فهرست
مهدوی کیا : برای صادقیان جام های جهانی دیگری هم وجود دارد / دایی با توجه به شرایط نتیجه خوبی گرفت
مهدوی کیا : برای صادقیان جام های جهانی دیگری هم وجود دارد / دایی با توجه به شرایط نتیجه خوبی گرفت

مهدوی کیا : برای صادقیان جام های جهانی دیگری هم وجود دارد / دایی با توجه به شرایط نتیجه خوبی گرفت


آی اسپورت- کاپیتان سابق پرسپولیس این روزها بی‌سر و صدا اخبار تیم محبوبش را پیگیری می‌کند و فقط امیدوار است در فصل آینده تیم محبوبش در آرامش به قهرمانی لیگ برتر برسد و حضوری موفق در لیگ قهرمانان ‌آسیا داشته باشد. مهدی مهدوی‌کیا که فعلا از فضای باشگاهی فاصله گرفته درباره پرسپولیس پیش‌بینی‌های مثبتی دارد. البته قبل از این گفت‌وگو تلفن همراه کیا از دست او افتاده و دچار مشکل شده تا ما نیمی از حرف‌های او را به وضوح نشنویم و حدس بزنیم که جملات آقا مهدی چگونه به پایان رسیده است.
 این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید: 
 
تیم‌ هامبورگ در شرایط عجیبی گرفتار شده. فکر می‌کنید سرنوشت این تیم چه خواهد شد؟
 متاسفانه شرایط این تیم و اتفاقاتی که برایش افتاد اصلا خوب نبوده و در بهترین حالت در هفته پایانی به پلی‌آف راه پیدا می‌کند منتهی اگر این اتفاق هم نیفتد برای باشگاهی به این بزرگی و سابقه یک فاجعه رقم خواهد خورد اما امیدوارم در هر حال به پلی‌آف راه پیدا کند و در بوندس لیگا بماند. (این گفت وگو ساعتی قبل از آخرین بازی هامبورگ در بوندس لیگا انجام شد.)
ظاهرا هامبورگ تنها تیم بوندس لیگاست که به دسته پایین‌تر سقوط نکرده.
 بله آنها تنها تیمی بودند که از سال اول تشکیل بوندس لیگا حضور داشتند و به همین خاطر نماد باشگاه هم دایناسور است به نشانه اینکه باشگاه هامبورگ خیلی قدیمی است.
شما با هامبورگی‌ها تماس داشتید و می‌دانید دلیل این همه افت و نتایج ضعیف چیست؟
 تماس که نه اما این تیم از همان ابتدای فصل مشکل داشت. متاسفانه با وجود تغییرات مربی این تیم نتایج خیلی بدی گرفت اما امیدوارم با این شرایط در بوندس لیگا بماند.
برسیم به پرسپولیس. شما درباره تغییرات پرسپولیس مثبت حرف زدید. فکر می‌کنید فصل بعد شرایط پرسپولیس بهتر خواهد شد؟
 خب جای امیدواری است که امسال همه اتفاقات خیلی زود رخ داد. یعنی هم خیلی زود هیات مدیره و مدیرعامل انتخاب شدند هم مربی، به همین خاطر نسبت به سال‌های قبل شرایط بهتری وجود دارد و امیدوارم همین مساله باعث شود پرسپولیس در آسیا از حیثیتش دفاع کند و ان‌شاء‌ا... که پرسپولیس امسال آرامش داشته باشد.
درباره ثبات کادر فنی چه نظری دارید؟ با ابقای دایی و دستیارانش موافقید؟
 بالاخره تیم نتیجه گرفته و به آسیا رفته اما در کل باید شرایطی به وجود بیاید که ثبات داشته باشد.
اما برخی معتقدند با توجه به ابزار پرسپولیس و کیفیت این لیگ پرسپولیس باید قهرمان می‌شد و برخی هواداران هم چندان راضی نیستند.
 فکر می‌کنم با توجه به شرایطی که تیم در طول فصل داشت نتیجه بد نبود. البته هواداران همیشه قهرمانی می‌خواهند اما امیدوارم تیم در آسیا نتایج خوبی بگیرد.
در لیست کارلوس کروش نام پنج پرسپولیسی دیده می‌شود. به نظر شما می‌شد از پرسپولیس ملی‌پوشان بیشتری انتخاب کرد تا به جام جهانی بروند؟
 لیست نهایی تیم ملی را همیشه سرمربی تعیین می‌کند. باید دید ایشان چه هدف‌هایی دارد و چه ابزاری می‌خواهد. در نهایت به نظر آقای کروش باید احترام گذاشت و امیدوارم تیم ملی هم در برزیل نتیجه بگیرد.
شما در جوانی جام جهانی را تجربه کردید اما این اتفاق برای پیام صادقیان رخ نداد. برای صادقیان که با این مساله احساسی برخورد کرده چه صحبتی دارید؟
 من می‌گویم ما باید به نظر سرمربی احترام بگذاریم. باید بدانیم هدف سرمربی در هر شرایطی چیست. اما برای بازیکنان جوان جام‌های جهانی بعدی هم وجود دارد و با تلاش زیاد می‌توانند در این تورنمنت حاضر باشند.
فکر می‌کنید از 5 پرسپولیسی حاضر در تیم ملی چند بازیکن استحقاق حضور در ترکیب فیکس جام جهانی را دارند؟
 نمی‌شود در این باره حرف زد. در این خصوص کروش نظر می‌دهد و من نمی‌توانم در این باره چیزی بگویم اما مهم باشگاه نیست، مهم موفقیت تیم ملی و حیثیت نام ایران است.
شما برای‌ آینده تصمیم تازه‌ای نگرفته‌اید؟
 فعلا که با تیم ملی جوانان هستم و قرار است در رقابت‌های آسیایی شرکت کنیم. عجله‌ای نیست من هم کارم را شروع خواهم کرد.
یعنی در رقابت‌های آسیایی شما را روی نیمکت تیم جوانان می‌بینیم؟
 بله، به عنوان مدیر فنی روی نیمکت خواهم بود.
برای کلاس‌های مربیگری به آلمان نمی‌روید؟
 چرا در ماه‌های آینده به آلمان خواهم رفت.


محمد قراگزلو 
     
آی اسپورت
2014-05-11 15:59:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر