فهرست
یک نیمه برای ما
یک نیمه برای ما

یک نیمه برای ما

آی اسپورت – سالها است که در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا جای قهرمانی ایران خالی است. فوتبال پر از درد های تکراری ما که گوئی درمانش نیاز به معجزه گر دارد به دنبال قهرمانی در این رقابتها و حضور در جام باشگاه های جهان است .باری پرسپولیس در حالی به این مرحله رسید که بسیاری معتقد بودند با دو نیم فصل محرومیت از جذب بازیکن با مشکلاتی رو به رو خواهد بود که برای  عبور از حریفان تا بن دندان مسلحش باید معجزه کند.

از تکراری ها می گذریم پرسپولیس  در حالی به مصاف السد رفت که سازمان تدافعی تیمش را باید تغییر می داد غیبت یک هافبک تدافعی و مدافعین چپ و راست  و  محرومیت سرمربی اش برای پرسپولیسی ها چالش بزرگی بود. نعمتی و ادام همتی جناح راست را بیمه کردند . دو بازیکنی که به واقع فراتر از تصور غلطی که نسبت به آنها و بسیاری از بازیکنان پرسپولیس وجود دارد ظاهر شدند. سید جلال حسینی و خلیل زاده قلب دفاع پرسپولیس را در اکثر مواقع پوشش دادند و خوشحالیم که شجاع با توجه به عصبانیتی که داشت بجز یک بار به السدی ها فرصت استفاده از ضربه های کاشته را نداد و محروم هم نشد!

شجاع و عالیشاه باید در بازی برگشت و در بازیهای آینده هوشیار باشند و  اعصاب خود و تیمشان را کنترل کنند. احمد نورالهی به اندازه دو نفر دوید و تکل زد و برای این کار خطاهای بی مورد انجام نداد. دو سوپر استار سرخها در این بازی رسن و بیرانوند بودند. رسن هر روز بیشتر در نقش یک فرمانده و مغز متفکر و ژنرال خط میانی ظاهر می شود . رسن اعتماد به نفسش بسیار بالا تر رفته است . منشا نسبت به چند ماه پیش خیلی بهتر شده است اما هنوز باید بر روی تمرکز و کنترل توپها بیشتر کار کند. فاصله او و علیپور گاه به گاهی بسیار زیاد می شود. علیپور وظیفه سازمانی اش را انجام داد و از تک فرصتش یک پنالتی ساخت و با به ثمر رساندن آن پنالتی نشان داد که آقای گل فصل پیش لیگ ما حالا دارای روحیه بالایی در عرصه بین المللی هر چند که او هنوز با علیپور فصل پیش فاصله دارد.

مصلح هم در یک بازی بین المللی معیارهای خوبی از خودش را نشان داد اما باید اعتماد به نفسش را بیشتر کند. بیرانوند همچنان دروازه بین المللی جام جهانی است. او در خروج ها بسیار مسلط تر و در جایگیری ها عالی و در واکنش ها و روحیه مسلط تر است. تاکتیک پرسپولیس در بازی رفت کم نقص بود . برانکو باید پسرانش را از بعد روانی آماده کند یادمان باشد السدی ها در برابر استقلال در تهران کار را تمام کرد.پرسپولیس یک نیمه را برده است و کار تمام نیست.

۳۱    
آی اسپورت
2018-10-02 22:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر