فهرست
یادداشت روز: تاریخ هیچ گاه آلزایمر نمی گیرد آقای جرارد
یادداشت روز: تاریخ هیچ گاه آلزایمر نمی گیرد آقای جرارد

یادداشت روز: تاریخ هیچ گاه آلزایمر نمی گیرد آقای جرارد

آی اسپورت-

سکانس اول: یونایتد امید زیادی به توقف شاگردان آنجلوتی در برابر لیورپول  داشت.حتی اگر لیورپول می توانست یک تساوی از چلسی بگیرد، ابتکار عمل به یونایتد باز می گشت. قبل از بازی حرف و حدیث های زیادی پیرامون «با جان و دل» بازی کردن یا نکردن لیورپولی ها مطرح بود. به هر حال یونایتد و سر آلکس مهم ترین دشمنان آن ها محسوب می شدند. استیون جرارد در صحنه ی باور نکردنی، پاسی اشتباه تقدیم دیدیه دروگبا کرد و او تیر خلاص را نه بر پیکر لیورپول، بلکه بر پیکر یونایتد وارد آورد. چلسی، لیورپول را در آنفیلد برد تا در نهایت قهرمان لیگ برتر شود. گرچه به جز وجدان جرارد کسی نمی تواند در مورد آن صحنه قضاوت کند اما دست کم آن چیزی که در آنفیلد مشخص بود، چهره ی لیورپولی بود که چندان تمایلی به پیروزی نداشت.


سکانس دوم:لیورپول پس از مدت ها در موقعیتی ممتاز برای قهرمانی تاریخی در لیگ برتر قرار گرفته است. حتی یک تساوی مقابل چلسی در آنفیلد می توانست ابتکار عمل را در دست آن ها نگه دارد. بازی روند خودش را طی می کرد اما استیون جرارد ناگهان پایش لغزید تا سیاه پوستی دیگر به نام دمبا با تیر خلاص را این بار بر پیکر لیورپول شلیک کند. لیورپول در نهایت 2-0 باخت تا از عرش  رهسپار فرش شود.تماشای چهره ی نا امید جرارد در چند نمای مختلف پس از پایان بازی بسیار دردناک بود

سکانس سوم: لیورپول که ابتکار عمل را از دست رفته می دید امید زیادی به کمک همشهری ها داشت. توقف سیتی در گودیسون پارک راه را مجددا برای قهرمانی لیورپول هموار می کرد. گرچه بعضی از هواداران اورتون پیش از بازی با قاطعیت از پیروزی تیمشان و باقی ماندن جام در مرسی ساید سخن می گفتند اما باز هم حرف و حدیث هایی پیرامون « با جان و دل» بازی کردن یا نکردن اورتون نقل محافل فوتبالی بود. اورتون دست کم یک سوم زمانی بازی را بسیار پایین تر از حد انتظار ظاهر شد تا سیتی 3-2 پیروز شود و در دو قدمی قهرمانی قرار گیرد. تصویر لبخند معنا دار بعضی از هواداران اورتون پس از گل اول ژکو از دید دوربین های تلویزیونی پنهان نماند.

سکانس پایانی: قطعا انگلیسی ها ضرب المثلی معادل ضرب المثل ما ایرانی ها تحت عنوان " چیزی که عوض داره، گله نداره " در  فرهنگشان دارند. حال و روز فعلی لیورپول، استیون جرارد و هواداران این تیم چندان نا مربوط به این ضرب المثل نیست. تاریخ همیشه بهترین قاضی است. قهرمانی که تا چند هفته پیش در مشت آنفیلد قرار داشت، این روزها حوالی اتحاد پرسه می زند.تساوی ناباورانه در برابر کریستال پالاس به آن شکل دراماتیک، شاید امید های کمرنگ لیورپول را نیز از بین برده باشد. جرارد و هواداران لیورپول اگر هفته ی بعد جام را بر فراز دستان کمپانی ببینند مطمئنا بیش از پیش سال 2010 را به یاد خواهند آورد.

شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-05-07 16:51:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر