فهرست
گزارش روز: نیجریه و جنجال های فهرست نهایی
گزارش روز: نیجریه و جنجال های فهرست نهایی

گزارش روز: نیجریه و جنجال های فهرست نهایی

آی اسپورت - راضی کردن هواداران فوتبال در نیجریه کار بسیار دشواری است. ضرب المثلی در این کشور وجود دارد، که می گوید "هر طرفدار فوتبال در نیجریه یک مربی است".

به همین دلیل به تاخیر انداختن زمان اعلام لیست اولیه ی 30 بازیکن تیم ملی نیجریه برای حضور در اردوی آمادگی، کار درستی نبود؛ فدراسیون فوتبال نیجریه و استفان کشی سرمربی این تیم در روز موعود این لیست را اعلام نکردند.

کشی دلیل اصلی این تاخیر را مشورت بیشتر دانست. جالب اینجاست در لیست اولیه ی کشی نام آکپان دیده می شد که ساعاتی بعد با نووفور عوض شد.

دلیل غیر رسمی اعلام شدن لیست تیم ملی نیجریه هم نامشخص است و این مساله به مضاق هواداران عقاب ها خوش نیامده است. البته کشی حق دارد تیمش را "آنطور که دلش می خواهد" انتخاب کند.

نگاهی می اندازیم به این لیست و بازیکنانی که نباید به آن دعوت می شدند.

روبن گابریل

انتخاب بازیکن سابق تیم "کانو پیلارز" اولین نکته ی عجیب این لیست است. هنوز کسی دلیل این که او لیگ نیجریه را ترک کرد و به اسکاتلند رفت را نمی داند. گابریل در اکثر لحظات این فصل دچار مصدومیت بود و باشگاه کیلمارنوک اسکاتلند قرارداد او را به صورت توافقی فسخ کرد.

مایکل اوچبو

خیلی از مردم نیجریه از دیدن این بازیکن قد بلند با موهای عجیب و غریبش در دیدار با مکزیک شوکه شدند. البته او پس از 45 دقیقه بازی در این مسابقه تعویض شد. همان یک نیمه کافی بود تا مطمئن شویم او به درد تیم ملی نمی خورد. بازیکن سابق تیم ملی زیر بیست سال نیجریه و بروژ بلژیک باید بداند که اگر می خواهد در ترکیب 23 نفره ی نیجریه برای جام جهانی حاضر باشد نیاز به کار بیشتری دارد.

اوچه نووفور

آمادگی بدنی اوچه مشکلی بزرگ سر راهش بوده است؛ چرا که به تازگی از بند مصدومیت رها شده است. البته به نظر می رسد او روند ریکاوری را به طور مناسب طی نکرده و کاملا خسته و بی رمق است.

فقط چند هفته تا آغاز جام جهانی زمان باقی است و استفان کشی باید در این مدت کوتاه نقایص لیست اولیه ی سی نفره اش را مشخص کند و بهترین ها را با خود به جام جهانی ببرد. البته بازیکنانی هم هستند که می توانند به این لیست اضافه شوند. باید صبر کنیم و ببینیم آیا کشی می تواند با عملکرد خوب تیمش در جام جهانی دعوت نشدن ایکه چوکوو اوچه را توجیه کند؟

 

     
آی اسپورت
2014-05-12 23:35:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر