فهرست
یادداشت روز: کاسیاس یا لوپز، مسئله این است!
یادداشت روز: کاسیاس یا لوپز، مسئله این است!

یادداشت روز: کاسیاس یا لوپز، مسئله این است!

آی اسپورت - ایکر کاسیاس از ماه ژانویه ی فصل گذشته دیگر در لا لیگا برای رئال مادرید به میدان نرفته است اما او امشب در برابر وایادولید بار دیگر درون دروازه ی تیمش قرار خواهد گرفت. او پس از 52 بازی بار دیگر فرصت خود نمایی در لا لیگا را خواهد داشت.

استراتژِی آنجلوتی برای بازی دادن به هر دو دروازه بان تیمش روشن بود. ایکر در کوپا دل ری و لیگ قهرمانان به میدان می رفت و دیگو در لا لیگا. استراتژی که به خوبی جواب داد و رئال توانست از توانایی های هر دو دروازه بان خود به خوبی استفاده کند.

بازگشت ایکر به دروازه ی رئال در لیگ، ناخود آگاه همه را یاد سال 2002 و فینال لیگ قهرمانان در برابر لورکوزن می اندازد. دیداری که کاسیاس در آن  ذخیره سزار سانچس آماده بود اما با مصدومیت او، ایکر فرصت خودنمایی و درخشش در آن فینال تاریخی را پیدا کرد.

کاسیاس اگر در فینال لیگ قهرمانان پیروز شود، تیمش را در هر دو رقابتی که فیکس بوده به مقام قهرمانی رسانده است که آمار جالب توجهی محسوب می شود.

http://www.insidespanishfootball.com/wp-content/uploads/2013/09/Casillas.jpgایکر کاسیاس در لیگ قهرمانان 8 گل دریافت کرده و در مجموع در 21 بازی که برای رئال در این فصل انجام داده، تنها  9 گل دریافت کرده است. دیگو لوپز اما در 35 بازی که برای مادرید به میدان رفته، 36 بار توپ از خط دروازه اش عبور کرده است.

گرچه این آمار نشان می دهد که رئال در کوپا دل ری و لیگ قهرمانان بهتر دفاع کرده است اما در این بین نباید از نقش کاسیاس نیز غافل شد. آمار می گوید که او «سیو» های بیشتری را به نسبت لوپز انجام داده است.

دیگو لوپز هر 92 دقیقه 1 گل در لا لیگا دریافت کرده در حالی که این عدد برای ایکر کاسیاس در لیگ قهرمانان 125 دقیقه است. در کوپا دل ری اما اوضاع بسیار بهتر است و ایکر هر 201 دقیقه 1 گل پذیرفته است.

https://secure.just-keepers.com/newsimg/231/diego-lopez.jpg

کارلو آنچلوتی پیرامون وضعیت دو دروازه بان خود این چنین اظهار نظر می کند: " من با هر دو آن ها صحبت کردم و آن ها این شرایط را پذیرفتند. کاسیاس چهارشنبه بازی را از ابتدا اغاز خواهد کرد زیرا او این ماه احتیاج به بازی کردن دارد."

آنچلوتی در ماه فوریه جمله ی جالبی را پیرامون کاسیاس و لوپز به زبان آورده بود:" من نمی دانم آیا منصفانه است یا خیر. اما من دو دروازه بان فوق العاده عالی در اختیار دارم و این مساله خوشبختانه انگیزه ی هر دو را افزایش داده است."

تمام تیم های دنیا آرزو دارند که یک دروازه بان خوب و مطمئن در اختیار داشته باشند اما آنجلوتی در رئال این فصل دو دروازه بان مطمئن داشته است. گرچه این مساله مشکلاتی را ایجاد کرده است اما شاید هر سر مربی آروزی داشتن چنین مشکلی را داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-05-07 18:33:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر