فهرست
گزارش روز : رئال مادرید قهرمان اروپا می شود ؛ تاریخ به نفع کهکشانی ها
گزارش روز : رئال مادرید قهرمان اروپا می شود ؛ تاریخ به نفع کهکشانی ها

گزارش روز : رئال مادرید قهرمان اروپا می شود ؛ تاریخ به نفع کهکشانی ها

آی اسپورت - رئال مادرید پس از 12 سال به فینال لیگ قهرمانان رسیده و این شانس را دارد تا برای دهمین بار این جام را فتح کند.

 تاریخ نیز به نوعی شهادت می دهد که رئال مادرید می تواند برای لادسیمای خود بسیار امیدوار باشد. کافیست نگاهی به سه قهرمانی آخر رئال در اروپا بیندازید تا متوجه شوید چرا این تیم می تواند به قهرمانی خود مطمئن باشد :


قهرمانی هفتم ؛ فصل 1997-1998

در آن فصل مربی رئال یوپ هاینکس بود . رئال مادرید مثل امسال در لالیگا در مقابل بارسا دبل شد . در برنابئو و در هفته 9 لالیگا بازی را 2-3 واگذار کرد و در بازی برگشت هفته 28 ؛ 3-0 مغلوب کاتالان ها شد.

از همین بازی بود که تحلیل رفتن رئال آغاز شد. در 5 هفته بعدی 4 بازی را مساوی کرد (مقابل اتلتیک ، وایادولید ، راسینگ و سلتا ) و قبل از فینال بزرگ آمستردام ، 2 بازی از سه بازی آخر لالیگا را هم واگذار کرد. (مقابل اسپانیول در بارسلون و ساراگوسا در برنابئو ) .

بدین ترتیب با توجه به اینکه در آن زمان دو تیم اول لالیگا به لیگ قهرمانان راه می یافتند ، رئال مادرید با قرار گرفتن در رتبه سوم شانس صعود به چمپیونزلیگ را از دست داد.

اما در بازی برابر یوونتوس در فینال 1-0 پیروز شد و به عنوان قهرمان اروپا در فصل بعد چمپیونزلیگ هم حاضر شد.

قهرمانی هشتم ؛ فصل 1999-2000

رئال مادرید در این فصل در روز 24 می باید بازی فینال لیگ قهرمانان را در مقابل والنسیا برگزار می کرد. مشابه امسال ، در برابر اتلتیکو و در همان تاریخ.

این تیم در روز 19 می ، بازی آخر خود را در برنابئو 1-0 به وایادولید واگذار کرد و در نهایت در جایگاه پنجم لالیگا قرار گرفت . در حالیکه با پیروزی در آن دیدار می توانست جزو چهار تیم ابتدای جدول باشد و به لیگ قهرمانان هم صعود کند.

علاوه بر این بازی ، رئال از 5 بازی آخر خود در آن فصل دو بازی دیگر را نیز در برنابئو به ترتیب مقابل راسینگ (2-4) و آلاوز (0-1) واگذار کرده بود.

رئال مادرید در مقابل حریف خود در فینال نیز نتوانسته بود در لالیگا به پیروزی برسد. در مادرید 2-3 بازی را باخته بود و در مستایا نیز در مقابل والنسیا 1-1 به تساوی رسیده بود.

جالب اینجاست که مادرید امسال نیز در مقابل حریف خود در فینال یعنی اتلتیکو در لالیگا به پیروزی نرسیده است. 1-0 در برنابئو باخته و در کالدرون 2-2 مساوی کرده است.

با این وجود در آن فصل رئال در فینال 3-0 والنسیا را شکست داد و برای هشتمین بار قهرمان اروپا شد. در آن فصل والنسیا  در لالیگا نیز دوم شده بود.

قهرمانی نهم ؛ فصل 2001 - 2002

در این فصل نیز رئال نتوانست سه بازی آخر خود در لالیگا را پیروز شود. در آنوئتا 0-3 از سوسیه داد باخت ، در برنابئو 0-0 با مایورکا مساوی کرد و در ریازور 3-0 بازی را به لاکرونیا واگذار کرد.

تا هفته 35 ، والنسیا با 66 امتیاز اول بود و رئال تنها با یک امتیاز اختلاف دوم جدول بود. با از دست دادن 8 امتیاز از 9 امتیاز ممکن رئال قهرمانی در لالیگا را به والنسیا تقدیم کرد.

فینال آن سال باید در گلاسکو در تاریخ 15 می و در مقابل لورکوزن برگزار می شد. رئال با سوپر گل زیدان 2-1 حریف آلمانی را شکست داد و قهرمان شد.

فصل 2013-2014

ملاحظه می شود که شرایط رئال در این فصل نیز بسیار مشابه سه فصلی است که رئال قهرمانی های هفتم ، هشتم و نهم خود را در چمپیونزلیگ بدست آورده بود .

ناامید از لالیگا و امتیاز از دست دادن های متوالی در هفته های پایانی که البته با قهرمانی اروپا توام می شد.

حال رئال در شرایطی که امسال نیز با از دست دادن 7 امتیاز در هفته های پایانی نبرد قهرمانی را به اتلتیکو و بارسا واگذار کرده است باید در فینال مقابل همشهری خود قرار بگیرد.

تاریخ که حکم به قهرمانی رئال برای دهمین بار می دهد.

منبع : AS

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-13 15:27:11
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر