فهرست
علی کریمی : علی کریمی بودن خوب است و بد
علی کریمی : علی کریمی بودن خوب است و بد

علی کریمی : علی کریمی بودن خوب است و بد

 آی اسپورت - 15، 16سال پس از تولد بازیکن تکنیکی و خلاق به نام علی کریمی در تهران، این بار یک بازیکن با همان خصوصیات و همان سبک بازی در اصفهان ظهور می‌کند. هر دو علی کریمی‌اند، البته یکی محبوب‌تر و باتجربه‌تر و دیگری ناشناخته‌تر و به دنبال کسب تجربه و محبوبیت.
علی کریمی جدید، در سپاهان یک پدیده است. یک بازیکن 20 ساله که استعدادی شگرف دارد. این استعداد از چشمان تیزبین کرانچار و حتی کارلوس کروش دور نماند. بازی در سپاهان و دعوت به تیم ملی ایران، مزد زحمات علی کریمی جدید در فصلی که گذشت بود. این گفت و گو را به نقل از ایران ورزشی بخواهید .
در فصل نقل و انتقالات چه می‌کنی؟ آیا تصمیمی برای آینده‌ات گرفته‌ای؟
 فعلا که دارم استراحت می‌کنم. باید کمی فکر کنم و بعد برای آینده‌ام تصمیم بگیرم.
در اصفهان شایعه شده که استقلال و پرسپولیس، خیلی جدی تو را می‌خواهند. این اخبار درست است؟
 هنوز خیلی از تیم‌ها، مدیر یا مربی‌شان را انتخاب نکرده‌اند و اقدامی در فصل نقل و انتقالات انجام نداده‌اند. در مورد پیشنهاد استقلال و پرسپولیس به من هم باید بگویم خودم هم شنیده‌ام اما فکر می‌کنم فعلا در حد حرف بوده!
زود نیست به یکی از این دو تیم بروی؟
 فعلا که تصمیمی نگرفته‌ام. من به سپاهان مدیونم، چون در این تیم فوتبالم را شروع کردم و شکوفا شدم. اگر شرایط مهیا باشد دوست دارم در سپاهان بمانم.
یعنی اولویت تو سپاهان است؟
 صد در صد. اگر قرار باشد که خارج از سپاهان، در تیمی دیگر بازی کنم ترجیح می‌دهم این تیم خارجی باشد نه داخلی.
پس دور استقلال و پرسپولیس را خط کشیده‌ای؟
 اینطور نیست که شما می‌گویید. بالاخره این دو تیم هم بزرگ هستند و پرطرفدار. آرزوی هر بازیکنی می‌تواند بازی در این دو تیم باشد اما من یکی فعلا تصمیمی در این زمینه نگرفته‌ام و ترجیح می‌دهم در ایران، در خدمت سپاهان باشم. البته اگر شرایط مهیا باشد و مشکل خاصی پیش نیاید.
علی کریمی بودن سخت نیست؟ تو را با آن علی کریمی معروف اشتباه نمی‌گیرند؟
 اوایل که خیلی زیاد ولی الان کم‌کم دارم جا می‌افتم. مردم می‌دانند که یک علی کریمی هم برای سپاهان بازی می‌کند که با آن علی کریمی، فرق دارد.
البته چند بار هم برای تو مشکل‌ساز شد، مثلا زمان اعلام لیست تیم ملی که همه فکر کردند علی کریمی تراکتورسازی به تیم ملی دعوت شده و نه تو!
 بالاخره علی کریمی بودن هم خوب است و هم بد ولی بیشتر خوب است.علی کریمی یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بوده که بازی‌هایی به یادماندنی برای تیم ملی و پرسپولیس انجام داده. برای من هم افتخاری است که علی کریمی هستم.
خیلی جالب است که تو مثل علی کریمی، هافبک میانی و پاسور هستی. مثل او، حالا نه به اندازه او تکنیکی هستی و اسم و فامیلت هم علی کریمی است. آیا وقتی کمی کوچکتر بودی از او هم الگوبرداری می‌کردی؟
 وقتی بچه بودم و فوتبال می‌دیدم، توانمندترین بازیکنان در پست خودم علی کریمی و محرم نویدکیا بودند. آقا محرم که مصدوم شد و به حقش نرسید اما همیشه بازی‌های این دو بازیکن را می‌دیدم و علاقه خاصی به آنها داشتم.
تو چند ماه پیش به تیم ملی دعوت شدی. چرا این دعوت ادامه پیدا نکرد و خیلی زود خط خوردی؟
 وقتی دعوت شدم، چند بازی سپاهان در آسیا و لیگ برتر باقی مانده بود. انگیزه زیادی داشتم که در اردو بمانم اما بلافاصله در سپاهان نیمکت‌نشین شدم! کمتر بازی کردم و فکر می‌کنم این اصلی‌ترین دلیلی بود که از جام جهانی و تیم ملی جا ماندم. امیدوارم که بعد از جام جهانی دوباره به تیم ملی دعوت شوم و این بار بازی هم کنم.
هم پست بودن با محرم نویدکیا تو را ناراحت نمی‌کند. مثلا اینکه شاید در بعضی از بازی‌ها فیکس نباشی و بازی نکنی و در نهایت تیم ملی را از دست بدهی؟
 هم‌پست بودن با محرم نویدکیا مرا ناراحت نمی‌کند چون می‌توانم از او چیزهای زیادی یاد بگیرم. از طرفی می‌توانم کمی عقب‌تر از نویدکیا یا حتی در کناره‌ها بازی کنم تا خللی برای ما به وجود نیاید. فوتبال یک ورزش رقابتی است و یک بازیکن باید رقابت کند تا در ترکیب قرار بگیرد. برای من هم فرقی ندارد، عاشق رقابت هستم و اگر خوب باشم حقم را می‌گیرم.
دقیقا متولد چندی؟
 بهمن 72.
پس می‌توانی در مقدماتی المپیک 2016، تیم امید را همراهی کنی...
 می‌توانم و امیدوارم که بتوانم به تیم المپیک کمک کنم.
از وینگادا شناخت داری؟
 شناخت دقیقی که نه اما می‌گویند مربی خیلی خوبی است البته یک اتفاق فوق‌العاده هم در تیم المپیک رخ داده که با شنیدنش خوشحال شدم.
چه اتفاقی؟
 اینکه قرار است برای اولین بار، تیم زیر 21 سال به مسابقات آسیایی اینچئون برود خیلی خوب است. قبلا با تیم زیر 23 سال در این بازی‌ها شرکت می‌کردیم اما امسال، داستان فرق می‌کند. کره و ژاپن همیشه این کار را انجام می‌دادند تا بازیکنانشان برای حضور در مقدماتی المپیک پخته شوند. ایران هم امسال چنین کاری خواهد کرد که امیدوارم مثمرثمر واقع شود و ما را برای رسیدن به المپیک کمک کند.

     
آی اسپورت
2014-05-10 20:53:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر