فهرست
پاریس-دورتموند؛ مچ‌اندازی آینده‌داران فوتبال اروپا
پاریس-دورتموند؛ مچ‌اندازی آینده‌داران فوتبال اروپا

پاریس-دورتموند؛ مچ‌اندازی آینده‌داران فوتبال اروپا

آی اسپورت - بعد از دو ماه وقفه، هیجان بازی‌های لیگ قهرمانان دوباره به فوتبال اروپا برمی‌گردد و در یکی از مهیج‌ترین بازی‌های اولین شب از دور رفت مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها، امشب بورسیا دورتموند میزبان پاری‌سن‌ژرمن خواهد بود.

دورتموند و PSG برای یکدیگر رقبای ناآشنایی نیستند چون این سومین باری است که آنها با هم مصاف دارند. دو رویارویی قبلی آنها در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل 11-2010 صورت گرفت که هر دوی آنها با تساوی خاتمه یافت.

امسال اما پاری‌سن‌ژرمن به عنوان بخت اول پیروزی و صعود از این مرحله شناخته می‌شود. صدرنشین لوشامپیونا در گروهی که در آن رقیبی مانند رئال مادرید داشت، بدون شکست و با کسب 16 امتیاز از 18 امتیاز ممکن صعود کرد. دورتموند اما با تنها 10 امتیاز و به عنوان تیم دوم به این مرحله رسیده است هرچند گروهی که نماینده آلمان در آن قرار داشت، با حضور رقبایی مانند بارسلونا، اینتر و اسلاویا پراگ به مراتب سخت‌تر از گروه PSG بود.

فصل گذشته ژرمن‌ها در همین مرحله از رقابت‌ها با قبول شکست مقابل تاتنهام از گردونه رقابت‌ها حذف شدند اما امسال شرایط آنها به مراتب بهتر به نظر می‌رسد. اضافه شدن اسلحه‌ای مانند ارلینگ هالند، هواداران پرطرفدارترین تیم آلمان را به اولین صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا از فصل 17-2016 امیدوار کرده است.

غلبه دورتموند بر قهرمان فرانسه در مجموع دو دیدار مأموریتی بسیار سخت به نظر می‌رسد اما تیم تحت هدایت لوسین فاوره با روحیه‌ای مضاعف از کسب یک پیروزی قاطع در بوندس‌لیگا آماده پذیرایی از PSG شده است. دورتموند جمعه شب موفق شد میهمانش اینتراخت را با نتیجه 4 بر صفر شکست دهد که در آن بازی دو ستاره جوان و خوش‌آتیه این تیم، جیدون سانچو و ارلینگ هالند دوباره گلزنی کردند. مطمئناً مهم‌ترین خطری که امشب میهمان فرانسوی را در خاک آلمان تهدید می‌کند، از جانب هالند است. این مهاجم نروژی که ماه ژانویه از سالزبورگ به زردپوشان پیوست، در 6 بازی برای تیم جدیدش 9 گل زده و حیرت‌آور ظاهر شده است.

اگرچه خط حمله دورتموند با ورود هالند بسیار خطرناک شده است اما هنوز هم می‌توان گفت که خط حمله پاری‌سن‌ژرمن یک سر و گردن بالاتر است. در خط حمله این تیم بازیکنانی مانند نیمار، کیلیان امباپه، مائورو ایکاردی و ادینسون کاوانی حضور دارند و به نظر می‌رسد که سه نفر اول، امشب مثلث هجومی تیم تحت هدایت توماس توخل را تشکیل دهند. صدرنشین جدول فرانسه در حالی به آلمان سفر کرده است که بهترین خط دفاعی را در مرحله گروهی داشت. این تیم در 6 بازی‌اش در مرحله قبلی رقابت‌ها تنها دو گل خورد و این در شرایطی بود که 17 گل زده داشت.

 

غایبان دو تیم

دورتموند برای بازی امشب دو مهره کلیدی مصدوم مانند مارکوس رویس و توماس دلانی دارد که غیبت‌شان قطعی است و انتظار می‌رود که یکی دیگر از بازیکنان این تیم، یولیان برانت هم به دلیل مصدومیت قوزک به این بازی نرسد. در ترکیب پاری‌سن‌ژرمن هم کولین دابیا و عبدو دیالو هر دو به دلیل مصدومیت غایب هستند اما انتظار می‌رود که نیمار با بهبود یافتن از مصدومیتش از ناحیه قفسه سینه به میدان برود. حضور پرنسل کیمپمبه اما به دلیل مصدومیتش از ناحیه ران قطعی نیست و این یعنی که احتمالاً مارکینیوش باید در کنار تیاگو سیلوا زوج میانی خط دفاعی را تشکیل دهد.

     
آی اسپورت
2020-02-18 23:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر