فهرست
سیمئونه تیمش را قهرمان می کند ، تکرار تاریخ برای ال چولو
سیمئونه تیمش را قهرمان می کند ، تکرار تاریخ برای ال چولو

سیمئونه تیمش را قهرمان می کند ، تکرار تاریخ برای ال چولو

آی اسپورت - شنبه هفته آینده لالیگا فینالی بسیار حساس را به خود خواهد دید. فینال بارسا در مقابل اتلتیکو .

اما این برای بار اول نیست که سیمئونه چنین فینال پرتنشی را به عنوان مربی تجربه می کند. به سال اول مربیگری او در آرژانتین برمی گردیم. سال 2006 مسابقات لیگ آرژانتین مرحله آپرتورا .

در آن سال ال چولو اولین سال مربیگری خود را در استودیانتس لاپلاتا تجربه می کرد. بوکا جونیورز به مربیگری لاولوپه تا سه هفته مانده به پایان مسابقات صدرنشین مطلق رقابت ها بود و می رفت تا سومین قهرمانی پی در پی خود را جشن بگیرد .

اما به یکباره دو شکست در مقابل بلگرانو و لانوس این تیم را در موقعیت هم امتیاز با استودیانتس دیگو سیمئونه قرار داد.

تیم دیگو سیمئونه با 11 پیروزی و یک تساوی در 12 بازی آخر خود با استفاده از لغزش بوکا با این تیم هم امتیاز شد. از آنجا که موقعیت هر دو تیم از هر لحاظ شبیه به هم بود تصمیبم گرفته شد تا این دو تیم در یک دیدار دوئل مانند در ورزشگاه ولز سارسفیلد به مصاف هم بروند.

بوکا جونیورز تحت تاثیر دو شکست آخر خود با روحیه ای تضعیف شده در مقابل استودیانتس قرار گرفت.

با این وجود مارتین پالرمو در دقیقه 4 بوکا را پیش انداخت . بازی تا دقیقه 38 به سود بوکا پیش می رفت تا اینکه در این دقیقه دو بازیکن از هر دو تیم اخراج شدند.

در نیمه دوم استودیانتس بازی را در اختیار گرفت و در دقیقه 65 به توسط سوسا بازیکن حال حاضر اتلتیکو از روی یک ضربه کاشته بازی را به تساوی کشاند.

تیم ال چولو  دست بردار نبود و با رهبری خوان سباستین ورون در میانه میدان عرصه را بر بوکا تنگ و تنگ تر می کرد.

تا اینکه روی یک ضربه کرنر " پاوونه " روی سر کاتا دیاز ضربه زد و توپ وارد دروازه بوکا شد. در ادامه بازهم استودیانتس تیم برتر میدان بود و بوکا از لحاظ روانی کاملا تحلیل رفته بود.

بدین ترتیب سیمئونه در اولین سال مربیگریش توانست استودیانتس را قهرمان آرژانتین کند آن هم با پیروزی بر بوکا در یک فینال بسبار پر تنش.

در پایان آن فصل لاولوپه از بوکا اخراج شد و گاگو هم در نیم فصل لالیگا به عضویت رئال در آمد.

حال چولو سیمئونه در موقعیتی بسیار مشابه با آن روز قرار دارد. او با بازیکنانی غالبا متوسط توانست بوکای قدرتمند آن زمان را شکست دهد و بدون شک می تواند این کار را مقابل بارسلونای بزرگ نیز انجام دهد.

کما اینکه در 5 بازی این فصل خود مقابل بارسا هرگز شکست نخورده و یک پیروزی و 4 تساوی کسب کرده است. اتلتی برای قهرمانی نیاز به یک تساوی دارد کاری که حداقل مقابل بارسا در همین فصل 4 بار انجام داده است.

منبع : AS

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-13 01:54:42
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر