فهرست
Q & A آی‌اسپورت: استعفای کی‌روش نمایشی است؟
Q & A آی‌اسپورت: استعفای کی‌روش نمایشی است؟

Q & A آی‌اسپورت: استعفای کی‌روش نمایشی است؟

آی اسپورت- استعفای کی‌روش اتفاق قابل پیش‌بینی بود که کسی دوست نداشت تعبیر شود. اما این اتفاق افتاد. کی روش که با بازگرداندن هفت ملی‌پوش پرسپولیس جواب انتقادات برانکو را داده بود، حالا در اعتراض به اینکه پرستیژش حفظ نشده، استعفا داد. استعفایی که فداسیون با آن مخالفت کرده اما هنوز معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار تیم‌ملی باشد. پژمان راهبر سردبیر سایت ورزش سه و مهدی امیرپور سردبیر سایت آی‌اسپورت به سوالاتی که در این روز ذهن همه را مشغول کرده، پاسخ داده‌اند.

 این استعفا نمایشی است؟

پژمان راهبر: این‌طور که من متوجه شدم این بار استعفای کی‌روش کاملا جدیه. حداقل ظاهر قضیه که این‌طوره. فکر می‌کنم این بار دیگه با دفعات فرق داره و قضیه رو نمیشه به راحتی قبل حل کرد.

مهدی امیرپور: نمایشی است اما این بار نمایش خیلی جدیه. این استعفا شاید به قطع همکاری ما با کی‌روش ختم بشه و برای همین باید استعفا رو جدی گرفت چون حکم یه اولتیماتوم به همه رو داره. اولتیماتومی که برای همه خط و نشون می‌کشه تا کسی نباید به رفتارهای کی‌روش نقدی داشته باشه.

برانکو چه نقشی داشت؟ میشه ادعا کرد برانکو در این استعفا مقصر بوده؟

پژمان راهبر: برانکو روی این قضیه تاثیرگذار بوده. نمیشه از کلمه مقصر استفاده کنم چون مقصر بار قضاوت دارد اما می‌‌توانم بگویم که او تاثیر زیادی روی این قضیه داشت. بین کی‌روش و برانکو یک دوقطبی به‌وجود آمده بود که این دوقطبی به نفع برانکو بود اما این استعفا داستان را عوض می‌کند و طرفداران برانکو ریزش می‌کنند چون ما همیشه طرفدار کسانی هستیم که فکر می‌کنیم مظلوم واقع شده‌اند. برانکو نقش زیادی در این استعفا داشته و البته بعیده که این اتفاقات به نفع او باشد. ما انتظار این حرف‌ها و این رفتارها را از او نداشتیم. او یک مربی جنتلمنه که ما انتظار این ادبیات را از او انتظار نداریم. کی‌روش سلطان این بازی‌هاست و برانکو نباید وارد بازی‌ای می‌شد که نمی‌تونه در آن برنده باشد چون اصلا از او انتظار جنگیدن و زیر میز زدن نداریم. برانکو باید به روش خودش عمل می‌کرد و جنگیدن را به آنهایی واگذار می‌‌کرد که اهلش هستند، راهش را بلدند و ادبیاتش را از آنها انتظار داریم. کاش برانکو همانطور که مردم ازش انتظار داشتننند می‌ماند.

مهدی امیرپور: برانکو نقش اول این داستان بود. حرکت هوشمندانه برانکو در کوتاه‌مدت شاید باعث رودررویی تماشاگران پرسپولیس با کی‌روش بشه اما در بلند مدت به ضرر خودش تموم میشه. چند ماه بعد کسی فراموش نمی کنه برانکو چقدر زیرکانه  این دعوا رو شروع کرد؛ دعوایی که برانکو بیشتر از اینکه بخواد از حق باشگاه پرسپولیس دفاع کنه، داشت به کی‌روش  حمله می‌کرد. متاسفانه اگه بخوایم قضاوت کنیم، می‌رسیم به نیمکت تیم ملی و برانکویی که حالا خودشو جانشین برحق کی‌روش می‌دونه. اما بهتره از الان چیزی رو پیش‌بینی نکنیم.

کی‌روش حق داشت استعفا بدهد؟ مگر چه اتفاقی افتاده بود؟

پژمان راهبر: استعفای کی‌روش قابل پیش‌بینی بود. من در این چند روز منتظرش بودم و همه جا این پیش‌بینی را کرده بودم که کی‌روش استعفا میده. کی‌روش این‌کار رو کرد که فشار رو از روی خودش بردارد. پیش از این ثابت کرده موضعی که در آن بازنده است را تحمل نمی‌کند و واکنشی نشان می‌دهد. استعفای او هم در این وضع تاکتیک جالبی است. بعد از مرخص کردن بازیکنان پرسپولیس و مربیان، این حرکت کاملا پیش‌بینی شده بود. با این حال نمیشه همه ابعاد این اتفاق را تحلیل کرد چون کی‌روش در این مدت ایران نبوده و از اطرافیانش هم خبری به بیرون درز نکرده. نمی‌دونیم در امارات چه اتفاقی افتاده و چه به او و تیم‌ملی گذشته.

مهدی امیرپور: این استعفا سیاست‌مدارانه است. یه حرکت سنجیده در جواب هجوم منطقی برانکوبه سرمربی تیم‌ملی. کی‌روش حق داره با روش‌های سیاست‌مدارنه از حقوقش  یا آنچه که فکر می‌کنه حقشه، دفاع کنه. همانطور که برانکو با روش خاص خودش داره به سوی هدف های مشخصی در حال و آینده گام بر‌میداره. الان دیگه مهم نیست که کی‌روش حق داشت ملی‌پوشان رو به اردو ببره یا نه؟ الان باید فکر کرد که اگه به هر دلیلی کی‌روش نخواد بمونه، چه اتفاقی می‌افته و آیا کی‌روش حق داره بره یا نه؟ بدبختانه باید قبول کرد کی‌روش به عنوان یه پیمانکار حق داره استعفا بده و حق داره قراردادش رو فسخ کنه.

فرض کنیم کی‌روش برود. فداسیون فوتبال میتونه یه سرمربی بزرگ دیگه رو برای تیم ملی استخدام کنه؟

پژمان راهبر: احتمالا گزینه اول برانکوست. شاید او گزینه آخر نباشد اما اولین مربی‌ای که نامش به ذهن می‌آید برانکوست. الان بحث بر سر این نیست که برانکو گزینه خوبی برای جانشینی کی‌روش هست یا نه و اگر برانکو نشه چه گزینه‌ای را بیاوریم. الان بحث سر این هست که ما اصلا نیازی به تغییر و تحول در این شرایط نداریم. پس بهتر است در مورد گزینه جانشینی و هر احتمال دیگری صحبت نکنیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد؟

مهدی امیرپور: رفتن کی‌روش کابوسه. اصلا دوست ندارم بهش فکر کنم. جایگزینی کی‌روش با برانکو در تیم‌ملی همونقدر واپس‌گراینه اس که جانشینی برانکو با دایی در پرسپولیس. البته نباید فراموش کرد برانکو اگه بره جای کی‌روش تمام سناریوهایی که بدبینانه علیه برانکو وجود داره، رنگ واقعیت می‌گیره.  یه موضوع مهم رو هم نباید فراموش کرد. ما وقتی می‌تونیم پس از سی سال هواپیمای ایرباس صفر کیلومتر بخریم، چرا نتونیم با یه سرمربی بزرگ مذاکره کنیم. اما باز هم باید تاکید کرد که کی‌روش رو به سرمربی بزرگتر از کی‌روش هم ترجیح میدم.

۳۸ ۴۱  
آی اسپورت
2017-01-07 18:04:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۴۱ نظر
امید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۱۷
اولاً 100% نمایشی است. دوم اینکه ما به هیچ عنوان برانکو را به تیم ملی نمیدیم خیالتون راحت الکی برانکو را گزینه تیم ملی نکنید سوم اینکه اینهمه مربی بزرگ و بیکار توی دنیا. یکی از بهترین ها که من عاشقش هستم مارچلو بیلسای آرژانیتی است. با نصف پول کیروش میشه مربی مثل پکرمن را آورد و خیلی مربی های دیگه. آرزوی خیلی از مربی های خوب دنیا نشستن روی نیمکت یک تیم در جام جهانی است.
آراز
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۵۶
مارچلو بیلسای پیشکشت فعلا فدراسیون والیبال و بسکتبال هر چی اینور اونور دارند میزنند یه مربی درجه 2 بین المللی هم نتونستند راضی کنند ایران بیاد
از 80 میلیون ایرانی 10 میلیون ایرانی خارج از ایران مهاجرت کردند درک میکنی این یعنی چی؟ کدوم کشور دنیا حتی کشورای آفریقایی سراغ داری بیشتر از 10 درصد جمعیتش خارج از وطنش زندگی کنند؟خب اون چیزیکه خود مردم اینجارو فراری میده اطمینان داشته باش مربیای اونوری به خصوص خانوادشونو بیشتر فراری میده چون فرهنگشون کاملا با خیلی چیزا همخونی نداره
یادت باشه کیوروش هم حتی زنش حاضر نشد این سالها ایران بیاد
بابک
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۱۶
آراز عزيز، تازه اين لنگی جماعت خيال ميکنن اگر مارچلو بيلسا بياد حاضر ميشه يک دقيقه
هم شرايط حرفه اي ايران رو تحمل کنه يا در برابر يه ناچيزی مثل برانکو تسليم بشه! حرفها
و واکنش های کروش رو هر مربی که در سطح کروش کار کرده باشه نشون ميده! تو دنيا کسی
نميدونه برانکو ايونکوويچ کيه. حالا اين بچه ها خيال ميکنن يکی مثل بيلسا رو بيارن طرف برای
آماده سازی تيم ملی از برانکو حرف ميشنوه! حماقت که شاخ و دم نداره
۴
مسعود
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۰۱
زیر همه پستا شما میای نظر میدی بیلسا .احتمالا سنت اونقدی نیست که یادت بیاد همین بیلساتون چه گندی زد تو تیم آرژانتین سال ۲۰۰۲ با اون همه ستاره از گروهشم بالا نیومد بعدشم که چقد مشتری داشت!!! بعدم اون برانکو مبارک پرسپولیس باشه اونجابهتر میتونه به دلال بازیاش برسه خیلی از چیزا لیاقت میخواد مربی منچستر و پرتغال و رئال و با مربی دینامو زاگرب و الاتفاق مقایسه می کنیم!!
۷
داود
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۵۹
من یه سوال از راهبر و امیرپور دارم: فرض کنید برانکو اعتراض نمیکرد و اردوی تیم ملی با حضور بازیکنان پرسپولیس انجام میشد. بدون لژیونرها بدون بازی تدارکاتی (البته اگه بازی با کارگرای آفریقایی دبی رو بازی تدارکاتی حساب نکنید!)، و تمرینات تیم ملی میرفت تا بیست و سوم اسفند (طبق برنامه کیروش و فدراسیون)! خوب، چقدر وضعیت با الان فرق داشت؟ یعنی ما با این اردو یک گام بزرگ در جهت آماده سازی تیم ملی برای اون موقع برداشته بودیم؟ حالا که این اردو با 7 تا بازیکن کمتر با همان کیفیت برگزار شد چی از دست دادیم؟؟ هیچی! پس کیروش فقط از این ناراحته که چرا کسی بهش گفته بالای چشمت ابروست! یعنی تیم ملی برای این آقا یک بهانه است! کیروش هیچجا نمیره! چون 1- کجا از اینجا بهتر؟ مخصوصا از لحاظ مالی و شرایط کاری و مرخصی! 2- با این گروه آسان کارش برای حضور در جام جهانی راحته حتی راحتتر از پرتغال با رونالدو 3- میدونه فدراسیون مخالفت میکنه چون هیچ گزینه جایگزینی نداره. جانشینی برانکو از اون حرفهای مسخره و خنده داره!! 4- اصلا کیروش پیشنهادی نداره! تو این چند سال هم گینه و گابن خواستارش بودند! پس این هوچی گری ها فقط برای اینه که حرف خودش رو به کرسی بنشونه و دیگه کسی بهش نگه بالای چشمت ابروست!
امیررضا
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۱
کی‌روش رو باید با لگد بیرون کنن، تا برانکو بره مربی تیم ملی بشه و بدبخت بشیم. درخاشنم میاد مربی پرسپولیس میشه تا بخندیم
امید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۳۳
برانکو کسی هست که بی دردسرترین صعود به جام جهانی را برای ایران به ارمغان آورد. حتماً میخوای بگی اون تیم ستاره داشت ولی باید بگم تیم 98 و 2002 هم پرستاره تر بود. ولی تیم 98 با یک معجزه به جام جهانی رفت و تیم 2002 هم نرفت. شما میخوای بخندی میتونی به علی جوگیریان بخندی
بابک
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۰۶
خنگتر و متوهم تر از لنگی جماعت خودش:) البته اکثرتون 15 سالتون بيشتر نيست. اگر هم سنتون بيشتره سوادتون از 15 ساله ها بيشتر نيست. اون برانکو جونتون در حالی رفت جام جهانی که دور اول مقدماتی 30 ثانيه مونده بود قطر حذفمون کنه! در دور آخر هم در يک گروه 4 تيمه دو تيم مستقيم ميرفتن جام جهانی. يعنی حتی اگر يه سهميه رو ميداديم به ژاپن باز برای صعود فقط بايد با بحرين و کره شمالی رقابت ميکرديم! تو تاريخ رفتن به جام جهانی در آسيا انقدر از سال 2006 اسونتر نبود و نخواهد بود. افسوس بر حماقت اين ملت.
۲
سجاد
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۱
نظرات جالبی نبود!!!
احمدی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۲
ایول. منطقی‌ترین حرف هایی که این چند روزه درباره ماجرای کی روش و برانکو خوندم
۵
یاشار تبریزلی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۲
حرف حساب:
تو کشوری که حتی سفارت خونه ها امنیت ندارند و هر لحظه ممکنه یکی از دیوارشون بره بالا
هیچ مربی طراز اول بین المللی حتی به خاطر پول نمیاد
پس باید دو دستی کیوروش را بچسبیم نازو عشوشو هم به جون بخریم
چون مربی داخلی از دایی تا قلعه نویی آزمایششونو پس دادند
مربی درجه 3 خارجی هم که صد پله بدتر
امید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۳۶
حرف مفت. پس توی ترکیه که سفیرشون هم ترور میشه خیلی خوبه!!؟؟؟ الکی موضوع را سیاسی نکن. مربیان بزرگی حاضرند ایران بیایند. یکی مثل صفایی فراهانی رئیس فدراسیون باشه ببین چه مربیانی را به صف میکنه
آراز
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۴۵
دمت گرم یاشار ترتری توهمی
گاهی عالی حرفای منطقی میزنی
خدمت این آقا امید هم عرض کنم بله در ترکیه هم تو این یک سال خیلی ها قید سفر یا بیزنس را دارند میزنند یعنی اگه مشکلشون مثل ما به 40 سال بکشه اونجا هم کسی پاشو نمیزاره
شازده ببین برای بسکتبال و والیبال هم کامل به بن بست خوردیم برای گرفتن یه مربی کاربلد چه برسه فوتبال
حرف حساب
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۱۸
فقط پول دوست من فقط پول! همین پول کیروش رو بده به یک مربی بزرگ اگه با کله نیومد! من و تو واقعا نمیدونیم چقدر پول گرفته از فدراسیون؟! هیچ جایی درز نکرده! این شو هاش هم برای عقب افتادن پرداخت قراردادشه! حالا ببین!
۳
امیر راوندی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۳
چت سردبیر سابق و سردبیر فعلی آی اسپورت. چه با حال
مهدی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۷
برانکو به تیم ملی برنخواهد گشت
مطمئنا برنمیگرده
کی روش هم نمیره نترسید
ولی برای بعد از 2018 دیگه نباید با کی روش ادامه داد
مربی بزرگتری میخوایم ، کی روش در سطح دنیا جزو مربیان درجه 1 دسته بندی نمیشه ، برانکو هم همینطور ، مربی درجه 1 لازم داریم با رزومه موفق در سطح اول فوتبال اروپا به عنوان سرمربی ، چین رفت مربی قهرمان جهانو اورد
چطور لادروپ و کیکه سانچز تا آسیا اومدن؟ مدیریت قوی باشه تا ایرانم میان
مثلا گاس هیدینک ، بیلیچ ، رانیری ، بلان ، کلینزمن ، تاتا مارتینو و ... ( دقت کنید برای سال 2018 میگم)
امید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۳۰
100% که نه 1000% نمایشی است. من یک سوال می کنم. اگر نمایشی نیست چرا کیروش بیانیه داد و گفت برانکو توی آتیش تبلیغات میسوزه!!؟ میدونید یعنی چی!؟ یعنی من برنامه دارم. که شروعش با این استعفای نمایشی بوده و احتمالاً میخواد با گرفتن امتیازات غیرمنطقی از فدراسیون منگول بی عرضه( خاک بر سر رئیس فدراسیونی که رفته دبی ببینه کیروش چی میگه، یه ذره جنم نداشت کیروش را احضار کنه تهران) و احتمالاً جوسازی رسانه های کیروشی همیشه در صحنه، میخواد جو را به نفع خودش تغییر بده. در حالی که کور خونده و تا فدراسیون بخاطر این اردوی برنامه ریزی نشده از برانکو و هواداران پرسپولیس عذرخواهی نکنه و از نگاه بالا به پایین و سلطه گرانه خود تغییر رویه ندهد برانکو هم کوتاه بیاد ما هواداران پرسپولیس کوتاه نخواهیم. مطمئن باشید. یا احترام متقابل و همفکری یا رفتن اون دلال موزامبیکی
امین
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۳۳
این سؤال اشتباه است یا این که نتیجه گیری اش اشتباه است. فرض کنیم نمایش باشد. اگر نمایش جدّی گرفته نشود به واقعیّت تبدیل می شود. کار درست این است: فدراسیون به کی روش بگوید بنشین سر جات بابا! و از طریق باشگاه پرسپولیس یک اولتیماتوم جدّی به برانکو بدهد که دیگر بازی را خراب نکند. به عنوان یک پرسپولیسی واقعاً از برانکو نا امید شدم. حیرت کردم. او با کلاس تر و با شخصیّت تر از این حرف هاست. 2 جمله ی نسنجیده به کار برد که کار را خراب کرد. بی تدبیری بزرگی بود. قهرمان نشدن پرسپولیس و نرفتن ایران به جام جهانی مقصّرش هر 2 هستند. من هر 2 را خیلی دوست دارم ولی امیدوارم از هر 2 متنفّر نشوم. در مورد کی روش بعید می دانم این اتّفاق بیفتد.
۸
سعید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۳۶
سایت ورزش سه به دلیل حمایت های زیرپوستی از استقلال و تراکتور، در بین هواداران پرسپولیس اعتباری ندارد!
فرزاد مهریار
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۳۸
آقای مهدی امیرپور : اشتباه استراتژیک و نابود کننده شما دقیقا همین جاست ؛ از ترس رفتن کیروش که قطعا فاجعه است دارید دست به قضاوت ناروا می زنید و بر اساس قضاوت ناروا دست به تخریب برانکو و پرسپولیس می زنید . اصلا مشکل شما اینه که به جای فکر کردن به یک راه حل برد-برد ، به راهکار نابود کردن همه چیز به جز کیروش فکر می کنید . اگر جای محمدجواد ظریف ، شما به مذاکرات هسته ای می رفتید ، حتما تا الان اگر مورد حمله قرار نگرفته بودیم ، قطعا تحریم نفت در برابر غذا میشدیم...
مهدی امیرپور
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۵۲
الان دیگه بحث قضاوت بین کی روش و برانکو مهم نیست؛ یعنی تعیین کننده نیست. الان مهمه که نذاریم این بحران آسیب زیادی برسونه بهمون. چه تیم ملی چه پرسپولیس. پرسپولیس که به هفت ملی پوشش رسید، ما دوست داریم تیم ملی هم کی روش رو کماکان داشته باشه
۴
محمد قاضی+ ایمان مبعلی + علی دایی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۰۲
پرسپولیس که به هفت ملی پوشش رسید.
آره داغونشون کردین و برگردوندین.
انشاا... کیروش هم داغون شه
۳
سعید
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۳۲
روش آقای امیرپور و راهبر مثل روش پدر و مادری میمونه که دو تا بچه دارند یکی حرف گوش کن و آرام و دیگری کله شق و شرور! و فقط برای اینکه از شر شرارت بچه دوم در امان باشند از بچه اول میخوان که صبور باشه و کوتاه بیاد! اصلا برام قابل هضم نیست: الان دیگه بحث قضاوت نیست... یا دیگه مهم نیست مقصر کیه!! چرا مهم نیست؟ تا کی میخواهیم به این بچه شرور باج بدیم و حق اون آرومه رو نادیده بگیریم؟ قبول دارم که سطح لیگ ما بالا نیست. قبول دارم که مربیان ما سواد و دانش فوتبالی و بدنسازی کمی دارند! ولی انصافا برانکو که دیگه در این حد نیست! تیم برانکو از یک ملی پوش به هفت ملی پوش رسیده! به غیر از سید جلال و امیری، کدومشون قبل فیکس تیم ملی بودند یا اصلا دعوت میشدند؟؟ کامیابی نیا یا انصاری ....؟؟
۴
پرسپولیس واقعی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۴۰
صدای کی روش نتایجش هست که صدای بلندی هم هست.خدا وکیلی با تیم ملی قبل از خودش قابل مقایسه هست.
پرسپولیس هم نتایج خوبی گرفته ولی در چه شرائطی ؟
قبول کنیم این سالها سپاهان دوران پوست اندازی را سپری میکنه
استقلال هم همینطور
پرسپولیس چون پوست اندازی را زودتر شروع کرده الان وضعییتش از بقیه بهتره
البته در رده ی ملی هم رقبای ما دوران تغییر و پوست اندازی را می گذرانند .
ولی آقای کی روش تاثیرات دیگری هم گذاشته
نظم و انضباط و شخصیتی که به تیم ملی داده در هیچ تیم باشگاهی خودمون نمی بینیم.
نمونه اش عدم دعوت آندو که انگار نه انگار
ایجاد انگیزه در بین تمام فوتبالیستها که اگر خوب باشند حتما دعوت می شوند و بازی هم میکنند.
اکنون پیراهن تیم ملی یک تن وزنش هست چیزی که قبلا برایش ناز می کردند.
من خودم کارمندم در اداره ی ما و خیلی جاهای دیگر می بینید که برای دو روز دیگر هم برنامه ی تثبیت شده وجود ندارد.

برانکو اگر مثل سابق فقط با کار و کار و کار حرف می زد صدایش بلندتر بود.
نه اینکه سواد و نتایج خودش را به رخ بکشد.
قبول کنیم برانکو طمع کرد طمع محبوبیت و

کنجکاوی برای دانستن میزان محبوبیت خود و در این طمع ما هواداران به او کمک کردیم.


من عضو باشگاه هواداران پرسپولیس هستم از آن هوادارانی که پول میدهم اگر بگویم چقدر کمک کردم باور نمی کنید ولی برانکو خانه ای را که با کمک ما آباد شده بود روی سر ما خراب کرد.
واقعا دل شکسته ام .
خداییش پنج روز اردو ضررش بیشتره یا رفتن احمد و ساسان و امید و
موندن اکراینی هاو دست خالی ما تو نقل و انتقالات.
تاج+ساکت+اسلامیان: باند کثیف اصفهانی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۴۷
فقط به جمله آخر دقت کنید. دستتون میاد به چه آدمهای قلم فروشی سرکار دارید.
"اما باز هم باید تاکید کرد که کی‌روش رو به سرمربی بزرگتر از کی‌روش هم ترجیح میدم"
چرا ترجیح میدی؟؟؟
مهدی امیرپور
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۵۰
پشت پرده عجیبی نداره دوست عزیز. چون کی‌روش چند سال سابقه کار توو ایران رو داره ترجیحم کی‌روشه تا یه مربی تازه وارد که کار باهاش ریسک داره حتا اگه بزرگتر باشه
امیر
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۳۱
اقای امیرپور و پژمان خان رهبر خیلی دوستون دارم، ما مردم خیلی جیگریم. مگه نه؟
۱
امید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۵۴
یکی از دلایل استعفای کیروش ترس از روبرو شدن با هواداران پرسپولیس است چون برانکو گفت مقصر ناکامی احتمالی پرسپولیس کیروش و سازمان لیگ و فدراسیون هستند. به راستی به حق هم گفت. چرا باید نیم فصل او را با تعطیلی های متعدد یکماهه برنامه ریزی کنیم تا نیم فصل دوم پرسپولیس در بازیهای سنگین در دو جبهه با مشکل مواجه شود. کیروش خوب می داند این احتمال وجود دارد که پرسپولیس در یکی از دو جبهه لیگ یا آسیا کم بیاره چون خودش واسه دو بازی یکماه لیگ را تعطیل میکنه پس می داند کار بسیار سختی است که پرسپولیس در هر دو جبهه موفق شود و شاید با یک نقل و انتقالات رویایی این اتفاق بیفتد. پس الان کیروش هم باید پاسخگوی نتایج تیم ملی باید هم نتایج پرسپولیس و سایر نمایندگان ایران در آسیا. اینکه می گویند برانکو فرار رو به جلو کرده و ناکامی احتمالی را گردن کیروش میندازه حرف بیخودی است. کی بازیهای لیگ را یکماه یکماه تعطیل کرده!!؟ و به فدراسیون و سازمان لیگ برای برنامه ریزی لیگ خط داده!!؟ کیروش. پس کیروش باید پاسخگوی نتایج باشگاهها بخصوص محبوب ترین باشگاه ایران یعنی پرسپولیس هم باشد. الان که کیروش نمی تواند جوابگو باشد به یک استعفای نمایشی روی آورده تا فشارها را از روی خود بردارد. ولی فضا دیگر برای کیروش مثل گذشته نیست و باید تغییر رویه دهد یا برای همیشه شرش را کم کند. کیروش نمی تواند از این بن بست خارج شود جز با تغییر رویه و افکار خود. والسلام
Navid
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۲۵
آقا نگو اينو، هيچ جاي دنيا باشگاه مهم تر از ملي نيست، برانكو تو ايران آدم شد، تو ايران پخته شد ... بسه ديگه التماس تفكر
۹
امید
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۵۲
آقای نوید بحث اهمیت تیم ملی یا باشگاه نیست. بحث قانونمندی و مدیریت درست است. چه کسی گفته باید منافع پرسپولیس و میلیونها هوادارش را بخاطر تیم ملی نابود کنیم تا تیم ملی موفق شود!!؟؟ آیا نمی شود جوری برنامه ریزی کرد که هم تیم ملی سود ببرد و هم پرسپولیس ضرر نکند!!؟ آقایون چندبار یکماه یکماه لیگ را تعطیل کردند. مگه کسی اعتراضی کرد!!؟ بعد دوباره نیم فصل اردویی در نظر گرفتند که در برنامه اولیه نبوده و بعد هم برانکو را به جلسه هم اندیشی دعوت کردند و گفتند ما می خواهیم اردو برگزار کنیم حالا موافقت کن. مگه هالو هست طرف قبول کنه!!؟؟ تازه اگه بازی تدارکاتی برگزار بود میشد توجیه کرد ولی بازی تدارکاتی تیم ملی بخاطر مخالفت امارات لغو شده چه توجیهی داشت اردویی برگزار بشه که تیم ملی تا سه ماه دیگه هیچ بازی نداره. لطفاً با طرح مسائل الکی مثل اینکه تیم ملی مهم است و باشگاهها اهمیت ندارند به پسرفت فوتبال دامن نزنید. هم تیم ملی و هم باشگاهها بخصوص پرسپولیس در جایگاه خودشون اهمیت دارند و لازم و ملزوم یکدیگر هستند. آقای تاج باید بیاد و از باشگاهها و بخصوص پرسپولیس و برانکو عذرخواهی کنه. والله با عذرخواهی هیچ اتفاقی نمیفته و قرار نیست کسی کوچیک بشه. آقای تاج باید از نفوذ کیروش دربیاد و روش سلطه جویانه و دیکتاتوری کیروش را کنار بگذاره. ما پرسپولیسی ها بیشتر از همه عاشق و حامی تیم ملی کشورمون هستیم و همیشه بیشترین حمایت را از تیم ملی کردیم. مشکل ما با رفتار کیروش و مدیریت فدراسیون هست نه تیم ملی.
۳
یاشار تبریزلی
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۰۵
آقای امیرپور یادتون میاد وقتی همین آقای برانکو را بعد از جام جهانی سیبل انتفام کردند و کوبیدنش و طوری وانمود کردند که اون تیم ما از نظر فنی شایستگی نیمه نهایی جام جهانی را داشت ولی برانکو عیارش کم بود و اون تیم را نابود کرد بعدش چه اتفاقی افتاد؟؟؟
یک سیکل معیوب با روی کار آمدن مربیان کم دانش داخلی.....از ابراهیم پور گرفته تا دایی و قلعه نویی و قطبی
این سیکل انقدر معیوب بود که همه یک صدا فریاد زدند مربی داخای در سطح مسابقات بین المللی هیچ کارایی نداره
حالا هم با رفتن کیوروش به هر بهانه و دلیلی همون سیکل معیوب و ویرانگر و بازگشت به عقب شروع خواهد شد
همه میدونیم مربیان طراز اول برای کار در محیط هایی مثل اینجا مشکل دارند
و همه میدونیم مربی درجه 2 از نوع مربیان کروات هم تا بخواند افکارشونو به تیم منتقل کنند چه فاجعه ای در مرحله دوم بازی ها رخ خواهد داد
فرزاد مهریار
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۵۷
آقای مهدی امیر پور ؛ ممنون از شما که کامنت بنده رو خوندین و پاسخ دادین . اکنون مسئله مهم این نیست که پرسپولیس ملی پوشان خودش را داشته باشد و تیم ملی هم کیروش را . مسئله این است که به نتیجه ای منطقی برسیم که نه هواداران پرسپولیس احساس کنند که تیمشان در برابر هجوم بی رحمانه طرفداران کیروش قرار گرفته و علیه تیم ملی ایران و سرمربی دوست داشتنی اش موضع بگیرند و نه فرصت استثنایی صعود پی در پی به جام جهانی از دست برود . و این جا کار دست شما رسانه هاست . کاری کنید که هرچه سریع‌تر در یک جلسه ابتدا کیروش و برانکو با حضور ریاست فدراسیون و یک فرد بزرگ با قدرت میانجیگری با هم ملاقات کنند و سپس در دو یا سه جلسه برنامه ای دقیق و جامع با ضمانت اجرایی با حضور سرمربی تیم ملی و مدیران باشگاهها تدوین شود...
۱
محمد
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۰۸
آقای امیرپور، مشکل فوتبال ایران در دراز مدت با حضور مربیان سطح بالا مثل کیروش حل نخواهد شد و فقط نقش مسکن را خواهند داشت. ولی برعکس اتفاقا به ضرر فوتبال ایران خواهد بود. امروز نگاه کنید که چه شرایط عجیب و غیرحرفه ای حاکم شده است. کجای دنیا یک لیگ اینهمه در غیر فیفا دی تعطیل می شود؟ کدام مربی ملی به این شکل برای همه ارکان فوتبال یک کشور تعیین تکلیف می کند؟ اگر واقعا دلسوز فوتبالید باید ابتدا حرفه ای شویم، با یک لیگ که اقلا قوانین حرفه ای داشته باشد، با امکانات مناسب، به مدیران مقتدر و کاربلد، با زیرساخت مناسب، بعد به سراغ مربیان با کلاس خارجی برویم.
۲
اکسل ویتسل
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۲۲
فقط یک جمله میگم لعنت بر باشگاه پیروزی و هوادار هاش
۲ ۱
امیر
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۲۵
دوره شعبون بی مخ بازی و لعنت بر این و اون و مرگ بر فلانی خیلی وقت تموم شده!!! یکم باهوش باش داداشی
ایمان
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۱۳
ببینید برانکو یک حرفی زد مشخص شد همه حرفاش از روی قصد و غرض بوده گفت با سوریه جنگ زده مساوی کردید! گفت یا نگفت؟
۲
محمد
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۴۰
سردبیر های کیروش پرست، اکبر اوتی هم بیاریم بهتر از کیروش کار میکنه، برانکو با اون نمایش های تیمی زیباش که جای خود داره،کیروش غیر از تاکتیک اوت دستی و ضربات ایستگاهی و البته خوش شانسی چیزی به فوتبال ما اضافه نکرد
۵
محسن
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۴۲
عجب بیکارهای پایه ای داریم.ماشاله این دو سه روزه چندتا نام کاربری تکراری کامنت گذاشتند(گذاشتیم)این سر و صدای ظاهرا زیاد در فضای مجازی،از جانب چند نفر محدود،من را یاد یه جمله از جورج ارویل انداخت.من اتفاقی این جمله را دیدم و حفظ کردم:تبلیغات،مثل صدای یک تکه اشغال در سطل زباله فلزی است.اشعال هست اما سر و صداش زیاده!!!!!
۴
احسان
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۲۳
از تب ترس داريم مي‌میريم. از شما انتظار نداشتم حداقل شما اقاي پژمان خان راهبر.خيلي ترسيدين. نه كارلوس . كي روش جايي ميره نه برانكو مربي تيم ملي ميشه. هيچ اجماعي داخل فدراسيون بر روي برانكو نيست. همشون كي روش رو ميخان چون ميتونن پشت مانوراي مردم فريبانه و پوپوليستيش قايم بشن و رو صندليهاشون بمونن. يكم واقع بين باشيم تو رو خدا.
۷
حرف حساب
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۱۱
با این اظهار نظرات کشکی از آقای راهبر و امیر پور به عنوان کارشناسان ورزشی برای من ثابت شد که چقدر قدرت تحلیل و سواد تحلیلگران آی اسپرت ضعیفه و اگر من هم از دوران نوجوانی تو وبلاگ خودم 4 تا مطلب کشکی نوشته بودیم الان واسه خودم روزنامه و سایت داشتم! حرکت هوشمندانه برانکو!؟ برانکو مرد جنگ نیست؟! حالا خودش رو جانشین برحق کیروش میدونه؟! برانکو گزینه اول است؟! و از همه مزحکتر اینکه باور دارند کیروش استعفا میده؟!! برید بابا جمع کنید بساطتون رو ! اگه کیروش استعفا داد من کار و بارمو ول میکنم میام همین سایت شما جای شقایق اشک پور بر علیه برانکو مطلب مینویسم!
۸
a
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۳۷
..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر