فهرست
صدمین کلین شیت ده‌خیا؛ در راه پیتر چک!
صدمین کلین شیت ده‌خیا؛ در راه پیتر چک!

صدمین کلین شیت ده‌خیا؛ در راه پیتر چک!

آی اسپورت - با کمک به تساوی بدون گل منچستریونایتد برابر لیورپول، داوید ده‌خیا توانست صدمین کلین شیت خود در لیگ برتر را جشن بگیرد. نکته مهم آن است که در تاریخ رقابت های لیگ برتر، پیش از ده‌خیا تنها ۶ دروازه بان توانسته بودند با پیراهن یک باشگاه در ۱۰۰ بازی دروازه خود را بسته نگه دارند. نفر اول این لیست پیتر چک است. دروازه بان کنونی آرسنال توانسته به همراه چلسی در ۱۶۲ مسابقه دروازه خود را به روی رقبا بسته نگه دارد. در بین دیگر دروازه بانان این لیست، جو هارت دروازه بان برنلی تنها دروازه بانی است که هم اکنون نیز مشغول به بازی در رقابت هاست.

به این ۷ دروازه بان اشاره خواهیم داشت:

پیتر چک (چلسی): ۱۶۲ کلین شیت

دیوید سیمن (آرسنال): ۱۳۷ کلین شیت

خوزه رینا (لیورپول): ۱۳۴ کلین شیت

تیم هاوارد (اورتون): ۱۱۶ کلین شیت

پیتر اشمایکل (منچستریونایتد): ۱۱۲ کلین شیت

جو هارت (منچسترسیتی): ۱۰۹ کلین شیت

داوید ده‌خیا (منچستریونایتد): ۱۰ کلین شیت

ده‌خیا بعد از پیتر اشمایکل، دومین دروازه بان منچستریونایتد است که موفق شده با پیراهن این باشگاه به آمار یکصد کلین شیت دست یابد. سنگربان اسپانیایی البته از منظر نرخ بسته نگه داشتن دروازه نیز در وضعیت ایده آلی قرار دارد. در حقیقت آمار ۰.۳۸ کلین شیت به ازای هر بازی برای ده‌خیا، ششمین آمار برتر در بین دروازه بانان محسوب می‌شود.

 به هشت دروازه بان برتر تاریخ لیگ جزیره از نظر نرخ کلین شیت می‌پردازیم. البته ملاک حضور در این فهرست، انجام حداقل ۲۰۰ بازی لیگ برتری بوده:

خوزه رینا: ۲۸۵ بازی، ۱۳۴ کلین شیت؛ ۰.۴۷

پیتر چک: ۴۴۲ بازی، ۲۰۲ کلین شیت؛ ۰.۴۶

ادوین فن در سار: ۳۱۲ بازی، ۱۳۲ کلین شیت؛ ۰.۴۲

پیتر اشمایکل: ۳۱۰ بازی، ۱۲۸ کلین شیت؛ ۰.۴۱

دیوید سیمن: ۳۴۴ بازی، ۲۴۰ کلین شیت؛ ۰.۴۱

داوید ده‌خیا: ۲۶۴ بازی، ۱۰۰ کلین شیت؛ ۰.۳۸

جو هارت: ۳۴۰ بازی، ۱۲۷ کلین شیت؛ ۰.۳۷

نایجل مارتین: ۳۷۱ بازی، ۱۳۷ کلین شیت؛ ۰.۳۷

ده‌خیا، فصل گذشته رکورددار آمار کلین شیت در رقابت های لیگ برتر بود اما رقیب یکشنبه او درون دروازه لیورپول، توانست با یک کلین شیت دیگر شانس های خود را برای کسب دستکش طلایی فصل ۲۰۱۸ افزایش دهد.

آلیسون بکر با بسته نگه داشتن دروازه برابر یونایتد توانست پانزدهمین کلین شیت فصل را ثبت کند. او سه کلین شیت با نزدیک ترین تعقیب کننده اش، ادرسون (منچسترسیتی) فاصله دارد.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-02-28 00:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر