فهرست
صعود از پله سعودی‌ها؟
صعود از پله سعودی‌ها؟

صعود از پله سعودی‌ها؟

آی اسپورت - لیگ قهرمانان آسیا پس از حدود ۷ ماه تعلیق، مجددا از دیروز در منطقه غرب آسیا پیگیری شد. امروز هم بازی‌های گروه‌های C و D برگزار می‌شود. در گروه C از ساعت ۱۹:۳۰ الدحیل قطر با الشارجه امارات بازی می‌کند و از ساعت ۲۲:۳۰ پرسپولیس تهران در مقابل التعاون عربستان قرار می‌گیرد. در گروه D هم از ساعت ۱۹:۳۰ العین امارات و السد قطر با هم روبرو می‌شوند. در ساعت ۲۲:۳۰ هم سپاهان اصفهان با النصر عربستان بازی خواهد کرد. بازی‌های امشب آخرین بازی از مرحله رفت مسابقات است و بازی‌های بعدی این تیم‌ها  سه روز بعد یعنی روز جمعه برگزار می‌شود و همین بازی‌ها تکرار خواهد شد.

 

پرسپولیس – التعاون؛ بازی امید

شاگردان یحیی گل محمدی امشب مقابل تیمی قرار می‌گیرند که با دو بازی و دو برد صدرنشین گروه است! البته هر دو برد التعاون در همان دو بازی به دست آمده که ۷ ماه قبل برگزار شد. التعاون ابتدا الشارجه را در امارات با یک گل شکست داد و سپس در زمین خودش الدحیل را با دو گل مغلوب کرد. این نشان می‌دهد التعاون آن روزها تیم بسیار پرقدرتی بوده است. چرا که الدحیلی که با دو گل به التعاون باخته بود چند روز پیشتر پرسپولیس را با دو گل شکست داده بود. اما الان ۷ ماه از آن روزها می‌گذرد و وضعیت التعاون به کلی متفاوت است. بعد از این که لیگ عربستان دوران تعلیق مربوط یه کرونا را پشت سر گذاشت التعاون در ۸ بازی آخرش ۷ باخت متوالی متحمل شد و به منطقه سقوط از لیگ رسید. اما در بازی هفته آخرش مقابل الفیحا با یک گل به برتری رسید و موفق شد از خطر سقوط به لیگ پایین‌تر فرار کند. تازه این گل هم در دقیقه ۹۰+۲ به ثمر رسید و باعث شد الفیحا به جای التعاون سقوط کند. التعاون در نهایت فصل را با 35 امتیاز و در رده دوازدهم لیگ به پایان رساند. به وضوح روشن است که التعاون از وضعیت خوبی که ۷ ماه پیش داشت فاصله گرفته است و اصلا از آن تیم آماده که الدحیل را هم با دو گل شکست داده بود خبری نیست. به همین دلیل پرسپولیس بسیار امیدوار است با شکست دادن این تیم در بازی امشب و بازی برگشت که روز جمعه برگزار می‌شود به وضعیتش در جدول سر و سامانی بدهد و به صعود از گروه امیدوار شود.

 

التعاون؛ از اسب افتاده!

شاید باورش سخت باشد اما التعاون نیمی از بازیهایش در فصل تازه به پایان رسیده لیگ سعودی را با شکست به پایان رساند. یعنی ۱۵ شکست در ۳۰ بازی! فقط دو تیمی که در رده‌های پایانی جدول قرار گرفتند بیشتر از التعاون باختند. التعاون در ۳۰ بازی این فصل فقط ۳۳ گل زد. یعنی تقریبا یک گل زده در هر بازی. این تیم 40 گل هم دریافت کرده که نشان می‌دهد از نظر سازمان دفاعی در وضعیت خوبی قرار ندارد. احتمالا بررسی بازی آخر التعاون در لیگ می‌تواند معیار خوبی برای شناخت از این تیم باشد. التعاون در این بازی با سیستم ۲-۴-۴ به زمین رفت. مسلم الفرج دروازه‌بان اصلی التعاون بود. هانی السبیانی در دفاع چپ و مخیر الرشیدی در دفاع راست بازی کردند. نواف الصبحی و سامی الخیبری در میانه خط دفاع حضور داشتند. آرسنیو نونس هافبک پرتغالی در سمت چپ خط هافبک بازی کرد و ساموئل اووسو اهل غنا در سمت راست خط هافبک حضرر داشت. آنجلو نتوی برزیلی هم در کنار عبدالرحمان البرکه در مرکز زمین کار بازیسازی را بر عهده داشتند. کارلوس ویلانووای شیلیایی و فناو ایما آندریاتیسما که اهل ماداگاسکار است در خط حمله بازی کردند. در طول بازی هم فرهاد الرشیدی، محمد السهلاوی و فیصل درویش وارد زمین شدند که اتفاقا گل برتری را سهلاوی در وقت اضافه زد. سهلاوی معروفترین بازیکن اهل سعودی تیم التعاون است. سرمربی التعاون در این فصل ویکتور کامپلوس بود که در هفته‌های آخر برکنار شد و عبدالله عسیری که دستیار او بود موقتا هدایت التعاون را بر عهده گرفته است. البته التعاون در روزهای اخیر «یاگو» مدافع برزیلی و «میچل دوک» مهاجم استرالیایی را هم جذب کرده و به احتمال زیاد در بازی با پرسپولیس از آنها هم استفاده خواهد کرد.

 

پرسپولیس؛ ناگزیر از برد

پرسپولیس از دو بازی قبلی فقط یک امتیاز گرفته و برای این که شانس صعود داشته باشد نیاز مبرم دارد که در بازی امشب به برتری برسد. پرسپولیس دو بازی قبلی را هم در بهمن ماه سال گذشته با هدایت یحیی گل‌محمدی انجام داد و الان نسبت به آن روزها دو بازیکن اصلی و موثرش در فاز هجومی را از دست داده. مهدی ترابی احتمالا به العربی قطر خواهد رفت و علی علیپور کار توافقش با ماریتیمو تقریبا تمام شده است. پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات چند بازیکن جدید را جذب کرد تا شاید بتواند جای خالی این دو نفر را پر کند. حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، علی شجاعی، احسان پهلوان، عیسی آل کثیر و آرمان رمضانی بازیکنانی بودند که در هفته گذشته به پرسپولیس پیوستند. پیش بینی ترکیب پرسپولبس چندان سخت نیست. به احتمال زیاد حامد لک در دروازه قرار می‌گیرد. چون رادوشویچ در هفته‌های اخیر چندان مطمئن ظاهر نشده است. محمد حسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده در قلب خط دفاعی بازی می‌کنند و سید جلال روی نیمکت خواهد نشست. در سمت چپ و راست خط دفاع تغییراتی رخ خواهد داد. بعد از مصدومیت محمد انصاری و محمد نادری، یحیی از سعید آقایی در این پست استفاده می‌کند. چون گزینه دیگری هم ندارد. در سمت راست هم وضعیت به همین شکل است. مهدی شیری تنها مدافع راست تخصصی پرسپولیس مصدوم است و به قطر نرفته. به همین دلیل سیامک نعمتی که قبلا چند باری در این پست بازی کرده، مدافع راست تیم خواهد بود. هر چقدر وضعیت خط دفاع روشن است در خط هافبک ابهام داریم. چون وضعیت مصدومیت و یا آمادگی کمال کامیابی نیا روشن نیست. اگر او به بازی برسد که قطعا در ترکیب قرار می‌گیرد وگرنه به جای او میلاد سرلک بازی می‌کند. جلوتر از او هم حضور احمد نوراللهی و بشار رسن قطعی به نظر می‌رسدو نفر چهارم خط هافبک هم از بین امید عالیشاه و احسان پهلوان انتخاب خواهد شد. در خط حمله هم به احتمال فراوان شاهد بازی زوج وحید امیری و عیسی آل کثیر خواهیم بود.

 

سپاهان؛ یک بازی دشوار

امشب سپاهان اصفهان دیگر نماینده ایران هم در مقابل یک تیم سعودی به نام النصر قرار می‌گیرد. سپاهان در دو بازی قبلی‌اش که امیر قلعه نویی مربی این تیم بود نتایج متفاوتی گرفت. این تیم ابتدا موفق شد العین امارات در زمین این تیم با ۴ گل شکست بدهد اما در بازی دوم مقابل تیم قدرتمند السد قطر با ۳ گل مغلوب شد. در این گروه السد قطر و النصر عربستان با ۴امتیاز اول و دوم هستند و سپاهان با ۳ امتیاز سوم است. العین هم بدون امتیاز در قعر جدول ایستاده. حریف امروز سپاهان تیم قدرتمند و پرمهره‌ای است. عبدالرزاق حمدالله معروفترین و بهترین بازیکن النصر است. روی ویتوریا مربی سرشناس پرتغالی هم در 4 سال گذشته سرمربی بنفیکا بوده در ابتدای سال ۲۰۱۹ هدایت النصر را بر عهده گرفته است. النصر در پایان فصل تازه به اتمام رسیده لیگ سعودی بعد از الهلال در رده دوم ایستاد. اما سپاهان بعد از قطع همکاری با امیر قلعه نویی، سکان هدایتش را به یک چهره جوان اما سرشناس و فوق العاده محبوب یعنی مرحم نویدکیا سپرده است. نوید کیا در گام اول کار بسیار سختی در پیش دارد و باید بتواند در مقابل یکی از تیم‌های پرقدرت و مدعی گروه نتیجه قابل قبولی بگیرد. سپاهان در فصل نقل و انتقالات با جذب دانیال اسماعیلی فر و محمد نژادمهدی تیمش را تقویت کرد. حالا باید دید سپاهان و محرم در اولین گام چه نتیجه‌ای کسب خواهند کرد.

 

سازندگی 

     
آی اسپورت
2020-09-15 16:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر