فهرست
سوژه روز: کی‌روش، و رد پیشنهاد مطهری
سوژه روز: کی‌روش، و رد پیشنهاد مطهری

سوژه روز: کی‌روش، و رد پیشنهاد مطهری

آی‌اسپورت- علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مسئولان وزارت ورزش از وزیر خواسته بود حالا که تیم ملی با شرایط خوبی به جام جهانی 2018 صعود کرده دیدارهای تدارکاتی بزرگ برابر تیم‌های بزرگ دنیا مثل برزیل، آلمان، اسپانیا و ... برایش تدارک ببینند. شاید وزارت ورزش و شخص سلطانی‌فر هم چندان با این موضوع مشکل نداشته باشند و با وجود سخت بودن تدارک چنین دیدارهایی برای برگزاری‌شان تلاش کنند؛ اما پیش از همه این‌ها کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی مخالف برگزاری چنین دیدارهایی است. کی‌روش درباره برگزاری بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های بزرگ دنیا مثالی از چند سال قبل زد و دیدار ایران برابر برزیل را یاداوری کرد. دیداری که ایران 3-0 برابر برزیلی‌ که چند ستاره بزرگ‌اش را به همراه نداشت شکست خورد. کی‌روش اعتقاد دارد چنین دیدارهایی بدون پیش زمینه و ذهنیت حرفه‌ای نه تنها سودمند نیست که می‌تواند تمام و کمال به ضرر فوتبال ملی ایران تمام شود. واقعا هم که کی‌روش قدم به قدم تیم ملی را به جایی رساند که بدون دیدار با بزرگترین تیم های دنیا برابر آرژانتین بازی قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت. کی‌روش همیشه از دیدار با تیم‌های سطح دوم دنیا مثل روسیه، شیلی، سوئد و از این دست کشورها استقبال کرده و گویا در مسیر آماده سازی ایران برای جام جهانی هم قصد ندارد فدراسیون را مجبور به فراهم کردن دیدار با بزرگ‌ترین تیم‌های دنیا کند. کاری که البته برای فدراسیون بسیار سخت خواهد بود و آن‌ها قطعا ممنون کی‌روش هستند که این مسئولیت سنگین از روی دوش‌شان برداشته می‌شود.

۱۰ ۱۴  
آی اسپورت
2017-07-14 23:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
خخخخخخخخ
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۲۳:۲۲
تیم کیروش تنها در برابر تیم های درپیت شاخ است وگرنه تیم های درجه دو و سه ایران را لوله می کنند مثل بوسنی.این چند سال هم کیروش با زیرکی و استدلال های عجیب و غریب + کمی شانس توانسته از دست تیم های خوب آسیا و بقیه قاره ها فرار کند
رامك
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۶
حالا اسم مطهري نمياوردي اين خبر كامل نميشد؟!
يه سلام هم به اين اوسكولي كه به آرژانتين و شيلي ميگه درپيت
اسکل اونی هست که
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۴
این همه تو بازیی های این شش سال گشته و همین دو مورد رو پیدا کرده که یکیش هم اجباریه.
مسعود
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۰:۱۴
رامک مگه ایران آرژانتین رو برد!؟
خوبه باخت بازی رو!
بابک
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۱:۱۶
کیروش تیمی رو تحویل گرفت که بهترین بازیکنش جواد نکونام بود...با همون تیم صعود کرد جام جهانی...الان هم تیمی درست کرده که بیشتر بازیکناش لژیونرن...یادم نرفته که بعد از مساوی ایران و کره با مربی گری افشین قطبی.که منجر به حذف ایران از دست دادن جام جهانی 2010 شد...خیلی از اهالی فوتبال.رییس فدراسیون.کارشناسا.بازیکنا و مشخصا مهدی رحمتی میگفتن که فوتبال ما 20 سال از کره عقبه...اما حالا ببین کره چطور نو حسرت یه مساوی جلوی ما مونده...کیروش درست میگه بازی جللوی تیمی مثل آلمان و اسپانیا فقط میتونه باعث قطع شدن روند پیروزی و پاره شدن نوار پیشرفت تدریجی بشه...بهتره اشتیاق مون برای ماجراجویی و مقابله با تیمای بزرگ نهفته بمونه تا تو یه بازی مهم مثل بازی ایران و آرژانتین فوران کنه....مطمعنا همیشه یه داور نیست که بتونه تیمی مثل آرژانتین رو از شکست جلوی ایران رهایی بده.
به بابک
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۶:۱۷
هنوز هم فوتبال ما از کره و ژاپن و استرالیا عقبه.اگه اینجور بخوای حساب کنی دوره مربی گری برانکو ما ژاپن و کره رو بردیم. ولی بعدش چی شد؟معیار فوتبال خوب بردن تو چهارتا بازی با تیم های تکراری نیست. یه تیمی مثل کره خیلی تجربش از ما بیشتر ه مثلا تجربه صعود به مرحله دوم جام جهانی داشته و ...ما ته افتخارات خود صعود به جام جهانی.مطمینباش کره دوباره جایاهشو پس میگیرهولی ما یه پیله دور خودمون پیچیدیم و سرمون رو کردیم تو برف. گند این کار دو سر دیگه در میاد
۵
به بابک
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۸:۰۰
در حال حاضر تنها لژیونر های درست حسابیمون جهانبخش و قوچان نژادن که هیچکدوم محصول کیروش نیستن. بقیه لژیونرها با ارفاق در تیم های درجه 3 هستن.
سردار هم که قربونش برم اونقد پیشنهاد خوب خوب داره که مونده بین رئال و بارسا و منچستر و چلسی و بایرن کدومش رو انتخاب کنه
۵
راستگو باش
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۶
ظاهرا برای کیروش رنکینگ فیفا خیلی مهمه! چرا که با بردن تیم های ضعیفتر میتونه این رنکینگ رو حفظ کنه! در مقابل درجه یکها که تیم ملی قطعا نتیجه نمیگیره و تیم ملی رنکینگ خوبشو از دست میده!
پدرام
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۰:۱۳
ده درصد میره رو قراردادش بابت رنکینگ
بی طرف
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۱:۲۰
کی روش برای ایران مربی بدی نیست و کارش خوب بوده ولی نوع رفتارش باعث می شه کارهای مثبتش کم رنگ بشه و امیدوارم در نوع مصاحبه کردن دقت کنه و زمین بازی رو به روزنامه ها نکشونه چون این نوع رفتار هیچ فرقی با رفتار بعضی مربیانی که فقط در کنفرانس مطبوعاتی حرفی برای گفتن دارن , نداره.
۴
داریم فرش می شیم
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۳:۰۶
بدتر از این استدلال کیروش ندیدم . یعنی نباید با تیم بزرگ بازی کرد چون باخت باعث افت انگیزه و اعتماد بنفس می شه ؟! اتفاقا هر موقع هر کسی یا تیمی یا کشوری یا ... با بزرگتر از خودش رقابت کنه و از نزدیک در اتباط باشه می تونه چیزهایی رو بدست بیاره که در حالت عادی شاید نتونه یا به سختی بهش برسه .
حضور در برابر بازیکنان درجه یک دنیا و دیدن نحوه ی بازیشون و آشنایی با تفکرشون در زمین می تونه کاملا باعث پیشرفت فوتبالیست های ما بشه
۸
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۰۹:۲۳
دوستان دقت کنید :
همه ی حرف کی روش این نبود ، تیمهای بزرگ برای بازی با ما پول بسیار کلانی می خواهند و اتفاقا اینجور بازیها بیشتر به نفع تیمهای بزرگ است که هم پول خوبی می گیرند و هم بازی دستگرمی انجام دادند .
کی روش گفته با پول هنگفتی که این تیمها طلب میکنند میشه برای مایی که هیچی تو فوتبال نداریم کارای دیگه کرد بجای پز دادن به یک بازی؛
نگاه کنید تیمهایی مثل مالزی و سنگاپور و ....چقدر بازی با مثلا منچستر و حتی تیمهای ملی بزرگ در تور آسیایی اون تیمها انجام دادند مگر باعث پیشرفتشون شده .
این کشورها و همچنین کره و ژاپن ، از کنار این بازیها سود سرشاری بدست میارند .
اکثر شرکتهای بزرگ شرق آسیا اسپانسر این جور بازیها هستند و فدراسیون این کشورها هیج پولی پرداخت نمی کنند. این شرکتها در قبال تبلیغاتشون این بازیها را برنامه ریزی میکنند حتی قطر و امارات.
نشون به اون نشون که رو پیرهن تیمهای بزرگ دنیا تبلیغاتشون غوغا میکنه
۳
Sina
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۰
خیلی‌ جالبه تمام این کسایی‌ که منتقد کیروش هستن و میگن چیزی به فوتبال ما اضافه نکرده و مدام میان میگن با تیم‌های در پیت بازی کردیم یا نبردیم اون کانون مربیان (بخونید کانون فسیل‌های ضد مربیان خارجی‌) اونا خودشون چه گلی به سر فوتبال ایران زدن؟ کدوم تیم باشگاهی ما تو ۲۰ سال گذشته تو آسیا با همین مربی‌‌ها قهرمان شده؟ مربی‌‌های داخلی‌ جلوی تیم‌های درجه ۴ فوتبال دنیا که تو آسیا بازی می‌کنن نمی‌تونن نتیجه بگیرن بعد زبونشون درازه. هر سال هم مثل یویو از این تیم به اون تیم میرن میلیاردی میگیرن معلومه باید مخالف امثال کیروش باشن. اگر پای ۵ تا مربی‌ دیگه مثل کیروش یا برانکو به فوتبال ایران باز بشه این آقایون باید بشینن خونه و مثل مایلی کهن از هر فرصتی برای شو بازی کردن و پریدن به اینو اون استفاده کنن که مگر یه تیم بهشون برسه بتونن چند صد میلیون تومن از پول ملتو بکنن تو جیبشون. به کیروش که میرسه همه مدعی بیت‌المال میشن به مربی‌‌های ایرانی‌ که میرسه انگار حقشونه. از همه مسخره تر اینه که نماینده مجلس بیاد بخواد برای تیم ملی‌ خط مشی تعیین کنه. آقای مطهری شما اگر میخواهی‌ به فوتبال خدمت کنی‌ تو همون حیطه مسئولیتت فعالیت کن همون حق حضور زنان تو ورزشگاه رو پیگیری کن بیشترین خدمت رو به فوتبال ایران و حقوق زنان کردی.
۴
بابک
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۶
کره و ژاپن فقط و فقط تو امکانات از ما جلوترن...منظور من از نقل این نکته که یه عده گفنه بودن 20 سال از کره عقبیم و حالا کره تو آرزوی یه مساوی از ما مونده به این خاطر نبود که بگم کیروش مشکلات زیر ساختی ما رو حل کرده و ما به کره و ژاپن رسیدیم...من قبول ندارم که ما عقبیم به لحاظ فنی از این کشورها...کیروش کار بزرگی که برای ما انجام داد رسوندن ما به خود باوری بود...به این نکته که میتونیم...همونطور که ولاسکو در والیبال ایران اینو بهمون ثابت کرد...وگرنه مشکللات فوتبال ما نه مقصرش کیروشه...نه با کیروش حل میشه...دلیل انتقاد خیلیا از کیروش رو نمیفهمم...آیا با برداشتن کیروش از پستش مشکللات فوتبال ما مثل نداشتن ورزشگاه. زمین تمرین. حق پخش .اسپانسر..نداشتن کرسی توی ای اف سی...دلالی...دزدی مدیران فوتبالی...سیاسی بودن انتخاب مدیران فوتبالی...و هزارتا مشکل دیگه حل میشه؟...کیروش از دل یه فوتبال آماتور و احساسی یه تیم حرفه ای رو ساخته که هر بازی برای بردن برنامه داره...هر بازی با انگیزه وارد زمین میشه...با رفتن کیروش فوتبال ایران تا سالها رنگ یه مربی در حد اندازه های کیروش رو نخواهد دید...بر میگردیم به دورانی که باید به مساوی توی زمین کره افتخار کنیم و بعدش تازه بگیم مبادا از این مساوی مغرور شیم که بریم جلوی وقت کشی عربا عصبی بشیم ببازیم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر