فهرست
گزارش روز : آنچلوتی و بازگشت به استادیوم کابوس وارش ؛ کارلتو برای انتقام می آید
گزارش روز : آنچلوتی و بازگشت به استادیوم کابوس وارش ؛ کارلتو برای انتقام می آید

گزارش روز : آنچلوتی و بازگشت به استادیوم کابوس وارش ؛ کارلتو برای انتقام می آید

آی اسپورت - امشب رئال مادرید در ورزشگاه بالائیدوش شهر ویگو به مصاف تیم سلتا خواهد رفت تا برای شانس اندک قهرمانی خود در لالیگا بجنگد.این استادیوم برای رئال مادرید یادآور روزهای خوب و بد فراوانی است.


از شکست 5-1 در سال 99 گرفته تا جبران عقب افتادگی 1-0 و تبدیل آن به پیروزی 2-1 در سال 2007 که برای قهرمان شدن رئال مادرید کاپلو در آن فصل اهمیت بسیاری داشت.

اما همین استادیوم برای کارلو آنچلوتی تداعی کننده یک شب بسیار تلخ است. کارلتو امشب در حالی به این استادیوم برمی گردد که بدون شک آن شب کابوس وار را همچنان به یاد می آورد .

در سال 2000 که آنچلوتی سرمربی یوونتوس بود . این تیم در مرحله یک هشتم نهایی جام یوفا باید به مصاف سلتا می رفت. در بازی رفت در تورین یووه موفق شد تا سلتا را با یک گل شکست دهد. اما در بازی برگشت سلتا بلایی بر سر یووه و آنچلوتی آورد که هرگز از یاد هواداران یووه و کارلتو نخواهد رفت.

تنها 27 ثانیه از شروع بازی گذشته بود که ماکلله به یووه گل زد. قبل از پایان نیمه اول یووه علاوه بر دادن دو اخراجی ، گل دوم را هم دریافت کرد و سلتا با زدن دو گل دیگر در نیمه دوم یوونتوس بزرگ را حذف کرد.

جالب اینجاست که کارلتو ، زین الدین زیدان دستیار فعلی خود در رئال را آن شب نیمکت نشین کرده بود.در هر صورت برای آنچلوتی این شکست 4-0 در بالائیدوش به ثبت رسید .

اما سه سال بعد در سال 2003 و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان دو تیم میلان و سلتا با یکدیگر همگروه شده بودند. میلان به مربیگری آنچلوتی در حالی که مدافع عنوان قهرمانی بود به بالائیدوش آمد .

آنچلوتی هدفی جز گرفتن انتقام آن شب تلخ سال 2000 نداشت اما بازهم نتوانست در مقابل سلتا پیروز شود و بازی با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یافت.در بازی برگشت هم سلتا در عین ناباوری میلان را با نتیجه 2-1 مغلوب کرد.

حال کارلتو  بار دیگر به این ورزشگاه برمی گردد ؛ آن هم در شرایطی که سخت به پیروز شدن در این بازی نیاز دارد.

آیا امشب می تواند شبی باشد که او انتقام هر دو شب تلخ سال های 2000 و 2003 را یکجا از سلتا بگیرد ؟ باید به انتظار نشست.     
آی اسپورت
2014-05-11 14:15:12
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر