فهرست
ابهامات لیست تیم ملی/ این فهرست نهایی است؟
ابهامات لیست تیم ملی/ این فهرست نهایی است؟

ابهامات لیست تیم ملی/ این فهرست نهایی است؟

آی اسپورت – فهرست ۲۴نفره تیم ملی برای بازی تدارکاتی مقابل ترکیه اعلام شد. در این لیست نام سیدحسین حسینی، سیدجلال حسینی، وریا غفوری و کاوه رضایی دیده نمی‌شود و طبق اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نام این ۴نفر در فهرست استندبای تیم ملی قرار دارد. انتشار این لیست در همین مدت کوتاه واکنش‌ها و سوالات زیادی در ذهن علاقمندان به وجود آورده است.

یکی از ابهامات به همین عبارت استندبای برمی‌گردد. جلال حسینی، حسین حسینی، وریا غفوری و کاوه رضایی در فهرست انتظار قرار دارند اما مشخص نیست آنها برای حضور در فهرست قطعی که حدود دو هفته دیگر یعنی ۱۴خرداد اعلام خواهد شد چقدر شانس دارند. شاید نباید این فهرست را باید فهرست نهایی کی‌روش دانست ولی اگر اینگونه باشد، باید غیبت جلال حسینی و وریا غفوری را که دو ستاره لیگ هفدهم بودند، شوک بزرگ لیست نهایی تیم ملی دانست. نام بیت‌آشور هم فقط برای چند روز در فهرست 35 نفره تیم ملی قرار داشت.

ابهام بعدی به خط دفاع تیم ملی مربوط می‌شود. در این لیست ۲۴نفره، نام ۴مدافع میانی تخصصی یعنی مجید حسینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی‌گنجی و محمدرضا خانزاده دیده می‌شود. در نگاه اول به نظر می‌رسد زوج اصلی خط دفاع را منتظری و پورعلی‌گنجی تشکیل می دهند اما نام روزبه چشمی هم در میان مدافعان دیده می شود و این احتمال وجود دارد که او در خط دفاع به کار گرفته شود و کی‌روش روی منتظری یا خانزاده به عنوان مدافع راست حساب کرده باشد. زیرا تنها مدافع راست تخصصی این فهرست، رامین رضائیان است. در هر صورت، تک‌تک این احتمالات برای خط دفاع نگران کننده به نظر می‌رسند. ضمن اینکه نام علی قلی‌زاده هم در میان مدافعان دیده می‌شود.

در خط هافبک، نام امید ابراهیمی هم دیده می‌شود و به نظر می‌رسد او مشکلی برای بازی در جام جهانی نخواهد داشت. با توجه به غیبت عزت‌الهی در بازی اول، احتمالا حاج‌صفی و ابراهیمی در ترکیب اصلی بازی خواهند کرد اما احتمال بازی کردن روزبه چشمی در این پست هم وجود دارد. نام کریم انصاری‌فرد هم در میان هافبک‌های تیم ملی دیده می‌شود که در نوع خود عجیب است.

در خط حمله کاوه رضایی در فهرست استندبای قرار گرفته و وحید امیری و اشکان دژاگه در لیست نهایی حضور دارند! دژاگه البته هنوز مصدوم است ولی کی‌روش به او اعتقاد فراوانی دارد و بعید است در روزهای آینده نام او را خط بزند.

در هر صورت هنوز نمی‌توان این فهرست را فهرست نهایی تیم ملی دانست. نام 4 نفر در لیست انتظار قرار دارد و نام یک نفر دیگر باید از این فهرست خط بخورد. این احتمال وجود دارد که آخرین آزمون از بعضی از بازیکنان در بازی مقابل ترکیه صورت بگیرد و در نهایت جابجایی‌هایی انجام شود و غفوری، جلال حسینی و حتی کاوه رضایی به فهرست نهایی بازگردند.

۱۳ ۵  
آی اسپورت
2018-05-20 15:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
saman
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۱۰
خب بالاخره این روز رسید و ثابت شد که ایشون فقط بیمارگونه قصد بهم زدن جو فوتبال رو داره
15 لژیونر و 9 بازیکن از لیگ داخلی
از نیم فصل 6 بازیکن پرسپولیس رو هر هفته برد ریکاوری و از فرم انداختشون اینم آخرش فقط بیرانوند و امیری رو برد عین همینکار رو با ذوب آهن هم کرد
تیر اخرش به سنگ خورد اونجایی که میخواست بازیکنای داخلی رو تو آسیا هم بگیره
متاسفم واقعا که سید جلال و وریا و کاوه رضایی باید بمونن و خانزاده و دژآگه و منتظری برن جام جهانی
Kian
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۱۱
به نظرم سیدجلال و وریا بر میگردن به لیست،ولی هر اتفاقی بیفته باید احترام گذاشت به نظر کی روش
shahab.ir
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۲۲
با خیال راحت بدون استرس جام جهانی رو میبینیم چون از قبل واسه آبکش شدن آمادگی لازم روحی و روانی رو داریم فقط عربستان ۲۰۰۲ نشیم
ناصر شجاعی
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۵۵
من اصلا از خط خوردن سید جلال و وریا ( با احترام به هر دو شون ) شوکه نشدم. ترجیح می دم بازم به کیروش اعتماد کنم...
چون یه مربی بزرگ و حرفه ایه و حتماً برای کارش دلیل داره پس باهاش خیالم راحته.
باید به استقلال و تجربه و دانش کیروش احترام بگذاریم.
شهرام
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۴۲
تصمیمات فنی کیروش همیشه موفق بوده و بازم باید بهش احترام گذاشت. اگه قرار بود این لیست رو یه مربی لیگ برتری بده احتمالن مطابق خواست مردم بود. ولی ما به کیروش پول دادیم تا چیزایی رو ببینه که ما نمیبینیم، تا تصمیمات بزرگ برای ما بگیره و البته مارو از نوع خوبش سورپرایز کنه.
بازی تو ج.ج حقانیت کیروش رو بار دیگه ثابت میکنه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر