فهرست
یادداشت روز : زمان کنار گذاشتن بنزما نزدیک است ؛ کریم مهاجمی همیشه در سایه
یادداشت روز : زمان کنار گذاشتن بنزما نزدیک است ؛ کریم مهاجمی همیشه در سایه

یادداشت روز : زمان کنار گذاشتن بنزما نزدیک است ؛ کریم مهاجمی همیشه در سایه

آی اسپورت - عملکرد ضعیف بنزما در دو ماه اخیر ، بخصوص در لالیگا باعث شده تا کارشناسان و منتقدان اسپانیایی بار دیگر انتقادات خود را متوجه او کنند. کریم پس از بازی برگشت با بارسلونا که موفق به زدن دو گل شد دیگر در هیچ بازی لالیگا موفق به گلزنی نشده است.

منتقد روزنامه AS در یادداشت خود در مورد این مساله می نویسد :
در ورزشگاه خوسه سوریا شهر وایادولید و در روزی که کریستیانو  ( از دقیقه 8 تعویض شد ) و بیل در زمین نبودند بار دیگر این فرصت نصیب کریم بنزما شد تا یک قدم دیگر به جلو برای لیدری خط حمله رئال بردارد.

آن هم در بازی بسیار حساسی که برای هر دوتیم حکم مرگ و زندگی داشت. گذشته از اینکه در مجموع ، این مهاجم فرانسوی فصل خوبی را پشت سرگذاشته اما باید اذعان داشت که هیچگاه نتوانسته در روزهای غیبت مهاجمان اصلی رئال یعنی رونالدو و بیل که نگاه همه هواداران رئال در درجه اول به آنها معطوف می شود ، خودی نشان داده و بار هجومی رئال را به دوش بکشد.

کریم در کنار رونالدو و بیل خیلی خوب بازی می کند. به خوبی پاس گل می دهد و دوندگی و جنگندگی او هم مثال زدنی است.

اما در مسابقاتی همچون مسابقه دیشب گویا نمی تواند از لحاظ ذهنی خودش را با بازی هماهنگ کند. به نظر می رسد که بار روانی پر کردن جای خالی رونالدو و بیل برای او بسیار سنگین است و چنین می شود که ما در زمین وایادولید ، بنزما را فرسنگ ها دور از خود واقعیش می بینیم.

آنچنان که کارلتو ترجیح می دهد او را تعویض کند و موراتا با وجود بازی ضعیفش در زمین باقی بماند.

پرواضح است که هضم قرار گرفتن زیر سایه رونالدو و بیل برای بازیکنی در اندازه های بنزما نباید کار آسانی باشد . اما به دفعات دیده ایم که بنزما گویی با این مساله مشکلی ندارد و ترجیح می دهد همچنان در سایه باشد تا اینکه تبدیل به مهره شماره یک فاز حمله مادرید شود.

مشخص است که کریم اعتماد به نفس لازم برای این کار را ندارد و دوست ندارد که نقش مهمتری در تیم را به عهده بگیرد.

بزگترین ضرر این خود کم بینی را مادرید در بازی هایی نظیر بازی با وایادولید می بیند. در شبی که رونالدو و بیل حضور نداشتند و بنزما نتوانست حتی گوشه ای از جای خالی این دو را پرکند.

حال یک فینال لیگ قهرمانان را در پیش داریم. مسابقه ای که شاید آخرین فرصت  بنزما باشد تا ثابت کند که رئال برای فصل بعد نباید به دنبال یک شماره 9 دیگر باشد. یک شماره 9 که به زیر سایه ماندن راضی نباشد.

اما آنچه که تا به امروز بدیهی به نظر می رسد این است که زمان کنار گذاشتن بنزما نزدیک شده است.


رومرو

آنتونیو رومرو : AS

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-09 16:20:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر