فهرست
هفته سی و هفتم لالیگا/ سه گانه سرنوشت
هفته سی و هفتم لالیگا/ سه گانه سرنوشت

هفته سی و هفتم لالیگا/ سه گانه سرنوشت

آی اسپورت- وقتی یک هفته قبل بارسا در خانه مقابل ختافه متوقف شد و اتلتیکو مقابل لوانته شکست خورد، رئالی ها به مدعی اصلی قهرمانی تبدیل شدند. آنها دو دیدار کمتر از رقبا داشتند که با پیروزی در آنها می توانند به یک قدمی جام برسند اما دو تساوی مقابل والنسیا و وایادولید، امیدهای رئالی ها برای قهرمانی را بسیار کمرنگ کرد.

فاصله 4 امتیازی رئال با اتلتیکو در فاصله دو هفته تا پایان رقابت ها، به این معناست که اگر اتلتیکو امشب مقابل مالاگا به پیروزی برسد، رئال با کسب هر نتیجه ای مقابل سلتاویگو، هیچ شانسی برای قهرمانی نخواهد داشت و تنها بارساست که با پیروزی مقابل الچه، سرنوشت قهرمانی را به هفته پایانی می کشاند.

اتلتیکومادرید- مالاگا؛ یک قدم تا حماسه

حتی تا همین چند هفته قبل هم خیلی منتظر بودند تا اتلتیکو سرانجام قافیه را ببازد و یکی از دو تیم بارسا و رئال، به راحتی جای آنها را در صدر جدول لالیگا بگیرد. وقتی آنها هفته قبل مقابل لوانته شکست خوردند، بسیاری آن را همان لغزش قابل پیش بینی توصیف کردند اما حتی آن لغزش هم نتوانست صدرجدول را از دست شاگردان سیمئونه خارج کند.

اتلتیکو حالا این فرصت را دارد که با پیروزی مقابل مالاگا، در فاصله یک هفته تا پایان رقابت ها جشن قهرمانی بگیرد؛ البته در صورتی که بارسا در خانه ال چه شکست بخورد. آخرین قهرمانی اتلتیکو در لالیگا به سال 1996 برمی گردد و اگر آنها بتوانند همین امشب قهرمانی شان را قطعی کنند، آبی و اناری ها باید در دیدار هفته بعد برای شان "پاسیو" یا دالان افتخار ترتیب بدهند.http://img02.mundodeportivo.com/2014/01/04/Atletico-de-Madrid-s-Arda-Tura_54398800865_54115221154_600_396.jpg


بزرگترین دغدغه سیمئونه برای این دیدار، غیبت دیه گو کاستاست. مهاجم ملی پوش اسپانیایی به دلیل آسیب دیدگی، احتمالا نمی تواند در این دیدار به میدان برود و در غیاب او، ویا و آدریان باید تیم شان را در این دیدار حساس به پیروزی برسانند.

ال چه- بارسا؛ آخرین شانس

بعد از تساوی هفته گذشته مقابل ختافه، امیدها به قهرمانی بارسا به اندازه ای کمرنگ شد که مدیران باشگاه عملا جستجوی شان برای پیدا کردن جانشینی برای مارتینو آغاز کردند اما اتفاقات غیرمنتظره، بار دیگر آبی و اناری ها را به مدعی قهرمانی تبدیل کرد.

حالا بارسا برای کسب نزدیک شدن به جام، پای به ورزشگاهی می گذارد که آخرین بار 25 سال قبل در آن به میدان رفت؛ دیداری که مطمئنا برای مردان مارتینو دشوار خواهد بود.http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/7cce7fb1942.jpg


ال چه نه تنها برای قطعی شدن حضورش در دسته اول، به امتیاز از این دیدار نیاز دارد، بلکه در 9 دیدار اخیر خانگی شکستی نداشته است.

البته مقابله با خط حمله ال چه که در طول فصل تنها 29 گل زده، شاید کار چندانی دشواری نباشد اما مهاجمان بارسا که در این هفته افت محسوسی داشتند، در مقابل خط دفاعی میزبان با تنها 49 گل خورده در 36 دیدار، کار راحتی ندارد.

 

سلتاویگو- رئال مادرید؛ چشم انتظاری

شاید این یکی از معدود دیدارهای فصل رئال باشد که هواداران این تیم ترجیح بدهند به جای تماشای آن، به تماشای دیدار رقیب همشهری بنشینند تا بدانند تیم محبوب شان در هفته پایانی هم شانس قهرمان خواهد داشت یا خیر.

نکته جالب توجه اینکه رئالی ها امروز مقابل تیمی قرار می گیرد که سرمربی آن، احتمالا فصل آینده روی نیمکت بارسا خواهد نشست؛ لوئیس انریکه. مهاجم سابق تیم ملی اسپانیا در چند روز اخیر با مدیران بارسا تماس هایی داشته و اگر بتواند قهرمان نشدن رئال را قطعی کند، در بین هواداران آبی و اناری هم محبوبیت زیادی پیدا خواهد کرد.http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/7cce7fb1941.jpg


این در حالی است که رئالی ها با مشکل مصدومیت کریس رونالدو هم روبرو هستند. ستاره پرتغالی که در دیدار مقابل وایادولید بار دیگر آسیب دید، از روز پنج شنبه بار دیگر به تمرینات برگشت اما در پیش بودن فینال لیگ قهرمانان، بازی کردن او را به یک ریسک بزرگ تبدیل کرده است.

شاید آنچلوتی حضور او در میدان را به نیمه دوم موکول کند؛ زمانی که شاید مالاگا به کمک آنها آمده و کورسوی امید را برای آنها روشن نگه داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-05-11 10:37:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر