فهرست
مورینیو، کارشناس ویژه جام ملت‌های آسیا
مورینیو، کارشناس ویژه جام ملت‌های آسیا

مورینیو، کارشناس ویژه جام ملت‌های آسیا

آی اسپورت - وقتی ژوزه مورینیو از منچستریونایتد اخراج شد، مقصد بعدی‌اش سوال بسیاری از علاقمندان فوتبال بود. مورینیو که کارنامه پرافتخاری دارد، دومین اخراج متوالی را تجربه کرد و به نظر می‌رسد دو تجربه تلخ اخیرش با چلسی و منچستریونایتد روی شهرت و اعتبار حرفه‌ای او تاثیر زیادی داشته باشد.

مورینیو منتظر است تا فصل آینده دوباره هدایت یک تیم بزرگ را به عهده بگیرد، ولی پس از نتایج ضعیف سال‌های اخیر این مربی در لیگ برتر مشخص نیست که او مثل گذشته همچنان روی بورس باشد.

آخرین پیشنهاد مربیگری برای مورینیو از سوی باشگاه بنفیکا بود که آن را رد کرد، به امید اینکه تابستان تیم بزرگتری سراغ او برود، ولی تمام تیم‌های بزرگ اروپا وضعیت باثباتی دارند و اگر هم به فکر تغییر مربی باشند، بعید است سراغ مورینیوی بروند که دو تجربه قبلی‌اش را با ناکامی پشت سر گذاشته. در این میان رئال مادرید به نظر می‌رسد تنها گزینه جذاب برای مربی پرتغالی باشد و او امیدوار است تیم سابقش که این روزها با سولاری وضعیت خوبی ندارد، تابستان به او پیشنهاد بدهد.

او در مصاحبه اخیرش هم به این نکته اعتراف کرد و گفت: «وقتی یک مربی یا بازیکن دعوت به بازگشت به یک باشگاه دعوت می‌شود، افتخار بزرگی است. این یک ریسک حساب نشده یا تیری در تاریکی نیست. باشگاه سراغ کسی می‌رود که قبلا آنجا بوده و توانایی‌هایش را می‌شناسد.»

قرارداد سولاری با رئال تا 2020 است، ولی نتایج متوسطی گرفته و به احتمال زیاد فلورنتینو پرز برای فصل آینده به دنبال یک مربی مشهورتر خواهد رفت و این یعنی چشمک تقدیر به مورینیو. او در سال 2010 برای اولین بار هدایت رئال را به عهده گرفت و سه سال روی نیمکت این تیم نشست. زمانی که او از مادرید رفت گفته می‌شد که رابطه خوبی با برخی از بازیکنان بزرگ تیم ندارد، ولی با جدایی کاسیاس و رونالدو احتمالا مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت.

مورینیو در استودیوی بین‌اسپرت

مربی پرتغالی این روزها آزاد است و می‌تواند به فعالیت‌های جانبی بپردازد. پنجشنبه خبر رسید که او با شبکه بین‌اسپرت توافق کرده برای یک هفته به عنوان کارشناس در استودیو حاضر شود. او قرار است دو بازی مهم را برای این شبکه بین‌المللی تحلیل کند. بازی قطر و عربستان در جام ملت‌های آسیا که 27 دی برگزار می‌شود و مصاف آرسنال و چلسی در لیگ برتر که 29 دی باید با هم روبرو شوند. بین‌اسپرت در ماه‌های اخیر از کارشناسان معتبری مثل زلاتان، پل اسکولز، رود گولیت، آرسن ونگر، مارسل دزایی، یحیی توره، نمانیا ویدیچ، وسلی اسنایدر و گراهام سونس دعوت کرده و حالا قرار است از مربی پرتغالی برای این دو بازی حساس استفاده کند. برنامه‌های این شبکه در 43 کشور و 7 قاره قابل دریافت است. مورینیو در جام جهانی به عنوان کارشناس با راشاتودی روسیه همکاری می‌کرد.

 

۱    
آی اسپورت
2019-01-12 02:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر