فهرست
ارقام عجیب در استقلال؛ ۱۸میلیارد برای ۴نفر
ارقام عجیب در استقلال؛ ۱۸میلیارد برای ۴نفر

ارقام عجیب در استقلال؛ ۱۸میلیارد برای ۴نفر

آی اسپورت - مصاحبه رضا افتخاری بعد استعفا از استقلال، پشت پرده‌های جدیدی از وضعیت نقل و انتقالات باشگاه را رونمایی کرد. افتخاری درباره چند بازیکن و قیمت درخواستی آن‌ها حرف زد گفت فشار مداوم هواداران، به آن‌ها اجازه داد قیمت‌شان را چند برابر کنند. اولین نفری که افتخاری درباره او صحبت کرد، مجید حسینی بود. بازیکنی که بعد از جام جهانی، انتظار داشت قرارداد ۸۰۰ میلیونی‌اش به بیش از ۲ میلیارد برسد: «ایشان با ما قرارداد دوساله دارد و فکر کنم ۸۰۰ میلیون تومان قراردادش است. من به او گفتم با توجه به این که شما اکنون حسینی سابق نیستی و رشد کردی و البته این رشد را هم مدیون باشگاه استقلال هستی، من کمک می‌کنم امسال قراردادت اضافه شود. گفت چه قدر اضافه می‌کنید و گفتم دو برابر می‌کنم که گفت نه کم است. گفتم باشد و یک مقدار دیگر هم اضافه می‌کنم.» بر اساس صحبت‌های افتخاری، قرار بوده قرارداد جدید حسینی برای یک فصل حداقل ۲ میلیارد تومان باشد.

دومین نفر، مامه تیام بود که برای یک نیم فصل ۵۰۰ هزار دلار می‌خواست: «مدیر برنامه تیام می‌آید و می‌گوید اگر می‌خواهید تیام در تیم بماند باید پانصد هزار دلار روی میز بگذارید. فکر کردی با بچه طرف هستید؟ بگذارید هوادار به من فحش بدهد اما من از پول بیت‌المال این هزینه‌ها را نمی‌کنم. این مردم به نان شب خود محتاج هستند. من چرا باید به این‌ها پول مفت بدهم که چی؟» با احتساب دلار آزاد، قرارداد تیام برای یک نیم فصل بیشتر از ۴ میلیارد و در صورتی که او راضی شود تا پایان فصل بماند، ۸ میلیارد تومان خواهد شد.

بالا رفتن قیمت تیام، قیمت جپاروف را هم افزایش داده بود: «جپارف دیروز آمده و به من می‌گوید چهارصد هزار دلار به من بدهید تا سه ساله قرارداد ببندم.» یعنی جپاروف هم برای فصل اول از قرارداد سه ساله آن هم در سن ۳۶ سالگی، بیشتر از سه میلیارد درخواست کرده است! پیش از این افتخاری درباره روند تمدید قراردادهای استقلال گفته بود چشمی هم درخواستی عجیب از این باشگاه کرده است: «در جلسه‌ای که با این بازیکن داشتیم او درخواست چهار میلیارد تومان کرد. این درخواست او در حالی است که او با ما قرارداد دارد.»

اگر ادعاهای افتخاری صحت داشته باشد، بازیکنان بدون قرارداد یا دارای مجوز فسخ قرارداد استقلال، اعداد عجیبی از این باشگاه خواسته‌اند. اعدادی که کنار هم گذاشتن آن‌ها، برای باشگاه حدود ۱۸ میلیارد تومان آن هم فقط برای ۴ بازیکن هزینه برمی‌دارد. در حالی که همین یک سال قبل، در رسانه‌ها منتشر شد که مجموع قرارداد کل بازیکنان لیست استقلال ۲۲ میلیارد تومان است.

البته این محاسبات، بدون در نظر گرفتن افزایش پررنگ قرارداد شفر، قرارداد جدید غفوری و جدایی امید ابراهیمی است که می‌توانست گرانترین بازیکن فصل استقلال شود. برای استقلال، پرداخت چنین رقمی به ۴ بازیکن غیر ممکن خواهد بود و شاید، افتخاری هم به همین دلیل تصمیم به استعفا گرفت. چون در هر دو حالت قرارداد بستن یا نبستن با این ۴ نفر، می‌توانست در طرف بازنده ماجرا باشد.

 

90tv

۱۵ ۱۹  
آی اسپورت
2018-07-20 12:22:00
نظر دهید

۱۹ نظر
سعید از خوزستان
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۴
1_رضا افتخاری دیروز با ناراحتی میگه دلالها رقم را بالا برده اند و ما حاضر نیستیم پول بیت المال را به جیب اینها بریزیم!!!!!!!!
2_مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش در پاسخ به کامنت یک هوادار میگه نمیشود ۳ میلیون دلار پول مردم را به یک بازیکن داد!!!!!!
3_پرداختهای مولتی میلیون دلاری به چندین مربی و بازیکن خارجی در باشگاه پرسپولیس پول مردم نیست؟!
4_وقتی دولت حسن روحانی بدهی مانوئل ژوزه را به همراه دستیارانش که ۱۲ میلیارد تومان با یوروی ۳۰۰۰ تومانی بود را پرداخت میکرد تا تیم محبوب حکومت به لیگ پایین تر سقوط نکند آنجا نگرانی بابت پول مردم وجود نداشت؟! قراردادهای برانکو از ابتدا تا کنون رقمی نزدیک به ۶ میلیون دلار (۴۸ میلیارد تومان فعلی) است این پول بیت المال نیست؟!
5_اکراینی‌ها که با دلالی وارد ایران شدند چ بدون یک دقیقه بازی ۶۰۰ هزار دلار گرفتند از جیب مردم نبود؟!
6_باشگاه پرسپولیس بعد از درخواست امیری برای تمدید به مبلغ ۶ میلیارد تومان اعلام میکنه : ما که گفتیم هر چی شما میگی قبوله!
7_حالا این رسانه های مافیایی مثل سایت نود به قرارداد جبارف گیر دادنداستقلال‌ پس از جدایی مجتبی جباری مغز متفکر تیمش از فصل ۹۱ هیچ جامی بدست نیاورد همان مجتبی که اکثر مصدوم بود تاثرگذارترین بازیکن باشگاه طی حد فاصل ۸۴ تا ۹۱ بود. تعداد بازیهایش کم بود اما هر یک بازی او به اندازه سه بازی بازیکنان دیگر ارزش داشت............درحال حاضر جپاراف در استقلال بدون جانشین است. این کیفیت جپاراف را درهیچ بازیکن ایرانی ابدا پیدا نمیکنید و خارجی مشابه او قطعا قیمتی بسیار بالا دارد برای اینکه بفهمید قیمت جپارف معقول است نگاهی به قیمت مهاجم خارجی پرسپولیس بکنید. گادوین منشا سالی ۶۰۰ هزار دلار میگیرد و ۴ گل میزند نهایتن ۳ گل هم میسازد. جپاراف سالی ۱۳۰ هزار دلار میگیرد بسش از ۴ گل میزند و موتور محرک استقلال را روشن میکند...........

پرداخت های مولتی میلیون دلاری پرسپولیس پول مردم نیست؟!
برای استقلال بیت المال ! برای پرسپولیس بیت الحال !

دیگه ظلم از این بالاتر که اموال استقلال رو که الان 3000 میلیارد ارزش داره رو به تاراج بردند.......
اميرحسين
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۳
باز هم ميگم: خدا شفات بده که لااقل بتوني بدون تعصب و کينه و نفرت حقايق رو ببيني! اين خزعبلات دو حتي استقلالي ها هم قبول ندارند وگرنه حداقل 20 تا لايک پاي کامنتت بود!
666
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۰۰
تو واقعا در این حد احمقی یا داری ادا درمیاری؟؟؟
خطاب به سعید خوزستانی
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۸
امید وارم تو زندگی واقعیت این طوری نباشی - به اطرافیانت خیلی سخت میگذره -خدا بهشون صبر بده
Hosein
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۵۵
یعنی پدر این تیمو دراوردن هرروز اخبار بد میگن یعنی اون تیم بی افتخار خرج نمیکنه خوبه بیشترین بدهی رو بین تیمهای ایرانی اون تیم داره
۷
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۴
قیمت تیام ۵۰۰ هزاد تا نبود بزرگوار! ۱ میلیون و ۴۰۰ هزارتا که باید ۵۰۰ هزارتاش رو نقدا پرداخت کنن.
۵۰۰ هزارتا کجا بود.
........
به سعید از فضا بعد از بساط ؛ چقد حرف بیخود میزنی مردک . پرسپولیس با وجود محرومیت ، صادق محرمی ، مسلمان ، احمدزاده و شاید امیری رو از دست بده . قبل اونم بعد محرومیت , طارمی رو از دست داد . که اگه پول داشتیم شاید الان همشون بودن تو تیم . جدا از اون ۶۵۰ هزار دلار درآمد از فروش طارمی کسب کردیم .‌میفهمی ؟ ۶۵۰ هزار دلار . ۲تا نقل و انتقالات هم محروم بودیم و هیچ پولی خرج نکردیم . بعد از ۲تا پنجره بدون ۰ ریال هزینه ؛ برای نیم فصل بعدی ۴تا بازیکن خریدیم ۲تاش تقریبا مفتی . ۲تاش ستاره که این ۲تا ستاره رو هم میشه دقیقا همون ۶۵۰ هزار تای طارمی.
تا وقتی خل وضعایی مثل تو طرفدار رقیبمونن خیالمون از قهرمانی راحته . شماها سرگرم تجمع و انتخاب سرمربیو حمایت تا قیامتو عوض کردن مدیرعاملو اهدای القاب بهرام پرز و رضا پرز و چی چی تایمو ماست مالی فرار کردن و پناهنده شدن تو ترکیه و رساله نویسی تو کامنتای سایتا باشید ؛ ما هم سرگرم بدست آوردن سالی حداقل ۲تا جام خوشگل و سوزوندن شماها :) حالا هی خودتو رفیقاتو پیشکسوتایی که میخوان هنوز سوارتون باشن بسوزیدو بنویسید :)
شما ها فقط تو یه زمینه جام میارید اونم جام هوچی گری و هیچ پخی نشدن :)
!!!
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۶
داداش مسلمان ، احمدزاده ، طارمی ، رضاییان رو برانکو نخواست و بحث پول نبود.
و گرنه اگه توی پرسپولیس بودند با توجه به حمایت مالی از وزارت ورزش از تیم تون بیشتر پول گیرشون می امد.
حرف حساب
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۷
لايک! ولي دوست من فکر ميکني اينها اين چيزها رو نميدونند؟؟ بهتر از من و تو ميدونند ولي نفعشون تو نفهميدنه! شما هرگز نميتوني کسي رو که خودش رو به خواب زده بيدار کني! بذار تو بلاهت و عقده خودشون بمونند! والله مشغول شدن اينها به اين اراجيف به نفع ماست! ببين همين فشارها باعث شده تيام و ... از دستشون بره!
milad
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۱
بی شرفا فقط رو استقلال زوم کردید، بازیکنای لنگم حتما با آینه قران تمدید کردن؟ این نونا خوردن نداره...تاوانشو یاخودتون یا خانوادتون پس میدید، خدا نمیگذره
فرزاد
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۵
پولهای تمدید قرارداد بازیکنان لنگ مثل بیرانوند رو هم حساب کنید و همچنین سید بلال رو !!!!!!!!
هومن
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۷


در پاسخ به سعید از خوزستان
پسر جان!!مواظب خودت باش ،خوزستان هوا گرمه،خیلی گرم .تو آفتاب موندی.پسر جان این ارقام تیم مورد علاقه ات را مدیر عامل تیمت گفته!!!حاالا بماند که مدیر برنامه تیام تو لایو اینستا گرام گفته قرارداد تیام برای یه سال 1/6 میلیون دلار که با احتساب دلار روز فقط قرارداد این یه نفر میشه 13 میلیارد تومن و با اون سه نفر به نقل از افتخاری برای 4 نفر میشه 23 میلیارد تومن!!!!!1تکرار کن با خودت 23 میلیارد تومن برای 4 نفر ،به نقل از رییس تیمت افتخاری!!!حالا میشه بگی مستندات تو برای اعداد پرت و پلا که میگی چیه؟؟؟ پسر جان زیاد تو آفتاب موندی!!خدا به اطرافیانت صبر بده
گل آقا
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۴۸
دمت گرم! خخخخخخ
۶
سعید از خوزستان(ملاشیه)
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۳۲
این عاقا سعید همشهری ما هستش . میاد ملاشیه خرید میکنه . چند بار بهش انداختن .ولی جدیدا جنس خوب میخره .
مارال
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۵۳
مقصر خود باشگاه استقلال که اینطوری قرارداد بسته مثلا باید با مجید حسینی که یک جوون گمنامی بوده قرداد به بند فسخ بسته شه؟ بازیکن های اینطوری باید طولانی مدت مثلا 5 ساله بدون هیچ شرط و شروطی بسته شع
Salar
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۳۷
بعله بازیکنای پرسپولیس هم که در راه خدا بازی میکنن
۶
!!!
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۷
احراز شد.
####
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۰۳
الان هوادارای کیسه ادعا میکنن بازیکنان با سه تا بُن کتاب میان قرارداد میبندن اجازه بدید زمان بگذره برن شکایت کنن انوقت معلوم میشه کیسه چه قراردادهایی بسته. درضمن تیام قراردادش 500 هزار دلار نیست این پول رو نقد میخواد که تمدید کنه قراردادش 1 میلیون و 700 هزار دلاره
۵
جيم
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۰۹
اين بندگان خدا چرا همشون درگيرند بيچاره ها
اون از اميد از تفت از اين يكي سعيد از خوزستان

نور خورشيد و گرما لامصب ميپكونه، داغون مي كنه مغز رو ....
۴
معین
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷، ۰۶:۲۰
بسیار عالی حالا لطفا محاسبات مربوط به قراردادهای پرسپولیس را هم رو کنید!!چی می فرمائید ؟؟؟ آهان. همه مرضتون اینه که واسه استقلال حاشیه درست کنید بله متوجه شدم ...خدا رو شکر که قراردادهای استقلال همگی شفافند و روشن!!مال پرسپولیس چطور؟؟راستی رفقا چه خبر از ح.ه الان کجاست؟؟آهان صلاح نیست که حرفی بزنید بله متوجه شدم کامل!!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر