فهرست
گلزنان رئال و اتلتی؛ بدترین در اروپا
گلزنان رئال و اتلتی؛ بدترین در اروپا

گلزنان رئال و اتلتی؛ بدترین در اروپا

آی‌اسپورت- مهاجم رئال و اتلتیکومادرید در میان بهترین تیم‌های پنج لیگ برتر اروپا بدترین آمار را بر جای گذاشتند. رئال مادرید فصل را خوب شروع نکرده. مهاجمان این تیم به سختی گلزنی می‌کنند و در بیشتر مواقع هافبک‌هایشان نتیجه‌ را به نفع سفیدپوشان برمی‌گردانند. شرایط در اتلتیکومادرید نیز مشابه است. ناکامی در گلزنی اگر ادامه‌ دار باشد نگران کننده است. این موضوع وقتی خود را بیشتر نشان می‌دهد که دو تیم مادریدی با بهترین مهاجمان تیم‌های بزرگ اروپایی مقایسه شوند. ۲۰ تیم بزرگ در پنج لیگ برتر اروپایی حضور دارند که آمار گلزنی مهاجمان دو تیم مادریدی (و تاتنهام) در آخرین رتبه با ۱۰ گل قرار دارد.

باید به این موضوع اشاره کرد که در این فهرست نام مارکو آسنسیو هم دیده می‌شود. زین الدین زیدان با وجود این که آسنسیو یک هافبک تهاجمی است از او به عنوان مهاجم در نقاط مختلف بهره می‌برد. این قضیه در رابطه با نبیل فکیر بازیکن لیون رخ داده است. او هافبک تهاجمی است اما در خط حمله در نقاط مختلف بازی می‌کند. بقیه بازیکنان این فهرست به عنوان مهاجم شناخته می‌شوند.

رئال مادرید و اتلتیکومادرید در انتهای جدول

مهاجمان رئال مادرید در لالیگا ۱۰ گل زدند. درست است که کریستیانو رونالدو بازی‌های شروع فصل را به خاطر محرومیت از دست داد اما تک گل او در این فصل خیلی با آمارش در فصل‌های گذشته تفاوت دارد. بورخا مایورال و لوکاس واسکس مانند ستاره پرتغالی یک بار گلزنی کردند و گرت بیل که با آسیب دیدگی‌های زیادی روبه‌رو شده است دو بار گلزنی کرد. آسنسیو با چهار گل بهترین گلزن مادرید است.

تیم دیگو پابلو سیمئونه هم چنین آماری دارد. آنتوان گریزمان در شرایط مشابه قرار دارد. مهاجم فرانسوی دو گل در لالیگا زده است. کوین گامیرو هموطنش یک بار گلزنی کرده است. یانیک کاراسکو با سه گل بالاتر از این دو بازیکن قرار دارد. این‌ در حالی است که بهترین گلزن اتلتیکو آنخل کورئا با چهار گل است. سرمربی آرژانتینی روخی بلانکو امیدوار است که با حضور دیگو کاستا در ژانویه، شرایط تیمش بهتر شود.

هر دو تیم مادریدی در آمار گلزنی با تاتنهام برابر هستند. این تیم گلزنان کمتری دارد. هری کین هشت بار گلزنی کرده و سون دو گل به ثمر رسانده است. از طرفی دلی الی و اریکسن به گلزنی تیمشان کمک کردند. تیم‌هایی که بهترین آمار گلزنی را دارند، گلزنان برترشان ادینسون کاوانی (۱۵)، رادامل فالکائو (۱۳)، روبرت لواندوفسکی (۱۳) ، مائور ایکاردی (۱۳)، لیونل مسی (۱۲) و فکیر (۱‌۱) هستند.

صدرنشینان لیگ یک فرانسه و لیگ برتر انگلیس مهاجمانشان بهترین عملکرد را داشتند و برای هر یک از دو تیم ۳۰ گل به ثمر رساندند. در باشگاه فرانسوی، کاوانی با ۱۵ گل بالاتر از همه قرار دارد و به همراه اینموبیله (بازیکن لاتزیو) برای کفش طلا اروپا رقابت می‌کنند. پس از کاوانی، نیمار با هفت گل و کیلیان ام‌باپه با چهار گل قرار دارد. در سیتی گل‌ها میان چهار مهاجم تقسیم شده است. سرخیو آگوئرو و گابریل ژسوس هشت گل به ثمر رساندند. این‌ در حالی است که رحیم استرلینگ و مادیو سانه به ترتیب هفت و شش گل زده‌اند.

والنسیا بهترین خط هجومی در ‌اسپانیا

 والنسیا تاکنون فصل فوق العاده ای را پشت سر گذاشته است. مهاجمان این تیم در میان باشگاه‌های ‌اسپانیایی بهترین عملکرد را داشتند. آنها تنها از چهار تیم پاری ‌سن‌ ژرمن، منچسترسیتی، لیون (۲۹ گل) و یوونتوس (۲۸) پایین‌تر قرار دارند. گل‌های والنسیا میان سیمونه زاتزا (۹)، رودریگو (۷) ، سانتی مینا (۵)، گدس (۳) و پریرا (یک) تقسیم شده است. این تیم با موناکو رتبه پنجم را به خود اختصاص داده.

  ۱  
آی اسپورت
2017-11-21 15:26:00
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۳۱
کلا امسال رئال و اتلتیکو و استقلال تو خط حمله دچار مشکلند!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر