فهرست
پشت پرده شکایت جباری؛ جواب سربالا و اخراج شفاهی
پشت پرده شکایت جباری؛ جواب سربالا و اخراج شفاهی

پشت پرده شکایت جباری؛ جواب سربالا و اخراج شفاهی

آی اسپورت – ماجرای جباری و استقلال با شکایت رسمی این بازیکن از مسوولان باشگاه استقلال پیچیده‌تر شد و حالا دیگر باید بازگشت شماره 8 را که آمده بود در فصل هفدهم عصای دست استقلال باشد، محال بدانیم. بدون شک وقتی فضا میان دو طرف به این نقطه می‌رسد دیگر بعید است که جباری را در استقلال ببینیم. شاید مجتبی هم به همین نتیجه رسیده که دیگر جایی در استقلال ندارد و از این رو ندای واخواهی سرداده و شکایتش را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برده تا شاید از طریق این مرجع انضباطی و قضایی به خواسته‌هایش برسد. جباری برای شکایت از استقلال اما چندان مصر نبود تا اینکه مسوولان باشگاه استقلال پی در پی تماس‌هایش را بی‌جواب گذاشتند و حتی از پاسخگویی به این سوال که چرا و به چه دلیل او از حضور در تمرین‌ها منع شده طفره رفتند. اگر این رفتارها با شماره 8 نمی‌شد او به طور قطع به فدراسیون فوتبال نمی‌رفت و شکایتی را علیه باشگاه سابقش مطرح نمی‌کرد. جباری توقع داشت لااقل مسوولان باشگاه استقلال دلایل کنار گذاشتنش را اعلام کنند یا اگر نمی‌خواهند چیزی را زبانی به او بگویند، به صورت کتبی نامه اخراجش را به دستش بدهند اما ظاهرا مسوولان باشگاه استقلال از ترس اینکه آن نامه اخراج ممکن است سندی مهم در دست جباری باشد تا از آن به‌عنوان برگ برنده استفاده کند، از ارائه هرگونه مدرک دال براینکه در آن نوشته شده باشد جباری از حضور در تمرین‌ها منع است، خودداری کرده‌اند. در حقیقت باشگاه استقلال رفتاری کاملا توهین‌آمیز و غیرحرفه‌ای را با جباری انجام داده و طی این دوران که مجتبی بلاتکلیف بوده حتی یکی از مسوولان باشگاه در رسانه‌ها اعلام نکرده که وضعیت این بازیکن چه خواهد شد و چه سرنوشتی در انتظارش است. رفتارها با جباری به قدری برخورنده و خارج از دایره حرفه‌ای‌گری بوده که او را سرانجام بر آن داشت تا در کمیته انضباطی اقامه دعوا کند.

جباری: قانون بین ما قضاوت می‌کند

جباری دیروز کوشید صحبت‌های زیادی درباره دلیل شکایتش از استقلال نداشته باشد. دلیل هم روشن بود. اولا که جباری پیش‌تر صحبت‌های مفصلی درباره دلایل دلخوری و ناراحتی‌اش از باشگاه استقلال در رسانه‌ها انجام داده بود و نمی‌خواست تکرار مکرارت کند و دوم اینکه او نمی‌خواست بیش از این آب را گل‌آلود کند. بنابراین آقا مجتبی فقط به تایید شکایت خود از باشگاه استقلال پرداخت و این جملات را به زبان آورد: «راهی جز شکایت نبود. باشگاه استقلال رفتاری انجام داد که زیبنده نیست. مطمئنم که هواداران استقلال هم به من حق می‌دهند. کاملا حق با من است چون باشگاه استقلال نه جواب درستی می‌دهد و نه حاضراست اخراج من را رسما اعلام کند. من تماس‌هایی هم با آنها داشتم که هیچ یک ثمربخش نبود. انگار نمی‌خواهند با من روبه‌رو شوند اما در کمیته انضباطی همدیگر را می‌بینیم و احتمالا آنجا می‌توانیم درباره این مسائل حرف بزنیم. من فقط می‌خواهم تکلیفم مشخص شود، فقط همین.» تردیدی نیست اگر کمیته انضباطی بخواهد به شکایت جباری رسیدگی کند، حق را به او می‌دهند. مجتبی بدون هیچ دلیل واضح و روشنی از تمرینات منع شده و باشگاه استقلال باید تاوان چنین رفتاری را با بازیکنش بدهد.

مگویان بازی نمی‌کند، حقوق می‌گیرد

شگفت‌انگیز است که باشگاه استقلال با وجود کنار گذاشتن مگویان از فهرست ارسالی به فدراسیون فوتبال اما همچنان دارد به این بازیکن پول پرداخت می‌کند. اگر به یاد داشته باشید بعد از اینکه اعلام شد مگویان جایی در فهرست نهایی استقلال ندارد، این بازیکن استقلال را تهدید به شکایت کرد اما دیری نپایید که مگویان ساکت شد. خیلی‌ها تصور کردند سکوت مگویان ناشی از عشق و دلبستگی‌هایی است که این بازیکن به استقلال دارد اما هرگز اینطور نبود چون باشگاه استقلال مجبور شد حقوق این بازیکن را که هنوز با استقلال قرارداد دارد، به حسابش بریزد.

 از سویی مسوولان باشگاه استقلال می‌ترسیدند که مگویان به فیفا یا کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کند. حتی گفته می‌شود برای مگویان در تهران خانه هم گرفته شده که این از عجیب‌ترین اتفاقات تاریخ باشگاه استقلال محسوب می‌شود. حالا چطور همین باشگاه حاضر نیست در مقابل یکی از بازیکنان سرشناس خود رفتار بهتری داشته باشد و لااقل طوری با این بازیکن برخورد نکند که کار به شکایت بکشد. باشگاه استقلال به طور محسوسی هوای مگویان را که خارجی است، دارد اما در مقابل مجتبی جباری حتی حاضر به پاسخگویی نیست و او را تا مرز شکایت پیش برده است. این دوگانگی از باشگاه استقلال بسیار عجیب است و تصمیم گیرانش را در برابر انتقادهای بسیاری قرار خواهد داد.

پای نظریه پزشک وسط است؟

استدلال دیگری وجود دارد که نظریه پزشکی موجب خارج کردن نام جباری از استقلال شده است که اگر این احتمال درست باشد، باز هم نمی‌توان حق را به باشگاه استقلال داد چرا که سابقه جباری کاملا مشخص بود و همه می‌دانستند که این بازیکن هر دو پایش را بارها تحت عمل‌های جراحی قرار داده و مشکلات کهنه‌ای دارد. باشگاه استقلال با علم به سابقه جباری اما مصر بود این بازیکن را به خدمت بگیرد و از یاد نمی‌بریم لحظه‌ای را که مسوولان این باشگاه (توفیقی و افتخاری) با چه شور و حرارتی در کنار جباری ایستادند و با او عکس یادگاری گرفتند تا شاید خود را برنده نقل و انتقالات جا بزنند اما حالا نتیجه عقد قرارداد با جباری شده شکایت این بازیکن از باشگاه و دلخوری‌های بسیاری میان دو طرف و البته انتقاد‌هایی که دوباره باشگاه استقلال را نشانه گرفته است.

 

ایران ورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-10-19 11:35:00
نظر دهید

۲ نظر
کچل حمومی
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۷
مشکل تیم های ایرانی مدیریت امثالی مثل افتخاریه، وجود نداره تکلیف جباری رو مشخص کنه...
۴
امین
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
بلایی سر افتخاری و وزیر بی وجود بیاریم تا ابد یادشون بمونه با زیدان ما نباید اینجور رفتار میکردن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر