فهرست
گزارش روز : وایادولید قهرمانی را از رئال گرفت
گزارش روز : وایادولید قهرمانی را از رئال گرفت

گزارش روز : وایادولید قهرمانی را از رئال گرفت

آی اسپورت - به فصل 1980 - 1981 بر می گردیم. به روز آخر آن مسابقات. در آن روز رئال مادرید در شرایطی به زمین وایادولید رفته بود که برای کسب عنوان قهرمانی به پیروزی نیاز داشت.

این تیم با اختلاف یک امتیازی نسبت به رئال سوسیه داد ، تیم دوم جدول بود.اما از لحاظ بازی رودررو ، تیم سوسیه داد نتایج بهتری کسب کرده بود . سوسیه داد در زمین خودش 3-1 بر رئال پیروز شده بود. در حالی که در برنابئو 1-0 شکست خورده بود.

 تنها شانس قهرمانی مادریدی ها ، شکست رئال سوسیه داد در زمین خودش در مقابل خیخون و در عوض پیروز شدن رئال در زمین وایادولید بود.

پایان لالیگا یک پایان بسیار دراماتیک برای رئال مادرید بود.

26.jpg


رئال مادرید با هدایت بوسکوف فقید ( این مربی بزرگ هفته پیش درگذشت ) در نیمه اول با گل سانتیانا پیش افتاد . در نیمه دوم وایادولید بازی را به تساوی کشاند.

از زمین سوسیه داد هم خبر رسید که خیخون در عین ناباوری 2-1 از میزبان پیش افتاده است. تا بدینجا هم رئال قهرمان نبود.

اما در ادامه ، دو گل از سانتیانا و اشتلیکه آلمانی رئال را 3-1 از میزبانش پیش انداخت. بازی به اتمام رسید و رئالی ها به زمین ریختند و به خیال قهرمان شدن به جشن و پایکوبی پرداختند.

اما بازی سوسیه داد هنوز تمام نشده بود. 23 ثانیه به پایان بازی سوسیه داد و خیخون باقی مانده بود که زامورا با شوتی از پشت محوطه جریمه بازی را به تساوی کشاند .

بدین ترتیب در عین ناباوری مادرید از قهرمانی بازماند و سوسیه داد قهرمان شد. پس از پایان مسابقه ، در سن سباستین تا پاسی از شب به مناسبت اولین قهرمانی لالیگا جشن برپا بود.

لازم به ذکر است که در آن زمان به هر برد دو امتیاز تعلق می گرفت و اگر سیستم امتیاز دهی به مانند امروز بود رئال مادرید قهرمان لالیگا شده بود.

33 سال بعد رئال در شرایطی به مصاف وایادولید می رود که بازهم برای قهرمان شدن نیاز به کسب سه امتیاز حیاتی این دیدار دارد .

با این تفاوت که این تیم باید 6 امتیاز دیگر نیز بدست بیاورد و به انتظار شکست اتلتیکو در یکی از دو دیدار باقیمانده اش بنشیند.


رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-08 04:28:32
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر