فهرست
فولاد صفر - السد صفر؛ بهتر از رائول و یارانش / فولاد در اهواز صعود می کند
فولاد صفر - السد صفر؛ بهتر از رائول و یارانش / فولاد در اهواز صعود می کند

فولاد صفر - السد صفر؛ بهتر از رائول و یارانش / فولاد در اهواز صعود می کند

آی اسپورت-
رقابت های لیگ قهرمانان آسیا - مرحله یک هشتم نهایی

فولاد:  سوشا مکانی، عبدالله کرمی، ایوب والی، امید خالدی، مهرداد جماعتی،‌ شهاب کرمی، بختیار رحمانی، اسماعیل شریفات( مهدی بدرلو 73)، سروش رفیعی، غلامرضا رضایی ( ساسان انصاری 12 ) و لوسیانو پریرا

سرمربی: حسین فرکی 

شرح بازی:
شاگردان حسین فرکی که درمرحله گروهی این رقابت ها را بدون شکست تمام و با 14 امتیاز به عنوان تیم نخست گروه دوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده بودند امروز نیز برابر تیم السد بازی منطقی را به نمایش گذاشتند و این تیم را با نتیجه تساوی بدون گل متوقف کردند.

السد قطر که از امتیاز میزبانی سود می برد در دقایق ابتدایی به دنبال باز کردن دروازه نماینده ایران بود اما بازیکنان فولاد با دوندگی بالا اجازه بازی سازی به هافبک های حریف را نداده و فضاهای موجود را به خوبی پوشش دادند.
علاوه براین، بازیکنان فولاد خوزستان در ضدحملات با بهره گیری از بازیکنان سرعتی خود به دنبال استفاده از ضعف مدافعان السد بود تا به گل دست یابد ولی نتوانست از چند فرصت به دست آمده استفاده خوبی ببرد.
در نهایت نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل همراه شد. نکته حائز اهمیت 45 دقیقه اول، بازی خشن بازیکنان دو تیم بود که بارها به توقف جریان دیدار منجر شد و بازیکنان به رختکن رفتند.
دقایق ابتدایی نیمه نخست باز هم بازیکنان تیم السد قطر توپ و میدان را دراختیار گرفتند اما رفته رفته شاگردان حسین فرکی جلو کشیده و بازی را کنترل کردند. آنان در ادامه توسط بختیار رحمانی و لوسیانو پریرا فرصت هایی برای گلزنی داشتند اما نتوانستند به گل برسند.
در نیمه دوم بازهم بازیکنان تیم السد خشن بازی کرده و بارها روی بازیکنان تیم فولاد خطا کردند که داور این دیدار با مهربانی ازکنار این خطاها گذشت اما گلی از خط دروازه ها نگذشت تا این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل تمام شود.
به نظر می رسد حسین فرکی سرمربی تیم فولاد با کسب نتیجه تساوی بدون گل در این دیدار به آنچه که می خواست رسید وبه طور حتم در دیدار برگشت با استرس کمتری شاگردان خود را به میدان خواهد فرستاد.

رائول گونزالس کاپیتان سالهای گذشته تیم ملی فوتبال اسپانیا و رئال مادرید که به عضویت السد در آمده است از ابتدا در ترکیب نماینده قطر قرار داشت و 90 دقیقه برای این تیم بازی کرد.

لحظات حساس :
* نیمه ی اول دیدار تمام شد و تنها اتفاق خاص مسابقه، ضربه ی پریرا به دروازه ی السد بود که روی یک حرکت تیمی فوق العاده به ثمر رسیده بود اما گل نشد. 
در ادامه و در دقیقه 55، اسماعیل شریفات از سمت راست به دروازه السد نزدیک شد و شوت محکمی را روانه ان کرد اما توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 61، پریرا از فاصله حدودا 35 متری دروازه السد را هدف گرفت اما شوت محکم او را دروازه بان السد به کرنر فرستاد.

دقیقه 70، خلفان ابراهیم، ملی پوش السد تقریبا با مکانی تک به تک شد اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 80 چیزی نمانده بود که نخستین گل بازی به ثمر برسد اما ضربه محکم و خطرناک پریرا از داخل محوطه جریمه با واکنش بسیار خوب دروازه بان السد همراه شد و به کرنر رفت. در ادامه هم ضربه کرنر ارسالی را پریرا با ضربه ای آکروباتیک قطع کرد اما این بار توپش از بالای دروازه به بیرون رفت.

اتفاق ویژه : خطاهای بازیکنان السد شدید و غیر قابل گذشت بود . اما داور به طرز عجیبی هوای آنها را داشت و حداقل دو کارت قرمز به آنها نداد .

     
آی اسپورت
2014-05-08 03:15:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر