فهرست
شرایط استخدام بازیکن خارجی در لیگ ؛ سخت تر علیه بنجل ها
شرایط استخدام بازیکن خارجی در لیگ ؛ سخت تر علیه بنجل ها

شرایط استخدام بازیکن خارجی در لیگ ؛ سخت تر علیه بنجل ها

 ای اسپورت – سازمان  لیگ برتر فوتبال ایران ، شرایط استخدام بازیکن خارجی در لیگ برتر را اعلام کرد . به موجب این آیین نامه بازیکنان خارجی ای که اهل آفریقا و اقیانوسیه باشند باید در 3 سال گذشته عضو تیم  ملی کشورشان باشند یا در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده باشند و فوتبالیست های برزیلی و آمریکای جنوبی باید در رده اول لیگ کشورشان بازی کرده باشند.

بخوانید:

1-    هر باشگاه لیگ برتری می تواند حداکثر 4 بازیکن خارجی را با شرایط زیر استخدام و ثبت نام نمایند که یکنفر آنه الزاماً باید آسیایی باشد .

-2 بازیکنان آسیایی و اقیانوسیه می بایست حداقل در سه سال گذشته عضویت تیم ملی بزرگسال کشور متبوع را داشته یا در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ACL بازی کرده باشند یا حداقل در پنج سال گذشته عضویت تیم ملی امید کشور متبوع را داشته باشند.

-3 بازیکنان کشورهای آفریقایی و آمریکای شمالی می بایست حداقل در سه سال گذشته عضویت تیم ملی بزرگسالان کشور متبوع را داشته باشند. یا حداقل در پنج سال گذشته عضویت تیم ملی امید کشور متبوع را داشته باشند.

-4 بازیکنان اروپایی یا آمریکای جنوبی و یا بازیکنان سایر قاره ها، شاغل در اروپا و آمریکای جنوبی می بایست حداقل درسه فصل گذشته عضویت در دو رده بالای مسابقات کشور مبداء را داشته باشد.

-5 باشگاه ها می توانند هر چهار بازیکن خارجی خود را همزمان در هر بازی به کار بگیرند.

-6 مدارک مربوط به احراز شرایط استخدام بازیکن خارجی شامل )تائیدیه فدراسیون ملی و باشگاه دارنده بازیکن( به عهده باشگاه گیرنده می باشد.

-7 برابر مقررات بین المللی بازیکن خارجی که بیش از پنج سال است در یک کشور زندگی می کنند بازیکن خارجی به حساب نمی آید و می تواند به تیم ملی نیز دعوت شود .

-8 فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هیچگونه مسئولیتی در قبال استعلام مدارک فوق که توسط باشگاهها صورت میگیرد نخواهد داشت. و در صورت اثبات عدم طی تشریفات قانونی توسط باشگاه در جذب بازیکن خارجی ،تامین کلیه خسارات احتمالی به عهده باشگاه گیرنده بوده ولی بکارگیری این بازیکن در مسابقات تا زمان اثبات تخلف مصداق بازیکن غیر مجاز نبوده اما بعد از اثبات عدم طی تشریفات قانونی دیگر بکارگیری بازیکن مجاز نمی باشد

-9 استخدام بازیکنان خارجی در رده سنی امید و جوانان می بایست دارای شرایط مندرج در جذب بازیکنان خارجی باشند.

-10 استفاده از بازیکنان خارجی رده سنی امید نیز مشمول سهمیه های تعیین شده در آئین نامه نقل و انتقالات بازیکنان

خواهد بود .

-11 باشگاه های حاضر در لیگ دسته اول و به پایین به هی وجه مجاز به جذب و استخدام بازیکن خارجی نمی باشند.

     
آی اسپورت
2014-05-07 20:17:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر