فهرست
ببخشید، رونالدو چند؟
ببخشید، رونالدو چند؟

ببخشید، رونالدو چند؟

آی اسپورت- از زمانی موضوع تصمیم رونالدو برای ترک رئال مادرید مطرح شده رسانه‌ها و مطبوعات بدون توقف مشغول گمانه‌زنی درباره آینده او هستند.

رونالدو از اتهام مالیاتی و رو در رو شدن با دادستان اسپانیا خوشحال نیست و می‌خواهد از اسپانیا برود. این روزها قیمت بازیکن خیلی گران است. آیا فلورنتینو پرس برای او قیمت منطقی در نظر می‌گیرد؟ اصلا باشگاهی توان پرداخت قیمت این بازیکن را دارد؟

لیست کاندیداهایی که توان خرید رونالدو را دارند طولانی نیست. پاری سن ژرمن یکی از آن‌هاست و دیگری منچستریونایتد است. این دو باشگاه هستند که توان پرداخت ترانسفرفی و دستمزد رونالدو را دارند.

حتی مطبوعات مدعی شدند شاید مادرید کمی درباره قیمت رونالدو بلوف هم بزند. روزنامه‌های هواداری این باشگاه بارها مطالبی با تیتر «با 200 میلیون یورو رونالدو چه کارهایی می‌توان کرد؟» منتشر کرده‌اند.

مادرید در سال 2009 و در ازای 94 میلیون یورو رونالدو را از منچستریونایتد خرید و با توجه به این که رونالدو به زودی 33 ساله می‌شود پس قیمتش باید افت کرده باشد. دروب‌سایت‌هایی که در زمینه نقل و انتقالات بازیکنان و ارقام مربوط به آن‌ها فعالیت می‌کنند به وضوح می‌توانید ببینید که نیمار قیمتی معادل رونالدو دارد.

این وب‌سایت‌ها همچنین نشان می‌دهند که هر دو‏‌، نیمار و رونالدو، پشت سر مسی هستند. بازیکنی که سایت مطرح ترانسفرمارکت او را با 120 میلیون یورو گران‌ترین بازیکن حال حاضر دنیای فوتبال می‌داند. هرچند که چه مسی و چه نیمار و رونالدو در ازای رقمی بیشتر از این می‌توانند جا به جا شوند.

دیگر بازیکن از مثل سه گانه بارسلونا لوئیس سوارس است که چهارمین بازیکن گران دنیا است و 90 میلیون یورو قیمت دارد. پشت سر او آنتون گریزمن قرار دارد و بعد از گریزمن هم پوگبا، بیل و لواندوفسکی هستند که همه 80 میلیون یورو ارزش دارند.

اما وب سایت مطالعات فوتبالی نیمار را با 210.7 میلیون یورو گران‌ترین بازیکن دنیا می‌داند. هری کین 24 ساله و دله الی 21 ساله بعد از او با 155.1 و 153.6 میلیون یورو نفرات بعدی هستند. نفر چهارم مسی است با 151.7 میلیون یورو و رونالدو هم در رده یازدهم و با ارزش 112.4 میلیون یورو قرار دارد.

واقعیت البته این است که در ترانسفرمارکت همیشه قیمت‌ها بالاتر است. مثل رقمی که یونایتد برای پوگبا پرداخت. مادرید هم می‌تواند با فروش رونالدو رکورد گران‌‎قیمت‌ترین نقل و انتقال را جا‌به‌جا کند.

 

۲    
آی اسپورت
2017-06-18 17:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر