فهرست
هفته آخر فصل 14-2013 لیگ برتر انگلیس/ پایان هیجان انگیز فصل باشکوه
هفته آخر فصل 14-2013 لیگ برتر انگلیس/ پایان هیجان انگیز فصل باشکوه

هفته آخر فصل 14-2013 لیگ برتر انگلیس/ پایان هیجان انگیز فصل باشکوه

آی اسپورت- بسیاری این فصل را هیجان انگیزترین فصل تاریخ لیگ برتر می دانند؛ فصلی که سرنوشت قهرمانی آن به روز آخر کشیده شده است و قهرمان یکی از دو تیمی خواهند بود که تا همین چند فصل قبل، پشت سرمدعیانی مانند منچستریونایتد، آرسنال و چلسی، تنها به دنبال کسب سهمیه اروپایی بودند.

تساوی چند روز قبل لیورپول مقابل کریستال پالاس، باعث شده تا این تیم برای قهرمانی به درخشش وستهم نیاز داشته باشد اما منچسترسیتی با خیال راحت تری امروز پای به میدان خواهد گذاشت؛ آنها به یک تساوی نیاز دارند تا مانند دو سال قبل، در آخرین بازی فصل، قهرمانی شان را در اتحاد جشن بگیرند.

منچسترسیتی- وستهم؛ چکش بالای جام

وقتی در تابستان گذشته سیتی علی رغم داشتن مهاجمانی مانند سرخیو آگوئرو و ادین ژکو، به سراغ خرید چند بازیکن هجومی جدید رفت، بسیاری این باشگاه را به ولخرجی متهم کردند اما امروز که این تیم به لطف تفاضل گل خیره کننده اش، تنها به یک تساوی نیاز دارد تا جشن قهرمانی بگیرد، این سیاست مدیران باشگاه توجیه شدنی به نظر می رسد.

سیتی با چهار گلی که در آخرین دیدار به استون ویلا زد، تعداد گل های زده اش را به 100 رساند تا با تفاضل گل 63، با خیال راحت مقابل وستهمی قرار بگیرد که در میانه جدول، ماندنش در لیگ برتر را قطعی کرده و نگران از دست دادن امتیاز از این دیدار نیست.http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/124d54d2592.jpg


سیتی این فصل در 16 دیدار از 18 دیدار خانگی به پیروزی رسیده و آماری فوق العاده را به جا گذاشته است؛ به همین دلیل، بسیاری قهرمانی این تیم را از همین حالا قطعی می دانند. هرچند هواداران این تیم می دانند که نباید خیلی زود قضاوت کنند. آنها دو سال پیش در آخرین دیدار فصل مقابل ویگان قرار گرفتند و تا آخرین ثانیه ها بازی را 2-1 واگذار کرده بودند اما در نهایت با دو گل ژکو و آگوئرو، توانستند عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

مهاجم آرژانتینی که در آن فصل گل قهرمانی آبی ها را به ثمر رساند، هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده اما شاید برای دقایقی به میدان برود. هرچند با آمادگی ژکو در هفته های اخیر، بعید است پیگرینی چندان نگران خط حمله تیمش باشد.

در سمت مقابل هم، وستهم با بازگشت اندی کارول به روزهای خوبش، می تواند برای خط دفاع سیتی دردسر ساز شود.

لیورپول- نیوکاسل؛ در انتظار معجزه

اشک های لوئیس سوارس و چهره بهت زده استفن جرارد بعد از تساوی قرمزها مقابل کریستال پالاس نشان می داد که آنها  تا چه اندازه به قهرمانی تیم شان در لیگ برتر خوش بین هستند. شاگردان راجرز که دو هفته قبل مدعی اصلی قهرمانی بودند، با دو نتیجه غیرمنتظره مقابل چلسی و کریستال پالاس، اکنون امیدهای شان برای قهرمانی در لیگ بعد از 24 سال را بسیار کمرنگ می بینند.

هرچند هدف اصلی لیورپول در این فصل رسیدن به لیگ قهرمانان بود اما از دست دادن قهرمانی به دلیل چند اشتباه فردی، برای هواداران این تیم بسیار سنگین خواهد بود؛ هرچند راجرز نظر دیگری دارد:" اگر در اگوست می گفتید که لیورپول در هفته پایانی فصل شانس قهرمانی دارد، کسی باور نمی کرد. ما به لیگ قهرمانان رسیدیم اما می دانیم که هنوز کارهای زیادی باید انجام بدهیم."http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/124d54d2591.jpg


لیورپولی ها در صورتی که تنها یک گل مقابل نیوکاسل به ثمر برسانند، به رکورد 100 گل زده دراین فصل خواهند رسید اما برای قهرمانی، باید امیدوار باشند که وستهم یک اتفاق بزرگ رقم بزند.

     
آی اسپورت
2014-05-11 10:11:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر