فهرست
ایتالیا آمد و عشق آغاز شد
ایتالیا آمد و عشق آغاز شد

ایتالیا آمد و عشق آغاز شد

آی اسپورت - شال‌های آبی را پیچیده بر دورتادور گردن خود، همان عادت همیشگی، او مانچینی بود. کسی قرار بود ایتالیایی‌ها را به پرواز در بیاورد و حال در آورده، آن‌ها پرواز کردند و پرواز، تا همگان پروژه روبرتو را باور کنند که آنها یکی دو قدم از آن چه فکر می‌کردند جلوتر هستند.

سال پیش قرار نبود به خط آخر برسند، نه قرار نبود. آنها نه گلی زدند و نه گلی دریافت کردند. اما آن دیدار دو چهره داشت، یکی از آنِ سوئد بود که مسافر جام جهانی شد و چهره دیگری ایتالیایی‌ها بودند که فاجعه به بار آوردند و از رفتن به روسیه بازماندند.

ایتالیایی‌ها خوب می‌دانند که زمان چیست. بارها و بارها برابر زمان به میدان رفته‌اند. بارها از قلمروی تاریکی رانده شده و دوباره به سرزمین خورشید بازگشته‌اند، نه یک بار و دو بار. بارها و بارها.

«باید اعتراف کنم خودم هم کمی شگفت‌زده هستم.» این اعتراف روبرتو مانچینی بود، مربی‌ای که تیمش در نیمه اول بازی مقابل پرتغال 72 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و در کل بازی کاملا برتر از قهرمان اروپا بود. هورن کاسل برای ستایش از مردان مانچینی از استقبال بی‌نظیر دوباره هواداران به سن‌سیرو پرداخته تا درصد مالکیت توپ آنها مقابل قهرمان اروپا، دیداری که کاملا برتری با آنها بود، با ایتالیایی‌ها.

سن‌سیرو زمانی شاهد نمایش رفتن‌ها به جهنم تاریکی بود و حال شاهد نمایش دوباره زنده شدن آنها، از مرگی شوم تا تولدی دوباره، کاسل گفته، لوئیجی گارلاندو، در گاتزاتا دلو اسپورت، از آنها به عنوان «رسیدن از آخرالزمان به پیدایش» در یک بازه زمانی یک ساله یاد کرده است.

ستارگان آتزوری نسبت به سال‌های گذشته چهره‌ای دیگر نشان می‌دادند، مارکو وراتی هافبک پاریس سنت ژرمن، همانی است که در زمان آغاز فوتبالش یک پیرلو دیگر خواندیم، نسبت به جثه کوچکش، فکر بزرگی دارد و گاهی اوقات پاس‌هایش مانند یک ستاره دنباله‌دار در آسمان همه‌مان را محو می‌کند. ایموبیله را عقابی از پایتخت خواندیم، بازیکنی که برای رسیدن به کفش طلا بارها جنگ کَنده، کسی که فصل پیش ۴۱ گل را به ثمر رسانده بود و یکی از بهترین مهاجمان خوانده می‌شد.

جان گرفتن تیم‌های ایتالیایی و جذابیت دوباره سری عشق را قطعا به درخشش مردان مانچینی کمکی بزرگ کرده است. کافیست به ستارگانی چون (جورجینیو، ستاره‌ای که با درخشش خیره‌کننده‌اش راهی چلسی شد) اینسینیه و کونتی-نیکولو بارلا که این فصل پدیده سری A بدیل شده تا براردی و... مرد ایتالیایی دارد مُزد بها به جوانان را به جان می‌گیرد. بازگشت ایتالیا به معنای شروع دوباره عشق است.

 

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-11-21 01:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
پرسپولیس واقعی
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۰۶:۳۲
چه متن خواندنی و جذابی ، ممنون
۱
....
پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۱
گرانده مانچینی.گرانده آتزوری
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر