فهرست
اینیستا در مصاحبه با روزنامه OLE :  دنیای بارسا دنیای پیچیده و دشواری است / آرژانتین مدعی اصلی قهرمانی جهان است
اینیستا در مصاحبه با روزنامه OLE : دنیای بارسا دنیای پیچیده و دشواری است / آرژانتین مدعی اصلی قهرمانی جهان است

اینیستا در مصاحبه با روزنامه OLE : دنیای بارسا دنیای پیچیده و دشواری است / آرژانتین مدعی اصلی قهرمانی جهان است

آی اسپورت -  بدون شک آندرس اینیستا یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تاریخ فوتبال بارسلونا و همچنین تیم ملی اسپانیا به حساب می آید. این بازیکن که امسال نیز به امید قهرمانی جام جهانی همراه تیم ملی اسپانیا در برزیل حاضر خواهد بود ؛ در مصاحبه ای با روزنامه " اوله " آرژانتین پتسخگوی سوالات خبرنگار این روزنامه شد. این مصاحبه را اینجا بخوانید : خوان رومن ریکلمه 

تا دلتان بخواهد بازی های او را دیده ام و در بارسا در کنارش بازی کرده ام. رابطه من با او بسیار عالی است. برای او همیشه بهترین ها را آرزو دارم. او یکی از بزرگترین فوتبالیست های تاریخ است.

تاتا مارتینو و ادامه حضور او در بارسا 

برای من او یکی از بهترین مربیانی است که تاکنون داشته ام. به همین خاطر خوشحال خواهم شد اگر او در فصل آینده نیز با ما ادامه دهد. به عنوان اولین سال او در بارسا سال بسیار پیچیده و دشواری را پشت سر گذاشته است. اما همواره او را پر از انگیزه و شوق مربیگری دیده ام. همیشه اوضاع آنطور که دوست داری پیش نمی رود. دنیای بارسا دنیای پیچیده و دشواریست. نه برای او که برای هر مربی دیگری. حتی برای ما بازیکنان. توقعات همیشه در بالاترین شکل خود هستند و باید آمادگی پذیرش این فشار را داشته باشید.


موقعیت کنونی بارسا و نو شدن تیم در فصل بعد

همه تیم ، اشتباهاتی داشته ایم . فرصت های زیادی را از دست دادیم. در موقعیت های حیاتی نتوانستیم موفق باشیم. نه اینکه نخواهیم ؛ برخی اوقات اتفاقات آنطور که دوست دارید رخ نمی دهند.  جدا از اینکه در یک فصل جامی بدست می آورید یا خیر ، همیشه تغییر و تحول در فصل بعد رخ می دهد و انجام این کار لازم است .

دیگو سیمئونه

در نزد من او ارزش بسیار بالایی دارد. او را تحسین می کنم و به او احترام می گذارم. به او بخاطر تیم موفقی که ساخته تبریک می گویم. در مقابل ما عالی بازی کردند و ما نتوانستیم روبروی اتلتیکو بازی خودمان را انجام دهیم. سیمئونه موفق شده که ارتباط بسیار خوبی بین تیم و هواداران ایجاد کند. این مساله بسیار مهمی است.


مرگ تیتو 

ضربه بسیار سختی برای ما بود . سالها با او زندگی کرده بودیم. مدتها مربی دوم ما بود و یکسال هم سرمربی ما شد. با او رکورد 100 امتیاز را در لالیگا ثبت کردیم. نمی توانم بگویم که او تا چه حد عاشق کارش و فوتبال بود. فقدان او درد بزرگی برای ماست.

لئو مسی

همیشه به او گفته ام که هیچگاه به توانائی های تو شک نکرده ام. مسابقات جام جهانی یک مسابقه بین تیم هاست نه مسابقه بین افراد. آرژانتین هم فقط مسی نیست. آرژانتین تیم بسیار بزرگی دارد و مطمئنم که در جام جهانی موفق خواهند بود .

آرژانتین

تیم بسیار بزرگیست با بازیکنانی بسیار بزرگ ، جنگجو و رقابت طلب. دیدگاه من به کشور شما همیشه خوب بوده. در دوران فوتبالم با آرژانتینی های زیادی همبازی بوده ام. ساویولا ، ریکلمه ، سورین ، میلیتو ، ماسکرانو ، لئو و.... برای همه اینها احترام زیادی قائل هستم. آرژانتین و آرژانتینی ها بزرگند و شخصیت بالایی دارند.


اسپانیا در جام جهانی

تیمی در اختیار داریم که می تواند دست به کارهای بزرگی بزند. قهرمانی جهان به خیلی عوامل بستگی دارد ولی به خودمان ایمان داریم. در ابتدا هدفمان صعود از گروهمان است . سپس ببینیم چه اتفاقاتی می افتد.

تاثیر گذاری اشتباهات روی بازی شما

سعی می کنم که اینگونه نباشد. اما همیشه این اتفاق می افتد .برخی اوقات وقتی اشتباه می کنم روی من تاثیر بدی می گذارد . گاهی حتی یک پاس اشتباه.

گل فینال جام جهانی مقابل هلند

احساسی که در آن لحظه داشتم تکرار نشدنی است. هنوز هم هر بار این گل را تماشا می کنم هیجان زده می شوم و مو به تنم سیخ می شود.

OLE

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-10 23:11:19
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر