فهرست
گزارش ویژه: مشکل بزرگ اسپانسرها برای ورود به استقلال/ مدیرعامل تحمیلی  نمی‌ خوایم!
گزارش ویژه: مشکل بزرگ اسپانسرها برای ورود به استقلال/ مدیرعامل تحمیلی نمی‌ خوایم!

گزارش ویژه: مشکل بزرگ اسپانسرها برای ورود به استقلال/ مدیرعامل تحمیلی نمی‌ خوایم!

آی‌اسپورت ـ موضوع انتخاب اسپانسر و واگذاری تیم استقلال به مشکل خورده است. در شرایطی که وزارت ورزش وعده داده بود به سرعت یک اسپانسر 45 میلیارد تومانی برای باشگاه استقلال فراهم می‌ کند، آبی ها کماکان در انتظار خبرهای بیشتر و بهتر از تیمشان هستند، تیمی که هنوز با شرایط مبهم مالی حتی وارد فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران هم نشده است.

در دو هفته گذشته اسامی مختلفی برای سرپرستی استقلال در مطبوعات مطرح شده که البته هیچ کدام از صحت کافی برخوردار نبوده است و مسئولان وزارت ورزش کماکان در فاز مذاکره معطل مانده اند. در بین دو چالش بزرگ پیش روی اسپانسرهاست و آنها روی این مسئله از پای معامله کنار می‌ روند:

موضوع اول این است که وزارت ورزش به جد به دنبال انتصاب مدیرعامل مدنظر خود هستند و آنها در جلسات مکررا گفته اند بهرام افشارزاده را برای این پست در نظر دارند.

موضوع دوم برمی گردد به بحث درآمدهای باشگاه و اینکه اسپانسر استقلال هر که باشد خود را محق می‌ داند همانطور که در ابتدای فصل مبلغ کلانی را به باشگاه تزریق می‌ کند صاحب درآمدهای باشگاه هم باشد اما وزارت ورزش در نظری عجیب می‌ گوید؛ اسپانسر حق برداشت پول از باشگاه را ندارد ضمن اینکه خود وزارتخانه 20 درصد پول از درآمد امسال استقلال طلب کرده است.

این دخالت های ریز و البته موضوع کار با هیات مدیره مدنظر وزارت ورزش باعث شده اسپانسرهای چندگانه ای که پای میز مذاکره نشسته اند با لبخند سرد صحنه را ترک کنند، چرا که سطح آنها در حد یک تدارکاچی صرف نزول می‌ کنند. شما تصور کنید هزینه جایی را می‌ دهی که هیچ اختیاری در آن نداری؛ خب اساسا چرا باید وارد این بازی بشوی؟

وزارتخانه در شرایط فعلی چاره ای جز کوتاه آمدن از مواضعش ندارد آنطور که به نظر می‌ رسد یکی از خریدارها با تغییر شرایط ورزش پا پیش خواهد گذاشت. البته این به شرطی اتفاق می‌ افتد که آنها از اختیارات کافی در اداره استقلال برخوردار باشد. همانطور که ظاهرا علیرضا رحیمی مدیرعامل انتصابی باشگاه پرسپولیس با هیات مدیره قرمزپوشان به مشکل خورده است و آنها نظر چندانی روی ادامه کار وی ندارند.

آی‌اسپورت‌ در این باره اخبار موثقی دارد که به تدریج آنها منتشر خواهد کرد.

     
آی اسپورت
2014-05-13 17:36:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر