فهرست
هرتابرلین-بایرن‌مونیخ؛ در نبرد با کلینزی
هرتابرلین-بایرن‌مونیخ؛ در نبرد با کلینزی

هرتابرلین-بایرن‌مونیخ؛ در نبرد با کلینزی

آی اسپورت - دور برگشت رقابت‌های بوندس‌لیگا هم شروع شده، لیگی که استراحت زمستانی‌اش بیش از دیگر لیگ‌های معتبر است. حساس‌ترین بازی هفته در پایتخت آلمان برگزار خواهد شد. هرتابرلین که با کلینزمن روز‌های بهتری را سپری می‌کند میزبان بایرن‌مونیخ خواهد بود که سرمربی موقتش یعنی فلیک فعلاً مربی دائمی شده است.

هرتابرلین؛ آینده کلینزمن

احتمالاً مدیران باشگاه هرتابرلین فکر نمی‌کردند حضور یورگن کلینزمن آنقدر‌ها هم که باید تأثیر داشته باشد، اما انتخاب سرمربی سابق تیم ملی آلمان، آمریکا و بایرن‌مونیخ دست و به جا بود. کلینزمن با ۲ برد، ۲ تساوی و یک شکست تیمش را تا رده دوازدهم بالا آورده. مشخص نیست برنامه آتی برلینی‌ها چیست، اما شاید با اتفاق‌هایی که در هفته‌های پایانی نیم‌فصل نخست رخ داده تصمیم بگیرند قراردادی بلندمدت با کلینزمن ببندند. کلینزی روی نیمکت هم ترکیب خوبی درست کرد، الکس نوری دستیارش شد و آندریاس کوپکه را به‌عنوان مربی دروازه‌بان‌ها انتخاب کرد. در وصف کوپکه همین را بگوییم که تیم با حضور او در ۳ بازی آخر کلین‌شیت داشته، در حالی که پیش از آن فقط یک بازی گل نخورده بود. برابر بایرن محک جدی خواهند خورد. برابر دورتموند که مشخص بود هرتا به خودش تکانی داده است.

بایرن‌مونیخ؛ جبران اشتباه‌ها

وضعیت بایرن‌مونیخ هم مثل گذشته نیست. آن‌ها دیگر نه یکه‌تاز بوندس‌لیگا هستند و نه رقبا مقابل‌شان ترس دارند. با حضور هانسی فلیک کمی وضعیت بهتر شد. بایرنِ فلیک دو بازی مهم برابر لورکوزن و گلادباخ را باخته، ولی حداقل اینکه تا صدر فاصله زیادی ندارد. در ۳ بازی گذشته پیروز شده و ۱۱ گل زده که نشان می‌دهد شرایط بحرانی نیست. ۳ هفته دیگر بایرن شانس دارد تا برابر لایپزیش پیروز شود و صدرنشین را به زیر بکشد. شروع کارشان در نیم‌فصل برابر هرتا خواهد بود. تعطیلات برای بایرنی‌ها بدموقع بود چراکه وقتی داشتند اوج می‌گرفتند مجبور شدند به اردوی خاورمیانه بروند. حالا باید ببینیم فلیک چطور ادامه حضورش روی نیمکت بایرن را تضمین خواهد کرد. او هم مثل کلینزمن می‌تواند فصل بعد سرمربی تیمش باشد، اما همه‌چیز به عملکرد تیم در بازی‌های آتی دارد.

آمار بازی

۳۳) بایرن‌مونیخ با کسب ۳۳ امتیاز بدترین عملکردش در نیم‌فصل اول را در ۹ سال گذشته داشته است. فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ با ۲۹ امتیاز تیم پنجم جدول بودند.

۴) هرتابرلینِ کلینزمن در ۳ بازی اخیر کلین‌شیت کرده است. اگر برابر بایرن هم گل نخورند برای اولین مرتبه در بوندس‌لیگا ۴ کلین‌شیت متوالی خواهند داشت.

یک) برلینی‌ها در ۵ بازی آخرشان برابر بایرن یک شکست داشته‌اند، با این حال در ۸ بازی آخر خانگی‌شان برابر تیم مونیخی هم فقط یک برد داشته‌اند.

۳) روبرت لواندوفسکی در ۶ بازی آخرش ۳ گل زده، در حالی که پیش از آن در ۱۱ بازی ۱۶ گل به ثمر رسانده بود.

     
آی اسپورت
2020-01-19 10:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر