فهرست
فرمانده پرسپولیس در نقل و انتقالات؛ فقط علی دایی
فرمانده پرسپولیس در نقل و انتقالات؛ فقط علی دایی

فرمانده پرسپولیس در نقل و انتقالات؛ فقط علی دایی

آی اسپورت – از وقتی کمیته فنی باشگاه پرسپولیس تشکیل شد و برخی به شرح وظایف آنها  از جمله تعیین سیاست های قبل از فصل و یارگیری اشاره کردند این بحث به وجود آمد که علی دایی چگونه می خواهد از سیاست های این کمیته تبعیت کند و آیا در راه تشکیل  تیمی که  برای قهرمانی می خواهد ببندد از سیاست های اعضای کمیته فنی تبعیت خواهد کرد یا نه.
امروز علیرضا رحیمی اعلام کرد پرسپولیس در این راه یک  فقط یک فرمانده می خواهد و آن  شخص کسی نیست جز علی دایی.مدیرعمل باشگاه پرسپولیس صراحتا اعلام کرد  به علی دایی اختیار تام داده تا با هر بازیکنی که خواست  صحبت کند و هر که را نخواست  به او  بگوید.
البته رحیمی اعلام کرد دایی  هیچ بازیکنی را مازاد اعلام نکرده و درباره اسامی مطرح شده  که گفته می شود در لیست  خرید دایی هستند هیچ اطلاعی نداد و گفت:« از هیچ کس نام نمی برم و تا الان به هیچ بازیکنی مذاکره نکرده ایم.»
مدیرعامل پرسپولیس بارها در صحبت هایش روی این نکته تاکید کرد که علی دایی نفر  اول و آخر تصمیم گیری در مورد بازیکنان است و به عبارتی  در فصل نقل و انتقالات ریش و قیچی در دست اوست.
جالب اینکه مدیرعامل جدید قرمزها  بین صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که « یکی از بازیکنان با من تماس گرفت و گفت آقای رحیمی من چه کار کنم که من جواب دادم آخرین بارت باشد با من تماس می گیری.من نباید اجازه بدهم بازیکن سفره دلش را برایم باز کند  چون  با ادامه این کار دیگر نمی شود تیم را جمع کرد.این برای من کار جدیدی نیست و قبلا هم انجامش داده ام. حرف اول و آخر را در تیم من سرمربی خواهد زد  و کمیته فنی هم در کنارش خواهد بود.»
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در لابه لای صحبت های خود به این موضوع هم اشاره کرد که هیچ مدیر برنامه ای با او تماس نگیرد و حتی نفر دومی هم وجود ندارد تا با او تماس گرفته شود.
با این حساب فقط علی دایی خواه بود که برای بستن تیمش اقدام خواهد کرد.یعنی بازیکنانی که قراردادشان تمام شده و می خوهند تمیددی کنند باید با دایی حرف بزنند.آنهایی که می خواهند جدا شوند و شرایط تازه ای را تجربه کنند باید مشکلات شان را به دایی بگویند.آنهایی که می خواهند درباره پول و مسائل مادی حرف بزنند باید با دایی  مذاکره کنند.آنهایی که فعلا می خواهد در آب نمک بخوابند باید با دایی حرف بزنند   و او را راضی نگه دارند و ... که البته در ظاهرا امر انجام و رسیدگی  به همه این کارها برای علی دایی سنگین  خواهد بود و بعضا نامربوط به نظر می رسد.
شاید اینکه رحیمی  در راه بستن تیم به دایی اختیار تام داده حرکت درست و سنجیده ای باشد اما به هر حال او به عنوان نفر اول باشگاه در برخی  امور مربوط به جذب  بازیکنان جدید یا حفظ نفرات قبلی  ورود کند و نمی تواند به کلی از این ماجرای پرحرف و حدیث کنار بکشد.رحیمی طی چند روز اخیر مدام  در صحبت هایش روی این نکته تاکید داشته که  فضای کار را برای علی دایی مهیا خواهد کرد تا او برعکس فصل گذشته که 80 درصد توانش را روی امور مربوط به بازیکنان گذاشت و خرج حاشیه ها کرد  در این فصل فقط به فکر تیم خود باشد و مسائل فنی  و اهدافی که مد نظر دارد را دنبال کند اما باید این سوال را از او پرسید که  آیا مذاکره  با بازیکنان  و پیچیدگی های  فصل نقل و انتقلات توان دایی را نخواهد گرفت؟ آیا چانه زدن با بازیکنان جدید و قدیمی بر سر مبلغ قراردادشان  و تخفیف گرفتن از آنها انرژی دایی را نمی گیرد؟آیا راضی کردن بازیکنان و کشاندن آنها پای میز مذاکره دایی را خسته نمی کند؟آیا مشغول شد به این ماجراها وقتی برای سرمربی پرسپولیس باقی خواهد گذاشت تا به مسائل استراتژیک پیش فصل مثل اردوها،تمرینات،نحوه آماده سازی و ... فکر کند؟
البته  برخی معتقدند مدیرعامل جدید قرمزها  در این خصوص یک تاکتیک ویژه را برگزیده تا بعدا مورد انتقاد قرار نگییرد.ظاهرا او دوست دارد هر چه دایی می خواهد را فراهم کند تا بعدها اگر مشکلی پیش آمد و بازیکنان در طول فصل جواب ندادند و از آنچه انتظار می رفت پائین تر بودند، خودش را کنار بکشد و انتقاداتی که دایی نسبت به حبیب کاشانی در مورد تامین خواسته هایش در همین مورد داشت شامل حال او نشود.
به هر حال فعلا رحیمی  پایش  را داخل یک کفش کرده که تیم او فقط یک فرمانده دارد و همه امور بستن تیم و حرکت به جلوی آن توسط شخص علی دایی رهبری خواهد شد.در کنار این رحیمی البته روی  نقش کمیته فنی هم تاکید دارد و معتقد است اگر همه چیز قانونمند پیش برود مشکلی در راه تعامل این کمیته با علی دایی  به وجود نخواهد آمد. شاید حق با رحیمی باشد اما باید منتظر ماند و تماشا کرد. آنچه دایی خواست را فراهم کند تا بعضا مثل آنچه بر سر حبیب کاشانی آمد و از سوی دایی مورد انتقاد قرار گرفت دچار نشود
     
آی اسپورت
2014-05-09 14:57:26
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر