فهرست
نخستین لرزش استقلال پساخطیر
نخستین لرزش استقلال پساخطیر

نخستین لرزش استقلال پساخطیر

آی اسپورت - با وجود تمام نقاط ضعف و قوت کارنامه خود، علی خطیر هفته‌ پیش از معاونت ورزشی استقلال استعفا داد و در یک کنفرانس مطبوعاتی جنجالی از عملکرد یک‌ساله‌ خود در این باشگاه دفاع‌ کرد. حال، تا زمان انتخاب جانشین خطیر، کامران منزوی امور نقل‌ و انتقالاتی آبی‌های پایتخت را در دست گرفته و با تمدید قرارداد علی کریمی، گام اول خود را محکم برداشته ‌است. با این حال، در روزهای اخیر اخباری از باشگاه پیرامون جذب مدافع چپ خارجی به‌ گوش رسید که نشان می‌دهد جای معاون ورزشی مستعفی استقلال تا چه اندازه در ساختمان سعادت‌آباد خالی ‌است.

در حالی ‌که از روزهای واپسین خطیر در استقلال، گزینه‌هایی مانند گابریل سومی و میکا پینتو- کاپیتان فصل گذشته‌ سیتارد هلند- مد نظر بود، پنجشنبه‌ گذشته رسانه رسمی باشگاه استقلال از خرید «بوکاری درامه» سخن به میان آورد؛ مدافعی 34ساله و سنگالی سابق تیم‌هایی نظیر رئال سوسیداد، سوشو و آتلانتا. سن بالا و ارزش نازل بوکاری در سایت ترانسفرمارکت هواداران استقلال را بابت جذب وی نگران ساخت اما در این میان نکته‌ به ‌مراتب تاریک‌تری نیز وجود داشت؛ درامه در 31 ماه اخیر تنها 91 دقیقه در 5 بازی به میدان رفته ‌است و از تابستان پارسال نیز بدون تیم مانده ‌است.

درامه در سال 2017 با یک مصدومیت طولانی‌مدت و یک محرومیت چندماهه از سطح اول فوتبال اروپا فاصله گرفت. پس از گذراندن نیمه‌ اول سال 2018 در اسپال، وی در فصل اخیر نیز با وجود اینکه بازیکن آزاد بود هیچ مشتری نداشت. لذا، روشن بود که حتی اگر وی یک هفته به‌عنوان بازیکن تستی به تهران می‌آمد، استقلال تنها زمان را برای جذب گزینه‌های بهتر از دست می‌داد. آبی‌ها خوش‌شانس بودند که درامه حتی شرایط سازمان لیگ برای بازیکن خارجی را احراز نکرده ‌بود و سران باشگاه چاره‌ای جز دست‌ کشیدن از این نام نیافتند.

اما گزینه‌ بعدی استقلالی‌ها نیز چندان بر دل طرفداران این تیم ننشست. رسانه‌ مشهور توتومرکاتو دیروز پرده از تمایل استقلال به جذب دنیل پاولوویچ 31ساله‌ برداشت. شرایط این مدافع بوسنیایی نیز چندان بهتر از درامه نیست. پاولوویچ در فصل 18-2017 و چند ماه پس از پشت ‌سر گذاشتن یک آسیب‌دیدگی شدید از ناحیه‌ زانو، از سمپدوریا جدا شد و در کروتونه به مرور زمان جایگاهش را ثابت ‌کرد؛ البته روی نیمکت ذخیره‌ها! پاولوویچ نیز ‌مانند درامه فصل گذشته در باشگاهی بازی نکرد و صرفاً دو ماه سکونشین پروجیا، تیم نهم سری ‌ب بود.

اگر به دوران علی خطیر در استقلال بنگریم، صرف‌نظر از سایر خوبی‌ها و بدی‌ها، عملکرد درخشان وی در عقد قرارداد با بازیکنان خارجی غیرقابل انکار است. جذب بازیکنان کارنامه‌داری مانند آیاندا پاتوسی، شیخ دیاباته و ایسما، یکی از دستاوردهای خطیر برای آبی‌پوشان بود که به ‌لطف ارتباطات قوی وی با ایجنت‌های بنام اروپایی حاصل ‌شد.

 البته باید ذکر کرد که عدم فعال‌سازی بند خرید 300 هزار دلاری پاتوسی که موجب جدایی وی از جمع پسران آبی شد موضوعی است که به مدیریت باشگاه بازمی‌گردد نه معاونت ورزشی. اکنون مسئولان نقل‌ و انتقالات استقلال پساخطیر باید پاسخگو باشند که چه افرادی در بازکردن پای بازیکنان افت‌کرده و تمام‌شده به باشگاه نقش‌ دارند؛ چرا که شاید به ‌واسطه‌ همین افراد، در آینده‌ای نه‌چندان دور خارجی‌هایی به جمع آبی‌پوشان پایتخت بپیوندند که بیش از اینکه یک بازیکن خوب باشند، یک شاکی عالی هستند.

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2019-08-03 23:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
پاشا
يكشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۵۶
#خبر_سفارشی متری چند؟
۱
مکتب لنگیسم
يكشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۱۱
دو تا مدیر فوتبالی با سواد تو این فوتبال هستن یکیشون همین علی خطیر یکی دیگه هم سعید آذری، واقعا حیفه ازشون استفاده نکنیم به خاطر لجو لج بازی، امید وارم علی خطیر دوباره برگرده به استقلال تا دست این ایجنتا از استقلال کوتاه بشه و استقلالم رنگ آرامشو ببینه
۱
حرف حساب
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۳۰
خبردلاران و کیسه های قحبه مادر!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر