فهرست
یادداشت روز : مورد عجیب سسک فابرگاس ؛ نسخه ای که جواب داده است
یادداشت روز : مورد عجیب سسک فابرگاس ؛ نسخه ای که جواب داده است

یادداشت روز : مورد عجیب سسک فابرگاس ؛ نسخه ای که جواب داده است

آی اسپورت - سسک فابرگاس محصول لاماسیا و بازیکنی که در آرسنال به بلوغ فوتبالی رسید چند سالی است که به تیم محبوبش بارسلونا بازگشته . در فصل جاری او در اکثر مسابقات ، بازیکن ثابت بارسلونا بوده اما نمایش های نه چندان مطلوب وی باعث شد تا مارتینو او را نیمکت نشین کند. منتقد روزنامه موندو دپورتیوو در یادداشت امروز خود می نویسد :


سسک فابرگاس ، این روزهای پایانی فصل به تعویض طلایی تاتا مارتینو تبدیل شده است . این کاتالانی متعصب پس از مدتها فیکس بازی کردن ، در بازی های اخیر  نیمکت نشین ثابت بارسا بوده اما هر بار که به زمین می آید بلافاصله بارسا که تا آن لحظه نمی توانست گره بازی را باز کند به یکباره راه دروازه را پیدا کرده و به گل می رسد.

با او سیستم تهاجمی بارسا جان تازه ای می گیرد و روند نفوذ به دفاع حریفان سریعتر از قبل می شود. آخرین باری که فابرگاس در ترکیب ثابت بارسا قرار داشت بازی با گرانادا بود .

همان بازی معروف که گرانادا با یک بازی دفاعی منطقی بارسا را با یک گل شکست داد. از آن بازی به بعد موج انتقادات از سسک چنان بالا گرفت که او به نیمکت بارسا تبعید شد.

اولین بازی بعد از شکست در مقابل گرانادا دیدار مقابل بیلبائو بود. سسک پس از مدتها روی نیمکت نشست. بارسا در آن بازی تا اوسط نیمه دوم 1-0 عقب بود.

اگر گل آدوریس مردود اعلام نمیشد بارسا حتی با دو گل در زمین خودش عقب می افتاد. در دقیقه 70 بود که تاتا دستور داد تا فابرگاس وارد زمین شود.

سسک در میان سوت هواداران به میدان آمد و دو دقیقه بعد پدرو بازی را به تساوی کشاند. چند دقیقه بعد هم مسی گل پیروزی بارسا را به ثمر رساند و  این تیم بیلبائوی قدرتمند را 2-1 شکست داد.

بازی بعدی در مقابل ویارئال بود. بازهم سسک روی نیمکت بود. بارسا این بار با دو گل عقب بود . همه منتظر یک شکست خارج از خانه دیگر از بارسا بودند.

اما باز هم تاتا به فابرگاس اعتماد کرد و شماره 4 بارسا در دقیقه 62 به جای ژاوی وارد زمین شد همزمان با او تیو نیز بجای الکسیس وارد زمین شد.

سه دقیقه پس از ورود سسک ، بارسا همچون آوار بر سر زیردریایی زرد خراب شد. 3 گل زد و در عین ناباوری برنده از زمین خارج شد.فابرگاس روی گل سوم بارسا کاملا تاثیر گذار بود.


تنها یک هفته بعد بود که تاریخ بار دیگر تکرار شد. در هفته 36 این بار بارسا در نوکمپ به مصاف ختافه رفته بود. سسک هم مطابق دو بازی قبلی روی نیمکت حضور داشت .

بارسا بسیار کند نشان می داد و تمام حملاتش قابل پیش بینی بود. در شرایطی که بازی 1-1 پیش می رفت در دقیقه 66 ، تاتا مارتینو فابرگاس را بجای ماسکرانو وارد زمین کرد .

این بار هم نسخه او جواب داد و تنها یک دقیقه کافی بود تا الکسیس گل دوم بارسا را به ثمر برساند.

مشخصا با ورود فابرگاس فاز تهاجمی بارسا چشم نوازتر شد و حرکات خط حمله این تیم از آن حالت قابل پیش بینی نیز خارج شد. هر چند که این گل نیز کافی نبود و لافیتا در دقیقه 92 بازی را به تساوی کشاند .

به عبارتی بارسا توانسته پس از بازی با گرانادا در 75 دقیقه حضور فابرگاس به عنوان یار تعویضی ، 5 گل را به ثمر برساند. یک گل در هر 15 دقیقه ؛ مورد عجیب سسک فابرگاس !

بارسا دو بازی مرگ و زندگی در مقابل الچه و اتلتیکو در پیش دارد. این نسخه بدون شک جواب داده و چه خوب است که تاتا بازهم از این شماره 4 متعصب به عنوان تعویضی طلایی خود استفاده کند.

اگر این مساله را خرافه هم فرض کنیم خیلی مهم نیست ؛ چه گاهی اوقات متوسل شدن به خرافات هم برای قهرمانی نمی تواند خیلی بد باشد.


فابیو مارکی : موندو دپورتیوو

رضا سیف     
آی اسپورت
2014-05-11 10:55:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر