فهرست
یادداشت روز: نگاهی به عملکرد بهترین گلزنان لیگ برتر/ سوارس واقعا بهترین بود؟
یادداشت روز: نگاهی به عملکرد بهترین گلزنان لیگ برتر/ سوارس واقعا بهترین بود؟

یادداشت روز: نگاهی به عملکرد بهترین گلزنان لیگ برتر/ سوارس واقعا بهترین بود؟

آی اسپورت - توانایی های لوئیس سوارس تنها محدود به گل زدن نمی شود. در فصل جاری فراتر از گل های زیادی که او برای تیمش به ثمر رسانده، باید به نقش کلیدی که او در فاز تهاجمی لیورپول ایفا می کند نیز توجه کرد. برای مثال اگر سوارس در نوریچ سیتی ( که کمترین گل را در فصل جاری به ثمر رسانده)  بازی می کرد بدون شک با توجه به توانایی های خاص هجومی اش می توانست در ارتقای این تیم نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

سوارس سبک خاصی در ضربه زدن به دروازه دارد. اگر نگاهی به آمار شوت های او بیندازیم متوجه می شویم که او ضربات زیادی را از دست داده است. علت این مسئله بدون شک نحوه ی خاص ضربات سوارس است. نابغه ی اروگوئه ای همیشه لحظات، زاویه ها و شرایط سخت را برای شوت زدن انتخاب می کند. لحظاتی که شاید کمتر مهاجمی  در ذهنش آن ها را برای شوت زدن برگزیند، اما لوئیس سوارس از این لحظات همیشه بهترین استفاده را کرده است. گرچه آمار "ارورهایش" زیاد شده است اما بارها نیز توانسته گل های فوق العاده غافلگیر کننده و مهمی برای تیمش به ثمر برساند.

http://i3.dailypost.co.uk/incoming/article6148583.ece/alternates/s615/JM041013LFC-9Sturridge.jpgدنیل استوریج هم تیمی سوارس که 21 گل در این فصل به ثمر رسانده است آمار بهتری نسبت به سوارس در این زمینه دارد. او 21 درصد شوت هایش را تبدیل به گل کرده است در حالی که این عدد برای سوارس نزدیک به 17 درصد است. البته همان طور که گفته شد این آمار نازل سوارس "گول زننده" است و تنها به دلیل سبک خاصی است که سوارس در شوت زدن دارد. یایا توره که در رده ی سوم جدول بهترین گلزنان با 19 گل قرار دارد آمار بسیار بهتری در این زمینه دارد. او 32 درصد از شوت های خودش را به گل تبدیل کرده است.

Player Focus: Premier League's Top Goalscorers Analysedسوارس، استوریج و توره آمار یکسانی را در ضربات داخل چارچوب از خود ثبت کرده اند. 44 در صد ضربات این 3 بازیکن راهی چارچوب شده  است در حالی که آرون رمسی پیشتاز این آمار در جزیره است. هافبک آرسنال بیش از 54 درصد شوت هایش را روانه ی چارچوب کرده است که آماری فوق العاده محسوب می شود.

اما چند درصد از ضرباتی که بهترین گلزنان جزیره روانه ی چارچوب کرده اند به گل تبدیل شده است؟ یحیی توره در این زمینه پیشتاز است. بیش از 73 درصد از ضرباتی که این بازیکن روانه ی چارچوب کرده تبدیل به گل شده است. رابین فن پرسی با 57 درصد نزدیک ترین تعقیب کننده ی توره محسوب می شود. دنی ولبک و دنی استاریج نیز نفرات بعدی این لیست با 50 درصد هستند.

http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/cdc7be585e1.jpgلوئیس سوارس با اختلاف زیادی بهترین گلزن این فصل جزیره محسوب می شود اما  آمار هایی از این دست می تواند به تحلیل و بررسی بیشتر بازیکنان در زمینه ی قدرت گلزنی بپردازد. نظر شما چیست؟ شما اگر سرمربی تیمی بودید، کدام یک از این بازیکنان را به عنوان مهاجم تیم خود انتخاب می کردید؟


نکته: آمار این مقاله مربوط به پیش از بازی های دیشب است

جاناتان ویلسون

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-05-09 03:24:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر