فهرست
بیت آشور در گفتگو با لس آنجلس تایمز:بعد از ده دقیقه، بازیکنان تیم ملی تبدیل به برادرهایم شدند
بیت آشور در گفتگو با لس آنجلس تایمز:بعد از ده دقیقه، بازیکنان تیم ملی تبدیل به برادرهایم شدند

بیت آشور در گفتگو با لس آنجلس تایمز:بعد از ده دقیقه، بازیکنان تیم ملی تبدیل به برادرهایم شدند

آی اسپورت - کوین بکستر خبرنگار روزنامه لس آنجلس تایمز سراغ استیون بیت آشور رفته و از او در مورد بازی در تیم ملی ایران و جام جهانی پرسیده. استیوی گفته: جام جهانی بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان است. بهترین بازیکنان جهان در جام جهانی بازی می‌کنند. وقتی بچه بودم همیشه آرزوی حضور در جام جهانی را داشتم. از این که فرصت بازی در جام جهانی به من رسیده خیلی خوشحالم.

امید نمازی مربی سابق تیم ملی ایران که تلاش زیادی برای آوردن بیت آشور به کشور پدری اش کرد، می گوید: سه سال قبل زمانی که کارلوس کی‌روش هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت، فهرستی از بازیکنان مهاجر ایرانی و بازیکنان ایرانی شاغل در فوتبال اروپا را فراهم کرد. در بین این بازیکنان، بازیکنانی مثل دنیل داوری، اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و امید نظری حضور داشتند. در ابتدا کمی شک و شبهه درباره جذب این بازیکنان وجود داشت و کمی می ترسیدیم که رسانه‌ها به این موضوع واکنش منفی نشان دهند. اما وقتی یخ این موضوع آب شد و بازیکنان دو ملیتی توانستند عملکرد خوبی در تیم ملی ایران داشته باشند همه چیز برای حضور این بازیکنان در فوتبال ایران مثبت شد.

بیت آشور درباره اولین حضورش در تیم ملی فوتبال ایران نظر جالبی دارد: در 5 تا 10 دقیقه‌ تمام هواداران ورزشگاه را مثل برادرانم احساس کردم. فرهنگ ایرانی این است که وقتی غریبه‌ای را می‌بینی به او محبت کنید. ایرانیان مردمان مهمانوازی هستند. من هنوز فرهنگ ایرانی را در خودم دارم. پدر و مادرم در ایران به دنیا آمده اند و دلیلی برای دوری از کشور ایران نداشتم.

بخش آخر این گزارش به صحبتهای یورگن کلینزمن سرمربی تیم ملی امریکا در مورد حضور استیوی در تیم ایران اختصاص دارد. کلینزمن گفته: استیوی اولویت ششم هفتم ما برای بازی در دفاع راست بود و به نظرم او تصمیم درستی گرفت که به تیم ایران رفت چرا که نمی خواستیم او فرصت حضور در جام جهانی را از دست بدهد.

     
آی اسپورت
2014-05-07 10:32:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر