فهرست
تمدید قرارداد سپاهان با کرانچار؛ چهارمین فصل کرانچی در سپاهان/ جوان ها پای قرارداد زلاتکو را امضا کردند
تمدید قرارداد سپاهان با کرانچار؛ چهارمین فصل کرانچی در سپاهان/ جوان ها پای قرارداد زلاتکو را امضا کردند

تمدید قرارداد سپاهان با کرانچار؛ چهارمین فصل کرانچی در سپاهان/ جوان ها پای قرارداد زلاتکو را امضا کردند

آی‌اسپورت‌ ـ کرانچار سرمربی سابق تیم‌ملی‌ کرواسی برای چهارمین فصل متوالی هدایت سپاهان را در دست خواهد داشت.

این مربی شناخته شده در سطح فوتبال اروپا که اولین تجربه باشگاهی اش در ایران با پرسپولیس بود بعد از نیم فصلی که جانشین لوکا بوناچیچ شد و سپاهان را به قهرمانی لیگ رساند دیگر از جمع سپاهانی ها جدا شد. کرانچار پس از قهرمانی در اولین فصل حضور با سپاهان که با درخشش سزار مهاجم برزیلی به دست آمد در فصل دوم هم تا پایان لیگ به عنوان مدعی قهرمانی با سپاهان پیش رفت و با شکست دادن پرسپولیس به مقام قهرمانی در جام حذفی رسید. اما کرانچار در سومین حضور در سپاهان دوره موفقی نداشت و این تیم برای اولین بار پس از مدت ها در رقابت های آسیایی غیبت دارد.

در عین حال سپاهان با کرانچار هرگز موفقیتی در سطح آسیا نداشته و امسال هم به همان ترتیب هیچ موفقیتی در رقابت های آسیایی پیدا نکرد تا تردیدها برای استخدام او فزونی بگیرد. با این حال با وجود مطرح شدن نام های بزرگی مثل برانکو ایوانکوویچ، شنول گومیچ و اسکوچیچ در نهایت این کرانچار بود که قرارداد خود را برای چهارمین فصل متوالی تمدید کرد. او حالا در فوتبال ایران یک رکورد ویژه دارد، حضور 4 ساله در یک تیم لیگ برتری که تقریبا کم پیش می‌ آید.

جالب اینکه اصفهانی ها چندان استقبالی از این انتخاب نکرده اند و سکوت خاصی پیرامون است و مطبوعات محلی تنها به درج خبر تمدید قرارداد پرداخته اند. کرانچاری که البته جزو بهترین مربیان لیگ برتر ما محسوب می‌ شوند. سال پیش رو برای این مربی کروات سال سرنوشت است و او باید زردها را به شرایط مناسب قبلی بازگرداند. او که پارسال با وجود قدرت نمایی در فصل نقل و انتقالات موفق به این کار نشد، امسال فرجه کمتری برای اثبات مجدد خود دارد.

در مورد کرانچار این را هم باید گفت که او با میدان دادن به جوان های تیم امید سپاهان 3 بازیکن به جمع بازیکنان لیگ برتری و بهترین بازیکن نیم فصل دوم لیگ را هم از بین همین جوان ها درآمد. مهدی شریفی که ظهورش به معنای یک قرارداد چند صدهزار دلاری برای آقای کرانچی بود.

     
آی اسپورت
2014-05-10 21:25:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر