فهرست

کاستا در گفتگو با ایندپندنت: به من به چشم یک مربی معمولی نگاه کنند نه یک مربی زن

آی اسپورت - سرمربی سابق تیم فوتبال بانوان ایران، کماکان یکی از سوژه های اصلی رسانه های اروپایی است. هلنا کاستا که هفته گذشته به عنوان سرمربی تیم کلرمونت فوت فرانسه انتخاب شده در گفتگو با روزنامه ایندپندنت انگلیس می گوید: چیزی که در آینده ارزش کار مرا مشخص می کند، نتایجی است که با تیم جدیدم می گیرم. به همین دلیل از همه می خواهم که به من به چشم یک مربی نگاه کنند نه یک مربی زن. مربی ای که باید با کارش مورد ارزیابی قرار بگیرد نه جنسیتش"

کاستا نگران این موضوع نیست که حضور او در کلرمونت فوت تنها به خاطر مطرح شدن نام این باشگاه فرانسوی باشد:" اتفاقا به این دلیل است که از همه می خواهم به من به چشم یک مربی معمولی نگاه کنند. مطرح شدن نام من اتفاق خوبی برای باشگاه و اسپانسرش است و حالا همه در مورد باشگاه ما صحبت می کنند"

کاستا که سابق بر این همکار خوزه مورینیو در باشگاه بنفیکای پرتغال بوده، حالا یکی از محورهای اظهار نظر جدید سرمربی چلسی است. مورینیو در مورد سرمربی سابق تیم زنان ایران گفته:  انتخاب کاستا اتفاق بسیار بزرگی برای زنان مربی است. اگر او موفق شد راه را برای سایر مربیان زن باز می کند. در تاریخ فوتبال، لحطات بسیار کمی بوده که موفقیت یا عدم موفقیت یک مربی تاثیر زیادی در آینده داشته باشد"

بخشهای پایانی صحبتهای کاستا در مورد احساس او بعد از شغل جدیدش است:" هیچ استرسی ندارم و به راحتی می خوابم. مثل سابق و با همان انگیزه و تفکر گذشته کارم را انجام می دهم. می خواهم برنده شوم و از همه می خواهم که کار مرا به عنوان یک مربی معمولی مورد ارزیابی قرار دهند"

     
آی اسپورت
2014-05-11 08:38:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر