فهرست
شرط بازگشت دستیاران کی‌روش/ محرومیت برانکو
شرط بازگشت دستیاران کی‌روش/ محرومیت برانکو

شرط بازگشت دستیاران کی‌روش/ محرومیت برانکو

آی اسپورت- پس از اینکه در دی ماه برانکو اردوی تیم ملی در دبی که در تقویم سازمان لیگ نبود را زیر سؤال بردو گفت که اگر پرسپولیس قهرمان لیگ برتر نشود و در آسیا ناکام بماند، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مقصر هستند، اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال از احضار سرمربی پرسپولیس به کمیته اخلاق خبر داد.

مهدی تاج هم در حمایت از کی‌روش، گفت که او آدم بزرگواری است و حرف‌های برانکو طبق ماده 20 کمیته اخلاق و ماده 72 انضباطی فیفا به شکلی بوده که مسئولیتش برعهده او نبوده و باشگاه باید در این زمینه اعتراض می‌کرد. در این میان صحبت از محرومیت 2 جلسه‌ای سرمربی پرسپولیس هم به میان آمد.

همزمان با این مسائل، اتفاق‌های عجیبی در امارات رخ می‌داد. کی‌روش پس از بازگرداندن 7 ملی‌پوش پرسپولیس به تهران، دستیاران ایران، مسئول مالی فدراسیون و مترجمش را هم دیپورت کرد اما به دلیل نبودن پرواز تنها مسئول مالی فدراسیون به تهران بازگشت. با این حال دستیاران ایرانی تیم ملی اجازه حضور در تمرینات را نداشتند و در تصاویری هم سایت فدراسیون فوتبال روی خروجی‌اش قرار می‌داد، خبری از مربیان ایرانی نبود.

کی‌روش که در اردوی امارات استعفا کرده بود بعد از اینکه این موضوع با مخالفت فدراسیون مواجه شد به ایران بازگشت اما هیچ‌گاه حاضر نشد دلیل کنار گذاشته شدن دستیاران ایرانی و مترجمش را اعلام کند. او تنها گفت: امکانات و زمان کافی برای آماده‌سازی نداریم و نیازی به وجود و حضور تعدادی دستیاران ایرانی‌ام ندارم.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم در این باره گفت: کی‌روش می‌گوید اگر قرار است مانند فیفا دی عمل کنیم، باید 4 روز قبل از بازی با قطر لژیونرها را در اختیار داشته باشیم و در این صورت نیازی به همه دستیاران ایرانی نیست.

با تمام این اتفاقات تاکنون برانکو به کمیته اخلاق نرفته و دستیاران ایرانی کی‌روش به تیم ملی بازنگشته‌اند اما این دو موضوع چه ارتباطی با هم دارند؟ در این باره شایعات زیادی وجود دارد که لازم است فدراسیون فوتبال درباره آنها شفاف‌سازی کند؛ و اما نکاتی که لازم است فدراسیون فوتبال درباره آنها شفاف‌سازی کند را با هم مرور می‌کنیم.

1- آیا واقعاً دلیل کنار گذاشته شدن جواد نکونام، مارکار آقاجانیان و مهرداد خانبان (آنالیزور تیم ملی) آماده‌سازی تیم ملی طبق برنامه فیفا است؟ اگر اینگونه است دلیل کنار گذاشته شدن مترجم سرمربی تیم ملی چیست؟ دلیل اینکه کی‌روش گفته کادرپزشکی‌اش را نمی‌خواهد چیست؟ چرا کی‌روش در این راه به دستیاران خارجی‌اش نیاز دارد و فقط ایرانی‌ها اضافه هستند؟ ضمن اینکه مگر نه اینکه مهدی تاج گفته اردوهای تیم ملی مطابق برنامه از پیش تعیین‌شده پیش می‌رود نه برنامه فیفا؛ در این صورت حتما نیاز به حضور دستیاران ایرانی‌اش است، اما چرا چنین موردی به صراحت اعلام نمی‌شود؟

2- آیا این شایعه که کی‌روش گفته به شرطی دستیاران ایرانی‌اش را بازمی‌گرداند که برانکو از سوی فدراسیون فوتبال محروم شود صحت دارد؟ آیا اینکه گفته می‌شود کی‌روش گفته باید برانکو به دلیل اظهاراتش محروم شود، درست است؟ آیا اینکه سرمربی تیم ملی با استناد به خبر سایت فدراسیون فوتبال مبنی بر احضار برانکو و همچنین صحبت‌های تاج مبنی بر غیرقانونی بودن صحبت‌های برانکو، خواهان محرومیت سرمربی سرخپوشان شده، صحت دارد؟ در دشمنی کی‌روش و برانکو همین بس که سرمربی تیم ملی گفته بازیکنی از پرسپولیس به اردوی تیم ملی دعوت نمی‌شود هر چند تاج یک روز بعد این موضوع را رد کرد و گفت که بازیکنان پرسپولیس به تیم ملی دعوت خواهند شد. از همین یک نکته می‌توان به عمق مشکلات این دو پی برد.

3- آیا این شایعه درست است که مسئولان فدراسیون فوتبال به دنبال کوچکترین حرکت از سوی برانکو هستند تا او را به این واسطه محروم و در نتیجه رضایت کی‌روش را جلب کنند؟ البته در این زمینه فرضیه دیگری وجود دارد و آن هم اینکه محرومیت برانکو، به معنی به کرسی نشستن حرف کی‌روش است و فدراسیون نمی‌خواهد زیر بار چنین کاری برود.

 

تسنیم

۲ ۱۳  
آی اسپورت
2017-02-10 11:00:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
محمد
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۰۴
این آقا اادعای در حد کونته بودن داره و چند برابر اون از ما پول میگیره، اما رفتارش از هر آماتوری بدتره. یعنی دعواهای مایلی کهن و قلعه نویی از این آدم باکلاستره
امید از تفت
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۲۵
دلیل موجه برای محرومیت برانکو بیارند. برانکو چندتا حرف کاملاً منطقی و بدون حب و بغض را مطرح کرد. 1 چرا اردوی امارات در برنامه ریزی فدراسیون نبوده و برگزار شده!؟ چرا وقتی بازی تدارکاتی لغو شده اردو لغو نشده!؟ کیروش گفته باید بازیکنانی که تجربه ندارند را در این اردوها آزمایش کنیم. آیا سیدجلال حسینی، بیرانوند، رضائیان، امیری و . . . بی تجربه هستند!!؟؟ دلیل اینکه برانکو گفت مقصر سازمان لیگ و فدراسیون مقصر هستند این بود که این اردو پیش بینی نشده بود و برانکو هم قبلاً مخالفت خودش را اعلام کرده بوده ولی به این مخالفت توجهی نشده بوده. آقایان بجای محروم کردن باید از برانکو و هواداران پرسپولیس عذرخواهی کنند. کیروش به دنبال سلطه و حکومت بر فوتبال ایران است و می خواهد همیشه نفر اول باشد و فقط به دنبال موفقیت تیم ملی نیست. به والله پارسال هم این موزامبیکی با گروگانگیری بازیکنان پرسپولیس مانع قهرمانی تیم شد. اگر قراره برانکو را محروم کنند تکلیف کسانی که گفتند فدراسیون برنامه ریزی کرده تا پرسپولیس قهرمان شود چه می شود!!؟ بازیکنان و مربی خارجی تراکتور، علی دایی و . . . طرح این موضوعات خجالت آوره. ما منتظر عذرخواهی رسمی کیروش هستیم. فدراسیون باید کیروش را وادار به عذرخواهی کنه. اینجا جای دیکتاتوری و استعمارگری نیست.
جابر
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۳۴
ما هوادارای پرسپولیس فقط منتظریم برانکو رو محروم کنن. اونوقت میفهمین با کی طرفین. فدراسیون و رو سرشون خراب میکنیم. دیگه پر رویی رو به حد اعلا رسوندین. برانکو فقط حرف حق و گفته.
حمید
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۳۵
در اینده نزدیک طلب حق وحوش از ما خواهد کرد بشینیدو ببینید
۸
مینا
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۳۹
فقط باید به کی روش بگیم باش تا صبح دولتت بدمد.... آدمهای بزرگ همچین زمانهایی شخصیت خودشون را نشون میدن .کی روش هم خوب داره شخصیت ضعیف خودش را نشون میده
P71
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۵۰
ب چ دلیل باید برانکو محروم شه؟بخاطر مخالفت با یه اردوی خارج از برنامه؟؟؟ چرا اونایی ک دارن هرروز تهمتای الکی و بی پایه میزنن احضار و محروم نمیشن؟؟؟؟؟
امید
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۵۹
همون جمله اول که گفتین " اردوی تیم ملی در دبی که در تقویم سازمان لیگ نبود" نشون میده حق با برانکو بوده و این حرکت های کیروش فقط بچه بازی هست. تو کشورهای دیگه هم همینجوری یهویی و بدون برنامه قبلی نمیان اردو بزنن. این رو خود کیروش باید خوب بدونه.
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۱۰
اولا در آستانه ی بازی مهم دربی ؛ با مطرح کردن این مسائل معلوم است چه هدفی دنبال می شود. خیلی از سایتهای مختلف هم این مطلب راکار کردند.

داستان این جوری است دوستان عزیز پرسپولیسی من ؛ خوب بخوانید.
وقتی برانکو اعتراض کرد ، حق یا ناحق ؛ همه با تمام توان خواستند با حاشیه ی زیاد به کی روش منتقل کنند که برانکو اعتراض کرد .
تمام رسانه ها و حتی نود دعوت اختصاصی کرد از جناب برانکو و در واقع در پوشش حمایت از برانکو ؛ همه کاری کردند تا کدورت بیشتر شود.
بعد از آن با انعکاس پر رنگ کارهای کی روش تمام تلاش خودشان را کردند تا برانکو را به واکنش وا دارند.
وقتی موفق نشدند تلاش کردند به ملی پوشان پرسپولیس بقبولانند که کی روش آنها را دعوت نمی کند اما باز هم موفق نشدند اتفاق جدیدی را شروع کنند.
اکنون در آستانه ی دربی که برای ما از قهرمانی لیگ هم مهمتر است با پرداختن به یک حدس و گمان می خواهند تمرکز سرمربی محترم پرسپولیس را بهم بزنند.
دوستان عزیز قرمزم ؛ می خواهم باهم تلاش کنیم هوشیار باشیم و فریب این بازیهای کثیف را نخوریم.
برانکو واقعا نجیب است و لی بازیهای رسانه ای در ایران ، یک روز دهداری و یک روز ایویچ و روزی دیگر بلاژویچ مهربان و اکنون کی روش و برانکو را هدف قرار داده ، آلت دست اهداف آنها نباشیم.
پرسپولیس ....قهرمان
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۰۵:۵۴
در ضمن ؛ با مشغول کردن مردم و علاقمندان پرسپولیس به این کشمکش ؛ در واقع این فرصت بزرگ را به استقلال داد تا در جوی آرام و دوراز فشار رسانه ای و مردمی از بحران فرار کنند.
در واقع بزرگترین استفاده را از این هیاهوی رسانه ای استقلالی ها بردند که تیمشان را رو براه کردند.
فرزاد مهریار
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۰۴
این جماعت داعشی مفلوک باید قتل عام شوند تا درس عبرتی شوند برای همه وطن فروشان خائن و آنهایی که در حق مام وطن خیانت کرده اند
۳
امید از تفت
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۴۲
آی اسپرت هم دیگه به سانسور روی آورده و همه نظرات را منتشر نمیکنه. باشه نظر هرکی دوست دارید تأیید کنید
۲ ۲
رضا
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۱۷
جالبش اینه که اینجور نظرات که میگن چرا نظرات چاپ نمیشه رو میزارن که بگن دیدین ما چقدر لیبرال هستیم و حتی اگه بر خلاف ما نظر بدین چاپ میکنیم.
۲
پرسپولیس واقعی
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۷
اگر نظری را نمی خواستند پخش کنند اون نظر من بود که فکر نمی کردم پخش بشه ولی شد
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر