فهرست
یادداشت روز: لیورپول تیم بی دفاع
یادداشت روز: لیورپول تیم بی دفاع

یادداشت روز: لیورپول تیم بی دفاع

آی اسپورت - تنها 15 دقیقه پس از زمانی که  سعی داشت تیمش را با نتیجه ی 4 -0 از حریف پیش بیندازد، لوئیس سوارس مجبور شد چشمان پر از اشکش را از دنیا مخفی کند. لیورپول بازی 3-0 برده را با تساوی 3-3 عوض کرد تا امید های آنان برای قهرمانی از قبل هم کمرنگ تر شود.

لیورپول خیلی ناگهانی زمین گیر شد هر چند بازگشت پالاس خارق العاده بود. فوتبال بار دیگر مجموعه ای از احساسات زیبا را در زمین از خود نشان داد.

استیون جرارد به عنوان کاپیتان تیم اولین فردی بود که سعی داشت سوارس را آرام کند، او حتی از دوربین تلویزیونی نیز خواست که از این صحنه دور شود. در نهایت لوئیس سوارس با چشمانی پر از اشک در کنار کولو توره رهسپار رختکن شد.

http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/0849beaee74.jpg
هواداران لیورپول  روی بی رحم فوتبال را تماشا کردند. عده ای از آنان بی صدا اشک می ریختند و عده ای دیگر ناباورانه ایستاده بودند و بهت زده به اطراف نگاه می کردند. آن ها به هیچ عنوان آن چه اتفاق افتاده بود را باور نمی کردند. لیورپول همه چیز را تحت کنترل داشت اما ناگهان از هم پاشید و در شوک عمیقی فرو رفت.

نمایش لیورپول در فاز تهاجمی همچون همیشه فوق العاده بود اما آن ها بار دیگر نشان دادند که در مسائل تدافعی پر از ایراد و اشکال هستند. شاگردان راجرز اگر بهتر از اندوخته های خود دفاع می کردند، اکنون این شانس را داشتند تا فشاری مضاعف بر منچستر سیتی وارد کنند.

براندان راجرز پس از پایان بازی همه چیز را از دست رفته می بیند: " من سیتی جام را خواهد برد. به مدت 75 دقیقه خارق العاده کار کردیم. 3 گل به ثمر رساندیم و شانس های دیگری نیز بر روی دروازه حریف ایجاد کردیم."

تصاویر آهسته ی گل های پالاس به خوبی ضعف های دفاعی و تصمیمات اشتباه مدافعان لیورپول را نمایش می دهد. عواقب این اشتباهات بسیار مرگ بار بود.گلن جانسون بر خلاف مسائل هجومی، در دفاع به هیچ وجه انعطاف پذیر نبود. مارتین اسکرتل نتوانست به دفاع تیم نظم دهد و در نهایت  ساخو ما را یاد فیلم های صامت 100 سال پیش انداخت!!
http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/0849beaee71.jpg


در آن سو نمایش جرارد و سوارس بسیار خوب بود. جرارد بار دیگر نمایشی فوق العاده در میانه ی میدان از خود ارائه داد و سوارس نیز توانست سی و یکمین گل خود را در فصل جاری به ثمر برساند. تنها چند ساعت قبل از این بازی، سوارس به انتخاب فوتبال نویسان بهترین بازیکن فصل لیگ برتر شده بود و پس از او نیز استیون جرارد قرار گرفت. اما درخشش این دو بازیکن نیز برای قهرمانی لیورپول کافی نبود.

تعادل در دفاع و حمله مسئله ای است که لیورپول هیچ گاه نتوانست در طول فصل آن را به خوبی نمایش دهد. شاید همین مسئله مهم ترین دلیل دور شدن آن ها از قهرمانی باشد. براندان راجرز این چنین شرایط تیمش را وصف می کند: " ما 99 گل در فصل جاری به ثمر رسانده ایم که رکوری فوق العاده است. اما در هر صورت ما باید بتوانیم به خوبی دفاع کنیم."

http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/0849beaee73.jpg


مشکلات دفاعی لیورپول تردید ها را نسبت به نمایش فصل بعد این تیم در لیگ قهرمانان افزایش داده است. راجرز از آن جا که اعتقاد دارد دنیل اگر دفاعی «ایستا» است، به احتمال زیاد او را به فروش خواهد رساند. لیورپول برای فصل بعد دست کم به 3 مدافع نیاز دارد تا برای حضور در ترکیب با ساخو، اسکرتل و جانسون بجنگند.

لیورپول در فصل نقل و انتقالات تابستان باید وضعیت دفاعی خود را سر و سامان ببخشد. آن ها این فصل با بازی های زیبای خود لحظات فرح بخش زیادی را برای هواداران فوتبال ایجاد کردند اما فراموش کردند که تنها «فرح بخش بودن» برای قهرمانی کافی نیست.

ترجمه: شهاب شهابی
     
آی اسپورت
2014-05-06 22:26:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر