فهرست
ماهیگیری؛ نه ماهی!
ماهیگیری؛ نه ماهی!

ماهیگیری؛ نه ماهی!

آی اسپورت- چینی‌ها می گویند: «اگر یک ماهی به کسی دادی شام یک شب او را تامین کرده اید ولی اگر به او ماهیگیری یاد دادید شام همه عمر او را تدارک دیده اید.» این مثال نشان از یاد گرفتن فعل به جای حاضری خوری است. در همه عرصه های اجتماعی باید کار را به تولید و توجه به مردانی داد که می توانند خالق باشند را داد. چند روز گذشته بی شماری از طرفداران پرسپولیس تهران و شاید اصولا فوتبالدوستان ایران در رفتاری که مهدی طارمی انجام داده علیرغم تمامی کوشش هایی که برای او شد خیلی راحت و با بی اعتنایی به همه قواعد مرسوم، قید تیم را زد و به قطر رفت؛ با شگفتی نگریستند.

مشکلی که همه در مورد این رفتار طارمی می دانستند نوع برخوردی بود که با او در طی این سالها شد و مردی به یک شبه از فرش به عرش رفت و حکایت ظرفیت کوچک خود را فریاد کرد. درست در فردای روزی که مهدی طارمی از ایران به نوعی فرار کرد! شاهد بودیم که حسینی دروازه بان تیم استقلال در برنامه ۹۰ حضور پیدا نمی کند و علت آن دلیل مدیریتی است که از سوی وینفرد شفر اعمال شده و می خواهد ستاره این روزهایش در آرامش باشد و گرفتار حواشی نشود. سخن که از حواشی می شود به برخورد برانکو با احمدزاده و منشا اشاره می شود که برانکو ایوانکوویچ حاضر نشد به قیمت پیروزی، اخلاق را در تیمش قربانی کند و ...

امروز در راس خبرها شنیده شد که برانکو ایوانکوویچ قرارداد خودش را به مدت 2 سال دیگر با پرسپولیس تمدید کرده. خبری که بی شک نه تنها پرسپولیسی ها که کل فوتبال ما را خوشحال می کند. زیرا معتقدیم مردانی از جنس ایوانکوویچ و شفر و کی­‌روش و... هر چقدر در فوتبال ما بیشتر شوند می توانند ضرب المثل چینی ها را به واقعیت تبدیل کنند. ایوانکوویچ مردی است که می تواند در صورت داشتن زمان برای تیم پرسپولیس مردان آماده دیگری بسازد که بتوانند برای فوتبال ما مفید باشند. همان گونه کی­روش در تیم ملی و شفر این روزها در استقلال انجام داده است. استفاده از روش‌های نوین تمرین و علم بدنسازی و تاکتیک از سوی امثال برانکو و حرف شنوی بازیکنانی چون علی علیپور و محمد انصاری و... ترکیب زیبایی را ساخته.

شاید ایرادهایی به برانکو به خاطر برخی سلایقش باشند اما بی اغراق برانکو ایوانکوویچ چون مردی نظیر ایویچ می تواند. چون کارگر معدنی از معدن استعداد فوتبال ایران گوهرهایی به مراتب بهتر از امثال طارمی‌ها و... بیابد. تمدید قرارداد برانکو نوعی صید مروارید در دریای فوتبال ما است.

۱۰۶ ۹  
آی اسپورت
2018-01-10 22:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
فرهاد
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۲۸
آخه شفر شفر اينقد ميكني ،چكار كرده اين شوفر
حداقل بزار نيم فصل دوم بگذره بعد ارزيابي بشه با برانكو
هر كي ندونه انگار كل بازيكناي استقلال رو اين كشف كرده
عزيزم جو گير نشو لطفا
خخخ
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۳۹
امروز بیستم دی ماه 22 تا از خبراتون در مورد پرسپولیس بوده و 5 تا از خبراتون در مورد استقلال
خدا قوت ای اسپورت ادامه بده
فرشاد4تای95
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۴۳
اونایی که ازبرانکوانتقادمیکنن ازفوتبال چیزی نمیفهمن شک نکن اقای عاطف کاش همه فوتبال ایران یاحداقل 10تاتیم لیگ برترسرمربیاشون خارجی باشن اون موقعس که ازفوتبال ایران بیشترازاینالذت میبریم شماببین مثلامجیدجلالی وافاضلی ازمربیای علم گرای ایرانن فقط بلدن اتوبوس بچینن بعداگه نتیجه گرفتن میشه شناخت خوب ازتیم حریف ببازنم که دستهای پشت پرده
پدرام
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۲۹
دقیقا درست بود
علی
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۳۴
شفر دقیقا چه غلطی کرده تا الان ؟
اراسگو عالیجناب خودشیفته
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۵۳
آخه سیرابی پرفوسورتون اندازه قلعه نوعی هم قهرمانی نیاورده که بلبلی میکنی؟ چرا هروقت حرف از کیروش وشفر وهر کسی میشه شماها لمپنها بهتون بر میخوره!
قهرمانی تو لیگ چین با دوجین بازیکن درجه یک افتخار دا ره!!!
آسمان آبی
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۴۳
لمپن تویی و اون قلعه نوعی و هفت جد آبادت.
اولا کسی از برانکو حرف نزد. دوما برانکو خودش رو ثابت کرده. سوما شفر 2 ماهه اومده و جز باخت دربی چیزی ازش ندیدیم چهارما اونجوری که با پدر و مادرت حرف میزنی تو فضای مجازی کامنت نزار.
۵
انتقاد از ای اسپورت
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۳۳
نمی دونم ای اسپورت چرا فحش تایید میکنه ؟!
۲
میثم
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۵۵
اگر بهش وقت بدن مثل شفر بازیکن سازی میکنه؟ حالت خوبه؟ شفر چنتا بازیکن برای استقلال ساخته تا الان؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر