فهرست
ما هیچ، ما نگاه
ما هیچ، ما نگاه

ما هیچ، ما نگاه

آی اسپورت - تاریخ فوتبال ایران، احتمالا هیچ‌گاه دوقطبی کی‌روش-برانکو را فراموش نمی‌کند؛ دوره‌ای پرتنش که سرشار بود از موضع‌گیری‌های پنهان و آشکار. گفتن اینکه چه‌کسی دعوا را شروع کرد و چه‌کسی نخواست تمامش کند، شاید ساده نباشد. اما هرچه بود کار به جایی رسید که کی‌روش به برانکو طعنه می‌زد که برادرش را آورده کنار دستش و در انتقال بازیکنان بی‌کیفیت اوکراینی نقش داشته، برانکو هم این طرف و آن طرف مصاحبه می‌کرد و برای کی‌روش جانشین می‌تراشید.

دعوا حالا باید تمام‌شده باشد. حالا که پس از هشت سال کارلوس کی‌روش از سرمربیگری تیم ملی کنار رفته، دیگر دلیلی ندارد این دوگانه ویرانگر ادامه پیدا کند. با وجود این زخم‌هایی که بر تن و جان طرفداران فوتبال به‌جا مانده، آنقدر عمیق هست که حتی با کنار کشیدن یک‌طرف دعوا، به این زودی التیام پیدا نکند.

کارلوس کی‌روش، در آخرین گفت‌وگویش قبل از آنکه تهران را برای همیشه ترک کند، روبه‌روی عادل فردوسی‌پور نشست. او که ساعت‌ها پس از شکست سنگین مقابل ژاپن خوابش نبرده بود، آرام‌تر از همیشه به‌نظر می‌رسید. او گفت: «ابتدا این را باید به همه بگویم که هیچ مشکلِ شخصی با کسی ندارم؛ اجازه نمی‌دهم مسائل فوتبالی با زندگی‌ام تداخل داشته باشد؛ امروز فقط می‌خواهم به همه یک مسئله را بگویم؛ از کسانی که بی‌قیدوشرط از من حمایت کردند و کسانی که رو‌به‌روی من ایستادند، بسیار تشکر می‌کنم. هیچ مشکل شخصی با کسی ندارم...» و در حالی ‌که مظلوم‌تر و حق‌به‌جانب‌تر از همیشه به‌نظر می‌رسید، ادامه داد: «اگر دقت و بررسی کنید، هیچ‌وقت از جایگاه خود خارج نشده‌ام تا یک مشاجره را شروع کنم؛ هرگز در زندگی‌ام این کار را نکرده‌ام؛ فکر نمی‌کنم کار هوشمندانه‌ای باشد که در خانه کسی را برای دعوا بزنید. بنده هرگز طی 8سال حضورم، هیچ حرفی درباره پرسپولیس نزدم؛ از او {برانکو} بپرسید چرا در مسائل تیم ملی دخالت کرد؟»

چند ساعت پس از حرف‌های کی‌روش -که گروهی آن را پسندیدند و برایش هورا کشیدند و گروهی دیگر اسمش را سیاه‌کاری گذاشتند، برانکو ایوانکوویچ هم روبه‌روی خبرنگاران نشست. قابل پیش‌بینی بود که مواضع او درباره حرف‌های کی‌روش مهم‌تر از حرف‌هایش درباره بازی با پدیده باشد. رقیب رفته بود و او فرصت داشت هرچه دلش می‌خواهد بگوید، اما ناباورانه وانمود کرد که هیچ تقابلی با کی‌روش نداشته و هیچ‌گاه حرفی علیه تیم ملی نزده: «من اینجا آمده‌ام کار کنم نه اینکه بجنگم و بعد صلح کنم. به اینجا آمده‌ام تا تجاربم را به فوتبال ایران انتقال دهم نه اینکه مردم را به جان هم بیندازم. تا به حال شنیده‌اید علیه کی‌روش حرف بزنم؟ تا حالا مخالف تیم ملی بوده‌ام؟ این حرف‌ها برای من مهم نیست اما آیا کی‌روش علیه من حرف زده؟ شما خبرنگاران پاسخ دهید. همین برای من کافی است. من با او چه کاری دارم؟ او سرمربی تیم ملی بود و هرگاه بازیکن خواست ما بازیکن دادیم و از تیم ملی حمایت کردیم اما آیا تا به حال علیه یکی از بازی‌های تیم ملی مخالفتی کردم یا حرفی زدم؟»

سکانس پایانی جنگ کی‌روش و برانکو بیشتر شبیه کمدی است. به لطف هنرنمایی این 2نفر و کارگردانی مدیران بالادستی‌شان، برای مدتی طولانی، طرفداران فوتبال به جان هم افتادند. تیم ملی بخشی از هوادارانش را از دست داد و پرسپولیس هم از این تقابل کم آسیب ندید. حالا اما دو بازیگر اصلی ناگهان همه‌‌چیز را انکار می‌کنند. همه آن مشاجره‌های خسته‌کننده را، همه آن‌ تهمت‌هایی که به هم زدند. یک‌طرف دعوت از خانزاده را زیر سؤال می‌برد و طرف دیگر به خرید بازیکنان اوکراینی و آدام همتی طعنه می‌زد. یکی برای تیم ملی سرمربی می‌تراشید و آن یکی، از لجش حاضر نمی‌شد بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم ببیند.

و حالا در آخرین سکانس این دوگانه مسخره، دو طرف درحالی‌که لبخند به لب دارند، برای ما دست تکان می‌دهند؛ که کدام دعوا؟ کدام مصاحبه؟ ما که نمی‌دانیم شما از چی حرف می‌زنید!

همشهری ورزشی

۵ ۶  
آی اسپورت
2019-02-07 15:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
amir
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۳۹
اینا به کنار. برانکو دست کم یه دستاوردی داشت. دو بار پرسپولیس رو قهرمان ایران کرد، یه بار نایب قهرمان آسیا. کیروش رو بگو که کل تایمش رو به دعوا گذروند و آخر هم دو تا حذف تو جام ملت‌ها و یه خروار باخت نوبرانه مثل 3-0 به ژاپن و باخت به عراق و ازبکستان و ترکمنستان و لبنان و مساوی جلو سوریه و فلسطین رو گذاشت پشت دستمون و رفت. تازه با حقوقی که چهار پنج برابر برانکو بود!
HHEE
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۰۳
خودتونو به نفهمی نزنید دیگه کیروش تو این سالا چندین بار مستقیم برانکو رو خطاب قرارداد و بهش توپید اونم از نوع شنیعش ولی مصاحبه ای که برانکو مستقیم کیروش رو خطاب داده باشه و تهمت زده باشه بهش عمرا پیدا نمیکنید.
امین
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۲۲
برانکو هیچوقت درباره تیم ملی حرف نززد
۱
سعید
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۲۱
آقای همشهری مسخره، این دوقطبی مسخره رو شما ژورنالیستای مسخره ایجاد کردید و نونشو خوردید، بس کنید
۴
آرش
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۰۵
به همه طرفدارای پرسپولیس
تو بازی کثیف این کیسه کشا نیافتید، اینا فقط کیروش رو دستاویز قرار دادن که واسه پرسپولیس حاشیه بسازن، تیم ملی و اینجور حرفا همش کشکه، کثافتکاری تو خون ایناست، اون از هوچیگری و باج خواهیاشون، اون از سوپر جام و کلی چیزای دیگه
جواب این گوهخورها رو ندید، بی وجودهای بی همه چیز تو زمین رقیب نیستن با کثافتکاری میخوان خودشون رو بکشن بالا
۲
...
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۲۶
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر