از کین نام برنده ۴ کفش طلای لیگ برتر، تیری آنری قرار گرفته است. برترین گلزن تاریخ باشگاه آرسنال در دوران حضور در شمال غرب لندن برابر ۳۵ تیم مختلف قرار گرفت و دروازه ۳۴ تیم را گشود. سوانسی سیتی تنها تیمی است که آنری نتوانست قفل دروازه اش را بگشاید.  بازیکن موفق دیگر سرخیو آگوئروی آرژانتینی است. بهترین گلزن تاریخ باشگاه منچسترسیتی هم در دوران حضور در لیگ برتر برابر ۳۲ تیم به میدان رفته و دروازه ۳۱ تیم را گشوده است. بولتون واندررز تنها تیمی است که آگوئرو علیرغم بازی در مقابل آن نتوانسته دروازه اش را باز کند.

در زیر نگاهی به موفق ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر از نظر درصد موفقیت گلزنی برابر رقبای گوناگون خواهیم داشت. باز هم باید به این نکته اشاره کرد که در این فهرست تنها بازیکنانی حضور دارند که حداقل برابر ۲۰ تیم مختلف به میدان رفته باشند.

هری کین: ۲۸ از ۲۸ (۱۰۰ درصد)

تیری آنری: ۳۴ از ۳۵ (۹۷.۱ درصد)

سرخیو آگوئرو: ۳۱ از ۳۲ (۹۶.۹ درصد)

اندی کول: ۳۸ از ۴۰ (۹۵ درصد)

آلن شیرر: ۳۷ از ۳۹ (۹۴.۹ درصد)

کریس آرمسترانگ: ۳۰ از ۳۲ (۹۳.۸ درصد)

جرمین دفو: ۳۷ از ۴۰ (۹۲.۵ درصد)

رابین فن‌پرسی: ۳۳ از ۳۶ (۹۱.۷ درصد)

دیگو کاستا: ۲۱ از ۲۳ (۹۱.۳ درصد)

فرناندو تورس: ۲۹ از ۳۲ (۹۰.۶ درصد)

اما اگر بخواهیم موفق ترین بازیکنان را از نظر گلزنی برابر بیشترین تیم منحصر به فرد در تاریخ لیگ برتر رده بندی کنیم، نام فرانک لمپارد در صدر آن می‌درخشد. سرمربی این روزهای چلسی که در دوران بازی خود در ۶۰۹ مسابقه توانست ۱۷۷ گل برای وستهم یونایتد، چلسی و منچسترسیتی به ثمر برساند، توانسته برابر ۳۹ تیم گوناگون لیگ برتری گلزنی کند تا از این نظر رکورد ویژه ای را به ثبت رسانده باشد. در زیر نگاهی به موفق ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر از نظر گلزنی برابر بیشترین تیم های گوناگون خواهیم داشت:

فرانک لمپارد: ۳۹ تیم

اندی کول: ۳۸ تیم

آلن شیرر: ۳۷ تیم

جرمین دفو: ۳۷ تیم

وین رونی: ۳۶ تیم

 

     
آی اسپورت
2019-11-09 00:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر