فهرست
فینال فوتسال ملت های آسیا: ایران 2 - ژاپن 5(ضربات پنالتی): یوشی ژاپن را قهرمان کرد/ پنالتی نزن ها آسیا را باختند!
فینال فوتسال ملت های آسیا: ایران 2 - ژاپن 5(ضربات پنالتی): یوشی ژاپن را قهرمان کرد/ پنالتی نزن ها آسیا را باختند!

فینال فوتسال ملت های آسیا: ایران 2 - ژاپن 5(ضربات پنالتی): یوشی ژاپن را قهرمان کرد/ پنالتی نزن ها آسیا را باختند!

آی اسپورت- تیم ملی فوتسال ایران از ساعت 16:30 امروز (شنبه) برای انجام دیدار فینال فوتسال قهرمانی آسیا در سالن ورزشگاه هوشی‌مینه ویتنام به مصاف ژاپن رفت و نیمه نخست این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید. 

تیم ملی ایران نسبت به بازی‌های قبلی‌اش برابر ژاپن کار مشکل‌تری داشت و از همین رو اولین گل ایران پس از گذشت 8 دقیقه از بازی به ثمر رسید. این گل را فرهاد توکلی به ثمر رساند. 

شاگردان خسوس بیشتر توپ و میدان را در این نیمه در اختیار داشتند اما در نهایت نتوانستند به بیش از یک گل دست پیدا کنند و نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به پایان رسید. البته آبی‌پوشان ژاپن هم چندان دست و پا بسته نبودن و گه‌گاه موقعیت‌هایی را روی دروازه ایران ایجاد می‌کردند اما این موقعیت‌ها بی ثمر بود. در نیمه ی دوم پس از آنکه بازیکنان کشورمان چند موقعیت روی درخشش دروازه بان ژاپن از دست دادند ژاپنی ها روی یک ضربه ی آزاد گل تساوی را به ثمر رساندند.

در ادامه بازی قدرت بهادری با چند شوت محکم دروازه ژاپن را تهدید کرد اما بی نتیجه بود.  

خطای هندی که داور به سود ژاپن اعلام کرد باعث شد ایران پنج خطایی شود و ژاپنی‌ها یک موقعتی از روی نقطه دوم پنالتی را به دست بیاورند. ایناوا نتوانست از این توپ بهره‌ای ببرد تا همچنان بازی با تساوی ادامه پیدا کند.  

در شروع وقت اضافه دوم احمدی با یک گل به خودی باعث شد بازی دوباره به تساوی 2 بر 2 کشیده شود و در نهایت سرنوشت قهرمانی به ضربات پنالتی کشیده شد.

محمد طاهری اولین پنالتی ایران را به بیرون زد. آن هم در حالیکه ژاپنی‌ها اولین ضربه خود را گل کرده بودند.

ضربه دوم ژاپن تبدیل به گل شد و قدرت بهادری هم ضربه پنالتی‌اش را از دست داد و این مرتبه دروا‌زه‌بان ژاپن ضربه بازیکن ما را مهار کرد.

بعد از گل شدن ضربه سوم ژاپن احمد حسن‌زاده ضربه سوم پنالتی ایران را هم از دست داد تا در مجموع ایران فینال را از دست بدهد و در ضربات پنالتی 3 بر صفر و در مجموع 5 بر 2 شکست خورد.

تیم ملی ایران با 10 عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم فوتسال آسیاست و ژاپن هم دو بار این عنوان را کسب کرده بود که با این قهرمانی ژاپنی‌ها به سومین قهرمانی خود در آسیا دست پیدا کردند.

۳    
آی اسپورت
2014-05-10 18:52:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر