فهرست
خوشبینی پیش از سفر به لندن
خوشبینی پیش از سفر به لندن

خوشبینی پیش از سفر به لندن

 آی اسپورت- بارسلونا در لالیگا می‌تازد. تیم ارنستو والورده با 2 گل در زمین ایبار به پیروزی رسید و بدون شکست باقی ماند تا طولانی‌ترین روند شکست ناپذیری تاریخ تیم که در فصل 2011-2010 در زمان مربیگری پپ گواردیولا رقم خورد و تیم در 31 بازی متوالی نباخت، تکرار شود هرچند این برد برابر تیم سرحال ایبار چندان قاطعانه به دست نیامد.

ایبار اوایل این فصل 6 بر یک در نوکمپ در هم کوبیده شد اما در شرایط بسیار خوبی بهاین مسابقه آمد در حالی که در 12 بازی قبلی تنها یک باخت داشت که با نتیجه یک بر صفر برابر اتلتیکومادرید متحمل شد. شاید آثار خستگی بازیکنان بارسلونا در ایپورنا بیشتر به چشم آمد چون این تیم در آغاز سال 2018 در تمام هفته‌ها دو بازی انجام داده یکی در لالیگا و دیگری در جام حذفی که به صعودشان به فینال منجر شد.

لیونل مسی و لوییس سوارس درخشیدند، فوق ستاره آرژانتینی با یک پاس گل فوق‌العاده هم تیمی اروگوئه‌ای خود را برای زدن گل اول کمک کرد؛ این بیست و دومین پاس گل مسی به سوارس بود، لحظاتی بعد همکاری این دو به خوردن توپ مسی به تیر دروازه میزبان منجر شد. این چهاردهمین تیر دروازه مسی در این فصل بود و با بازی خوبش شایستگی زدن یک گل را داشت اما غیر از این دو بقیه در بهترین شرایط نبودند.

اگرچه خوردی آلبا در اواخر بازی پیروزی را روی یک ریباند تثبیت کرد و قبل از آن به خاطر اخراج فابین اوریانا فضای بیشتری در سمت چپ زمین به دست آورده بود اما پایان این بازی سخت‌تر از آن چیزی بود که بارسلونا ترجیح می‌داد. بارسا این هفته را با هفت امتیاز برتری نسبت به اتلتیکومادرید شروع کرد. تیم والورده جا برای هیچ لغزشی نداشت بعد از آنکه دو تساوی پیاپی فاصله دو تیم را چهار امتیاز کاهش داده بود. به هر حال بارسلونا از آزمون نسبتا سخت ایبار عبور کرد اما بازی فرداشب در استمفوردبریج برابر چلسی روی فرم به مراتب سخت‌تر خواهد بود. بارسلونا بیش از تمام مدعیان شانس قهرمانی لالیگا را دارد و فتح جام حذفی نیز در دسترسش است اما باید همین فرم را در لیگ قهرمانان تکرار کند که با بازی در لندن شروع می‌شود. البته با وجود این بازی نه چندان فوق‌العاده، به خاطر یک کلین‌شیت دیگر، یک پیروزی دیگر و یک همکاری مسی و سوارس دیگر می‌توان به سفر این تیم به پایتخت انگلیس خوشبین بود.

ایران ورزشی

 

۶    
آی اسپورت
2018-02-19 02:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر