فهرست
یادداشت روز : مادرید -  وایادولید ؛ جدال معمولا آسانی که سخت شده است
یادداشت روز : مادرید - وایادولید ؛ جدال معمولا آسانی که سخت شده است

یادداشت روز : مادرید - وایادولید ؛ جدال معمولا آسانی که سخت شده است

آی اسپورت -  شاید پس از سال 1981 هیچگاه رئال مادرید تا به این اندازه به پیروزی بر وایادولید محکوم نبوده است. کسب سه امتیاز این بازی برای کهکشانی ها از آن جهت حیاتی است که این تیم برای امیدوار ماندن به قهرمانی به کسب 9 امتیاز از سه بازی باقیمانده خود از جمله این بازی نیازمند است.تحلیلگر روزنامه AS نگاهی داشته به این بازی که در زیر می آید :


پیروزی مادرید بر وایادولید هیچگاه در تاریخ بازی های این دو تیم کار دشواری حتی در زمین وایادولید به حساب نمی آمده .اما شرایط جدول در فصل جاری به گونه ای است که نمی توان چندان به صراحت از برتری مادرید سخن گفت.

استرس و فشار ناشی از برد و همچنین کسب نتیجه تساوی در بازی قبلی در برنابئو مقابل والنسیا می تواند بار روانی منفی برای رونالدو و یارانش به همراه داشته باشد.

بهتر است در ابتدا نگاهی بیندازیم به عملکرد آماری این دو تیم در فصل جاری و سپس از لحاظ تاکتیکی این بازی را مورد تحلیل قرار دهیم :« وایادولید در ورزشگاه خانگی خود " سوریا " 19 گل به ثمر رسانده و 15 گل نیز دریافت کرده است.

در این ورزشگاه تنها سه شکست در مقابل اتلتیکو ، اتلتیک بیلبائو و اوساسونا متحمل شده و بزرگترین شگفتی را با پیروزی 1-0 برابر بارسا خلق کرده است.

این تیم در مجموع 34 گل به ثمر رسانده که نکته جالب ، زدن 12 گل از این 34 گل با ضربه سر بوده است. تنها پیروزی خارج از خانه این تیم نیز به تازگی برابر رایووایکانو بدست آمده است »« وایادولید باید از تیمی پذیرایی کند که یک ماشین گلزنی است . رئال در بازی هایی که مهمان بوده 40 گل به ثمر رسانده و از دفاعی بهره می برد که خیلی شکننده نیست و برای باز کردن دروازه اش باید به اندازه کافی سختی کشید.

در مقابل ، وایادولید به طور متوسط 1.5 گل در هر بازی دریافت داشته . یعنی 54 گل که البته خیلی هم  آمار بدی نیست. این تیم تنها 4 گل بیشتر از سویا و 2 گل بیشتر از سوسیه داد که تیم های راه یافته به یورولیگ سال آینده هستند دریافت داشته است.

از آن طرف کهکشانی ها 12 بار در لالیگا دروازه خود را بسته نگاه داشته اند »


« وایادولید به طور متوسط 98 بار در هر بازی توپ را از دست می دهد و البته معمولا 47 درصد مالکیت بازی را در اختیار دارد.که آمار نسبتا خوبیست.

73 درصد پاسهای بازیکنان این تیم درست بوده است. با این وجود خط میانی این تیم نمی تواند در مقابل ژابی و مودریچ عرض اندام کند و محتمل است که رئال خودش را به خوبی به حریف در بازی امشب تحمیل کند »

« رئال در شرایطی به زمین وایادولید می رود که نیاز حیاتی به برد دارد . تا بدینجا رئال 11 پیروزی خارج از خانه و البته دو شکست داشته است .

100 گل به ثمر رسانده که 79 تای آنها از داخل محوطه جریمه به ثمر رسیده است.

نقش ریباند در گلهای به ثمر رسیده رئال بسیار چشمگیر است . بخصوص از جانب رونالدو که با 31 گل در لالیگا آقای گل است »

« بازیکنان رئال در زمین حریفان 83 درصد پاس هایشان صحیح بوده است. در برابر والنسیا هم آمار بسیار خوبی علی رغم کسب نتیجه تساوی داشتند.

رئال در هر بازی خارج از خانه 68 توپگیری موفق داشته که این تیم را به یک تیم سرعتی و بسیار زهر دار در ضد حملات تبدیل کرده است »
« کلیدهای تاکتیکی برای پیروزی بر وایادولید در میانه میدان نهفته است .

وایادولید سعی می کند تا با پرس از یک سوم میانی به رئال اجازه ندهد تا نمایش همیشگیش را ارائه دهد.

کاری که مادرید باید انجام دهد از دست ندادن توپ در میانه میدان است. آمار موفق پاسکاری این تیم نباید افت کند.

در وایادولید همه به انتظار لورفتن توپ از جانب مادریدی ها نشسته اند تا دست به ضد حمله بزنند.

روکاوینا و پنیا به خوبی از میانه میدان به مهاجمینشان اضافه می شوند. لارسون شوتزن قهاری است و خاوی گرا همواره در محوطه جریمه حریفات به انتظار طعمه نشسته است.

خاوی 13 گل تا بدینجا برای وایادولید زده که 5 تای آن با ضربه سر بوده است.

بدون شک خطرناک ترین مهره وایادولید هم اوست . خط دفاع مادرید بخصوص باید مراقب این مهاجم زهردار باشد »


«  علاوه بر حفظ توپ و پاسکاری های دقیق ، سرعت در انتقال توپ می تواند کلیدی ترین عامل پیروزی رئال در بازی امشب باشد.

بدون گرت بیل ، رئال مادرید بار دیگر به سیستم 4-4-2 باز می گردد. ایسکو و دی ماریا نقش بسیار مهمی در بازی امشب دارند: توپگیری و انتقال سریع آن به مهاجمین.

ژابی و مودریچ بدون شک عقب تر از ایسکو و دی ماریا بازی خواهند کرد و وظیفه کنترل میانه میدان به عهده آنهاست. کوئنترائو هم باید بیشتر از همیشه در فاز تهاجمی مشارکت داشته باشد »

« بنزما از 23 مارس در لالیگا گلزنی نکرده است و آمار گلزنی او روی عدد 17 ثابت باقی مانده است. او آخرین بار دو گل به بارسا زده است .

نقش بنزما در بازی امشب بسیار مهم است. کریم باید بار دیگر راه دروازه را پیدا کند بی شک بنزما امشب هم زوج رونالدو خواهد بود .

 علاوه بر رونالدو و بنزما می توان روی راموس نیز برای گل زدن به وایادولید حساب ویژه ای باز کرد. راموس در چند بازی اخیر این مساله را به خوبی اثبات کرده است. برای گلزنی در نهایت یک راه دیگر می ماند و آن هم ضربات کاشته رونالدو »


همه آنچه که از این بازی می شد عنوان کرد در بالا ذکر شده است. رئال باید این سه امتیار را بدست بیاورد . کاری که نه خیلی آسان و نه خیلی دشوار است. توجه داشته باشید که وایادولید برای نجات از سقوط می جنگد و بار مثبت روانی از بابت پیروزی بر بارسا در زمین خودش را یدک می کشد.

یک لغزش از جانب مادرید کافی است تا قهرمانی لالیگا به اتلتیکو و البته بارسا نقدیم شود.

Análisis de la jornada

پدرو سن مارتین : AS

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-07 19:37:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر