فهرست
آنچلوتی در مصاحبه ای متفاوت و خواندنی  : بارها به فینال 2005 استانبول فکر کرده ام / وقتی در میلان بودم در نیمه نهایی سال 89 مقابل رئال استرس زیادی داشتم
آنچلوتی در مصاحبه ای متفاوت و خواندنی : بارها به فینال 2005 استانبول فکر کرده ام / وقتی در میلان بودم در نیمه نهایی سال 89 مقابل رئال استرس زیادی داشتم

آنچلوتی در مصاحبه ای متفاوت و خواندنی : بارها به فینال 2005 استانبول فکر کرده ام / وقتی در میلان بودم در نیمه نهایی سال 89 مقابل رئال استرس زیادی داشتم

آی اسپورت - رئال مادرید در هفته پایانی لالیگا یک بازی تشریفاتی مقابل اسپانیول خواهد داشت . این در حالیست که تمام ذهن مربیان ، بازیکنان و هواداران این تیم به فینال لیگ قهرمانان معطوف شده است.

کارلو انچلوتی در جریان یک مصاحبه مطبوعاتی با یوفا  به سوالات جالب و متفاوتی پاسخ گفت :

پیروزی بر بایرن فوق العاده بود از این پیروزی احساس غرور می کنید ؟

بله کاملا احساس غرور می کنم. یک نیمه نهایی دشوار مقابل قهرمان اروپا برگزار کردیم. در هر دو بازی عالی بازی کردیم. در بازی رفت کمی تحت تاثیر بایرن بودیم اما در بازی برگشت عملکردمان فوق العاده بود. بایرن مانعی سخت بود اما با یک کار گروهی بزرگ موفق شدیم تا این مانع را از سر راهمان برداریم


حریف شما در فینال اتلتیکو است . تیمی که شما شناخت خوبی از آن دارید.انتظار چه بازی ای را دارید ؟

بطور حتم این بازی از بازی هایی که در لالیگا و کوپا دل ری مقابلشان برگزار کردیم متفاوت خواهد بود. این بازی یک فینال حساس است که شانس هر دو تیم برای قهرمانی در آن یکسان است . فکر نمی کنم که هیچ تیمی در آن روز بتواند برتری خاصی بر دیگری داشته باشد . با این وجود سعی می کنیم تا بازی خودمان را بر اتلتیکو تحمیل کنیم. اتلتیکو فصل فوق العاده ای داشته و همه را تا اینجا غافلگیر کرده است. هر دو تیم از یکدیگر شناخت خوبی دارند.

برای بازی فینال چگونه آماده خواهید شد ؟ بایرن و اتلتیکو دو حریف متفاوت هستند...

از لحاظ تاکتیکی این دو بازی متفاوت هستند. اگر بتوانیم کنترل توپ را در اختیار داشته باشیم ؛ می توانیم اتلتیکو را تحت تاثیر بازی خودمان قرار دهیم. هدف ما این است که سریع و موثر بازی کنیم. این امر به مهاجمین ما اجازه خواهد داد تا در موقعیت های خوب گلزنی قرار بگیرند. اگر بتوانیم در بازی تعادل بوجود بیاوریم و منظم بازی کنیم از ضد حملات اتلتیکو هم جلوگیری خواهیم کرد.اتلتیکو مهاجمین بسیار خطرناکی دارد نباید به آنها فضای کافی بدهیم. چاره این کار به جریان انداختن سریع  توپ در زمین است.

نقاط قوت اتلتیکو ؟

شخصیت و انسجام تیمی ، مهمترین شاخصه های این تیم اتلتیکو هستند. همه باهم و به سختی تلاش می کنند.از دقیقه یک تا دقیقه آخر می جنگند . اتلتیکو  تیمی بسیار قدرتمند و با کیفیت است . سریع باز می شوند و ضد حملات خوبی هم می زنند. در مجموع تیم بسیار خطرناکی هستند.

در سال 2002 و پس از قهرمانی نهم رئال ، فلورنتینو پرز اعلام کرد که حالا وقت قهرمانی دهم است اما 12 سال از آن تاریخ گذشت تا این شانس دوباره نصیب مادرید شود . به عنوان کسی که این شانس را برای مادرید مهیا کرده اید چه نظری دارید ؟

خوش شانس هستم چرا که امسال همه بازیکنان و مسئولان از این انگیزه بزرگ برخوردار بودند. اگر قهرمان شویم همه در این موفقیت سهیم خواهند بود. از هواداران در سرتاسر جهان گرفته تا بازیکنان و کمک ها و مدیران باشگاه. از اینکه این فرصت نصیب من شد خوشحالم. بازی کردن در فینال چمپیونز لیگ چیزی نیست که همیشه برای شما اتفاق بیفتد . حالا این شانس را داریم که در فینال بازی کرده و به قهرمانی برسیم.

قبل از بازی برگشت با بایرن برای تهییج بازیکنانتان چه گفتید ؟

در واقع هیچ چیز. در این سطح از بازی ها برای این کار نیازی به گفتن چیزهای اضافه به بازیکنان ندارید. تنها مساله مورد نیاز این است که به خودتان اطمینان داشته باشید ، مسئولیت پذیر و شجاع باشید. داشتن شخصیت تیمی در درون زمین اهمیت بسیاری در اینگونه بازی ها دارد. 

رونالدو به نظر برای بازی فینال در بهترین فرم خودش خواهد بود...

بله معتقدم که همین الان در بهترین شرایط خودش به سر می برد . او در تمام این سال ها کار خود را به بهترین شکل انجام داده است. کریس حرفه ای گری و اراده مصمم خود را در زمین فوتبال نمایش می دهد. 16 گلی که او امسال در لیگ قهرمانان زد در صعود ما به فینال کاملا تاثیر گذار بود. او برای قهرمان کردن رئال در فینال همه کار خواهد کرد.

لادسیما برای شما چه معنایی خواهد داشت ؟ این می تواند پنجمین قهرمانی اروپا برای شما باشد...

بیشتر از موفقیت تیمم خوشحال می شوم. لادسیما مایه سرافرازی باشگاه خواهد شد. از اینکه می توانم در این باشگاه تاریخ ساز شوم به خودم می بالم. این هفتمین فینالی است که در آن حاضر خواهم بود ؛ چه به عنوان مربی چه به عنوان بازیکن ، خاطرات بسیار خوبی از این جام دارم.4 بار قهرمانی را بدست آورده ام. اینکه می توانم مربی ای باشم که لادسیما را برای رئال به ارمغان می آورد خود یک انگیزه مضاعف برای من به حساب می آید.

با گولیت که صحبت می کردیم به ما گفت که در نیمه نهایی سال 89-90 که با میلان در مقابل مادرید قرار گرفته بودید روزهای پر تنش و اضطرابی را پشت سر می گذاشتید. الان وضعیت شماچگونه است پیشرفت کرده اید یا همان فشار را احساس می کنید ؟

بله بازی حساسی بود و استرس زیادی داشتیم.در مقایسه با آن سال ها که بازیکن بودم الان نباید فشار و اضطراب خودم را بروز دهم . شاید از بیرون آسوده خاطر به نظر بیایم اما در درون اینطور نیست. طبیعی است که قبل از یک نیمه نهایی یا فینال ، تنش وجود دارد. معتقدم که اگر یک مربی مضطرب و عصبی باشد این به بازیکنان منتقل خواهد شد و نتیجه منفی به بار می آید. قبل از چنین بازی هایی بازیکنان نیاز به یک رهبر و مربی مقتدر دارند که به آنها شجاعت و ایمان منتقل کند. آنها باید به مربی خود اعتقاد داشته باشند.

نظر شما در مورد فینال هایی که در آن حضور داشته اید ، بخصوص دو فینال مقابل استه آوا بخارست و بنفیکا ؟

در مقابل استه آوا باید بگویم که بیش از همه نحوه پیروز شدنمان که خیلی راحت اتفاق افتاد ، به یادم مانده است. در یک نیمه 3 گل به آنها زده بودیم. در واقع در همان نیمه اول بازی تمام شده بود. استادیوم پر بود از هواداران میلان و این به ما اعتماد بنفس زیادی داده بود. اما سال بعد بسیار دشوارتر بود . در آن سال به خوبی سال قبل بازی نمی کردیم. اما خوشبختانه با انسجام تیمی موفق شدیم در فینال با گل رایکارد بنفیکا را شکست دهیم.


و اما فینال سال 2003 که اولین فینال شما به عنوان مربی بود...

بازی بسیار هیجان انگیزی بود. از آنجا که مقابل یک تیم دیگر ایتالیایی برگزار می شد ( یووه ) حساس تر از همیشه هم بود. یووه رقیبی بسیار دشوار بود و بازی به پنالتی هم کشیده شد.این اولین قهرمانی من در اروپا بعنوان یک مربی بود. دشوار بودن و هیجان بالای این مسابقه را به خوبی به یاد می آورم.

 از خاطره خوب شما در سال 2003 به سال 2005 و باخت عجیبتان به لیورپول برویم...

در آن بازی میلان بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت .یک نیمه اول استثنایی را داشتیم. شاید بهترین بازی میلان در تمام سالهای اخیر.در مورد اتفاقات نیمه دوم نمی توانم توضیحی بدهم. در 6 دقیقه اتفاقاتی افتاد که در هیچ فینال دیگری نیفتاده بود. بارها به این بازی فکر کرده ام اما بعنوان یک مربی هیچ کاری نمی توانستم برای آن 6 دقیقه انجام دهم. 


به عنوان یک انسان و یک مربی از آن فینال چه درس هایی گرفتید ؟

فوتبال یک چرخه است و بصورت اتفاقی در سال 2007 و در یک فینال دیگر با آنها روبرو شدیم. نمی توانستیم یک فینال دیگر را هم به آنها ببازیم . سرنوشت ما با قهرمانی گره خورده بود و من این را به بازیکنانم گفته بودم.

به عنوان حسن ختام چه پیغامی برای هواداران رئال دارید ؟

در ابتدای فصل به آنها گفته بودم که هدف ما صعود به فینال لیگ قهرمانان است چرا که این می توانست نشان دهنده کار خوب ما در تیم باشد. اکنون به قولم وفا کرده ام و به قولی کیک خوبی پخته ام. در ایتالیا یک مثلی است که می گوید حالا وقت آن است تا مقداری شکر هم اضافه کنیم تا خوشمزه تر شود. حکایت تیم ما هم همین است تنها مشکل اینجاست که اتلتیکو هم فصل بی نظیری را داشته و کیک خوبی پخته است و آنها هم می خواهند که کمی شکر به کیک خود اضافه کنند. ببینیم کدام تیم موفق به انجام این کار خواهد شد. برای رسیدن به فینال فصل فوق العاده ای را در چمپیونز لیگ سپری کرده ایم. امیدوارم که قهرمان شویم.
   

منبع : Marca

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-05-13 18:10:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر