فهرست
استراماچونی: چطور ۵ داور هند را ندیدند؟
استراماچونی: چطور ۵ داور هند را ندیدند؟

استراماچونی: چطور ۵ داور هند را ندیدند؟

آی اسپورت - استقلال تا ثانیه پایانی بازی با سپاهان با نتیجه دو بر یک از حریف خود جلو بود اما در دقیقه ۹۵ شوت امید نورافکن پیروزی را از آبی ها گرفت. استراماچونی در نشست خبری بعد از بازی با سپاهان پاسخ خبرنگاران را داد:

بازگشت خوبی به بازی داشتیم

موافقم که تیم بعد از آن صحنه‌ عکس‌العمل خوبی داشت. در نیمه اول هم ما فوتبال خوبی بازی کردیم. در نیمه اول نزدیک به ۷۰ درصد مالکیت را در اختیار داشتیم. بازی را طوری شروع کردیم که برنده شویم.

از دقیقه یک تا ۹۰ مدل هجومی مان تغییر نکرد

از دقیقه اول تا آخر با مدل فوتبال هجومی خودمان بازی کردیم. به خاطر عکس‌العمل بازیکنانم بعد از آن صحنه‌ای که پنالتی گرفته نشد خوشحال هستم.

مدت ها بود در وقت های اضافه گل نخورده بودیم

مدتی بود که ما در وقت اضافه گلی دریافت نکرده بودیم ولی شرایط بازی طوری بود که سپاهان توپ‌های بلند روی دروازه ما ارسال می‌کرد و چند بازیکن خیلی خوب داشتند که برای سرزنی در محوطه جریمه بودند. مطمئنم این برای هیچ تیمی آسان نیست. متاسفانه بهترین سرزن ما یعنی یزدانی هم مصدوم شد. از عملکرد تیمم راضی هستم. به خاطر اینکه سپاهان در زمین خودش مساوی کرد خوشحال بود. حتی زمانی که دو بر یک جلو بودیم دو موقعیت خوب دیگر داشتیم. این ذهنیتی که دیدیم نشان می‌دهد تیم در حال پیشرفت کردن است.

چطور ۵ داور صحنه را ندیدند؟

اول از همه من می‌خواهم درباره یک نکته خیلی کلی صحبت کنم یعنی درباره اعتراض اصلی من در مورد داور. می‌توانم قبول کنم که داور صحنه پنالتی را ندید چون شاید جلویش بسته بود و نتوانست ببیند. شاید هم چون در محوطه جریمه بازیکنان درشتی بودند نتوانست پنالتی را ببیند ولی سوال من این بود که چطور پنج داور دیگر به او کمک نکردند. همین‌طور در آخر بازی با بازیکنان سپاهان صحبت می‌کردیم. همه ما آدم‌ها و بازیکنان حرفه‌ای و سطح بالا در ایران هستیم. وقتی بازیکنان بزرگ مربیان خارجی می‌آورند می‌خواهند سطح لیگ را بالا ببرند. به نظر من اگر می‌خواهیم همه با هم رشد کنیم خیلی مشکل است که این اتفاقات رخ بدهد، به خصوص وقتی که یک باشگاه به انتخاب این داور برای این بازی اعتراض کرده بود.

۵۰ هزار نفر صحنه را دیدند، داور نه

به خاطر اینکه مردم درباره کلیت لیگ ممکن است فکرهای بدی کنند. من حرف داور را می‌پذیرم چون گفت که ندیده است. ولی نمی‌توانم بپذیرم که پنج کمک او صحنه‌ای را که 50 هزار نفر در ورزشگاه دیدند، ندیده باشند. اعتراض من از این بازی بزرگ‌تر است و به خاطر کل فوتبال ایران و اعتبارش است. بعضی از بازیکنان گفتند که همیشه این‌طوری بوده است و من گفتم باید همه سعی کنیم سطح لیگ ایران بالا برود.

مساوی کردیم ولی از بازیکنام راضی ام

به همین دلیل است که من از عملکرد بازیکنانم راضی هستم اگرچه سپاهان گل مساوی را در دقیقه آخر به ثمر رساند. قطعا همه اعضای تیم ما از این نتیجه ناراحت هستند. دیروز هم در کنفرانس گفتم که این مسابقه‌ای بود که میزان پیشرفت تیمم را بررسی کنم. این مسابقه‌ مهمی بود ولی مسیر خیلی طولانی است. برای من مهم این بود که تیمم چگونه عملکردی از خودش نشان می‌دهد. این عملکردی که من دنبالش بودم در بدترین حالت اتفاق افتاد به خاطر اینکه سپاهان یک گل جلو افتاد. می‌دانید که وقتی برابر تیم آقای قلعه‌نویی و سپاهان  یک گل عقب بیفتید چه اتفاقی میفتد چون شرایط برای آن‌ها خیلی خوب می‌شود. قطعا ما یک سری مشکلات داشتیم ولی ما زمان داریم که این مشکلات را حل کنیم.

پنالتی ما را می گرفتند، پنالتی سپاهان هم همینطور

من جوابی که داورها به من دادند را نپسندیدم. حسی که به من دست داد را سخت بتوانم توضیح بدهد. جوابی که از داور گرفتم برای من قانع کننده نبود. مثلا اگر می‌گفتند نه توپ به شانه‌اش خورده و بعد به دستش می‌شد این را یک جواب در نظر گرفت ولی اینکه گفتند آن صحنه را ندیدند کمی عجیب بود. هر کسی می‌تواند اشتباه کند. من و بازیکنانم هم ممکن است اشتباه کنیم. رفتاری که در مقابل اشتباه‌مان داریم مهم است که درست باشد. برای همین عصبانی بودم. اگر صحنه در نزدیکی دروازه استقلال برای سپاهان پنالتی بود باید آن را هم اعلام می‌کردند. باید به دنبال رفتار حرفه‌ای درست باشیم چون می‌خواهیم  فوتبال ایران پیشرفت کند. وقتی مربی ایتالیایی و ترکیه‌ای و بازیکنان خارجی می‌آوریم این‌ها کمک می‌کند که فوتبال ایران را بهتر کنیم.

به دنیا اشتیاق فوتبال در ایران را منتقل می کنم

جو ورزشگاه خیلی خوب بود. اشتیاقی که در طرفداران ایرانی می‌بینیم خیلی مهم است. من خودم هم این را انتقال می‌دهم و برای خارج از ایران گواه این اشتیاق هستم. چون خیلی‌ها خارج از ایران از محبوبیت فوتبال در ایران خبر ندارند. چون خیلی از اطلاعات لیگ ایران به خارج از کشور نمی‌رود ولی این فضا و شرایط فوق‌العاده است. از پذیرایی و خوش‌آمد گویی آن‌ها خوشحال هستم. سپاهان خیلی خوب به ما خوش‌آمد گفتند و من از آن‌ها ممنونم. ورزشگاه آن‌ها هم عالی بود و چیزی از ورزشگاه‌های اروپا کم نداشت. فقط شاید موسیقی اول بازی زیادی بلند بود.

کارسختی برابر پدیده داریم

خیلی مهم بود که دو بازی خارج از خانه را پشت سر بگذاریم ولی من شنیده‌‌ام که شهر خودرو در زمین خودش بازی را واگذار کرده است. ما شانس خوبی داریم که در آزادی برابر آن‌ها قرار بگیریم و کار سختی هم برابرشان داریم.

۸ ۲  
آی اسپورت
2019-11-30 18:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
منتقد
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۰۰
داور پنالتی واضح برای استقلال را نگرفت و ۵ دقیقه بعد استقلال گل مساوی را زد!
حالا اشتباهات داوری به سود استقلال را مرور کنیم:

۱. عارف غلامی بعد از انجام خطا توپ را به دست به زمین می کوبد و داور کارت زرد نمی دهد، در ادامه چهره به چهره دیوار می ایستد و در حالی که او را لمس کرده داد و قال می کند؛ کارت زرد دوم و اخراج طلب سپاهان از این صحنه!
وریا با تمام وجود سر داور داد می کشد و نزدیک است با او گلاویز شود، دریغ از یک کارت زرد!

۲. خطای روی میرزایی درون محوطه جریمه بود و باید داور پنالتی می گرفت اما داور توپ را پشت هجده قدم می کارد!
یک پنالتی و اخراج به سود سپاهان گرفته نمی شود تا دقیقه ۷۶

۳. فرشید اسماعیلی تمارض می کند و جلوی ایجاد موقعیت حریف را می گیرد و به جای دریافت کارت زرد، خطا به سود استقلال اعلام می شود!

۴. در ۶ دقیقه وقت تلف شده حداقل یک دقیقه وقت تلف نی شود اما داور وقتی سپاهان را صاحب توپ و فرصت ایجاد موقعیت می بیند سوت پایان را می زند!

نتیجه: برآیند مافیابازی شهرنویی و باشگاه تحت حمایت ویژه سیستم حاکم و سوگلی نوه یادگار با مجموعه ای از اشتباهات ( شما بخوانید اتفاق های مشکوک) به پایان رسید، حالا فرصت در اختیار پروپاگاندا رسانه ای استقلال است تا با فشار آوردن تنها اشتباه داور جو بازی بعدی را به سود خودشان رقم بزنند
۸
90
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۴۵
بعد از بایکوت خبری و رسانه ای اشتباهات داوری و بازیکنان حریف به نفع کیسه حالا منتظر باشید تا بزرگ نمایی هند کیروش رو ببیند.
بازی حساس تر از دربی هست؟ یه پنالتی مضحک گرفتن بعد رییس کمیته داوران گفت داوری دربی خیلی خوب بوده!
افتضاح داوری بازی کیسه پارس یه کیس کامل پناهندگی بود ولی روی اون مانور ندادن چون کیسه به امتیازش نیاز داشت.
پرسپولیس سپاهان؛ نورافکن دوبار باید اخراج میشد،کیانی باید اخراج میشد ولی نشد موند و اونور خطای پنالتی داد که داور نگرفت.
این لیگ حالاحالاها باید تاوان خفت کیسه رو بده
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر