فهرست
ستاره‌هایی به نام سون و سانچو
ستاره‌هایی به نام سون و سانچو

ستاره‌هایی به نام سون و سانچو

آی‌اسپورت – بازی امشب تاتنهام هاتسپرز و بوروسیا دورتموند در ومبلی پر است از غایبین نامدار. تاتنهام هری کین و دلی علی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و دورتموند باید بدون مارکو رویس، جولین وایگل، لوکاژ پیژچک و پاکو آلکاسر به جدال شاگردان موریسیو پوچتینو برود.

دورتموند در نیم فصل اول بوندسلیگا غیر قابل مهار به نظر می‌رسید، اما تیم لوسین فاور حالا سه بازی بدون پیروزی را پشت سر گذاشته، شامل تساوی ۳-۳ مقابل هوفنهایم در همین هفته در حالیکه آن‌ها تا حدود بیست دقیقه به پایان بازی ۳-۰ پیش بودند. مصدومیت‌ها و خستگی بازیکنان عامل اصلی به مشکل خوردن صدرنشین بوندسلیگا در هفته‌های اخیر بوده، عاملی که می‌تواند روی سرنوشت‌شان در چمپیونز لیگ هم تاثیری جبران‌ناپذیر بگذارد.

تاتنهام فصل پیش در دور گروهی همین تورنمنت رفت و برگشت دورتموند را شکست داد، دورتموندی که البته دوران خوبی را پشت سر نمی‌گذاشت و فاصله زیادی با تیم حال حاضر داشت. با وجود مصدومین بزرگ زرد و سیاه‌پوشان وستفالن، فاور همچنان به اندازه کافی بازیکنان با کیفیت در اسکوادش دارد. خط میانی دورتموند شامل توماس دیلینی و اکسل ویتسل خواهد شد، دو هافبک مطمئن که با حمایت از مدافعین مرکزی‌شان، اجازه نفوذ به فولبک‌هایشان را می‌دهند. با توجه به غیبت پیژچک به احتمال زیاد اشرف حکیمی به دفاع راست منتقل خواهد شد و رافائل گوئررو جای او را در دفاع چپ خواهد گرفت.

ستاره اول دورتموند در این روزها اما بدون شک جیدون سانچو است. وینگر جوان و انگلیسی آن‌ها این فصل هفت گل در بوندسلیگا زده و ۹ پاس گل داده و در شش بازی اخیرش، سه بار به عنوان بهترین بازیکن زمین از سوی «هواسکورد» انتخاب شده، از جمله همین بازی آخر مقابل هوفنهایم.

حضور سانچوی سرعتی و تکنیکی در ترکیب اصلی دورتموند می‌تواند مشکلات زیادی برای خط دفاعی اسپرز پدید بیاورد. دنی رز و بن دیوس، دو دفاع چپ تخصصی این تیم امشب قادر به بازی نیستند و بدین ترتیب پوچتینو به احتمال زیاد از یان ورتونگن در این پست استفاده خواهد کرد. ورتونگن مدافعی کاملا قابل اعتماد است، اما باید ببینیم این بلژیکی ۳۱ ساله چطور از پس سرعت سانچو برخواهد آمد.

در سوی دیگر زمین اما تمام امیدهای تاتنهامی‌ها به ستاره کره‌ای‌شان است. سون هیونگ مین این فصل در بهترین فرم دوران فوتبالش بوده و در ۱۰ بازی اخیرش برای اسپرز نقشی مستقیم روی ۱۵ گل داشته. در غیاب کین، سون امید اول گلزنی تیمش خواهد بود. خبر خوب برای هواداران سپیدپوشان شمال لندن این است که سون در تا امروز به هیچ تیمی به اندازه دورتموند گل نزده (۸).

با وجود درخشش سانچو و سون در بازی‌های این فصل بوندسلیگا و پرمیر لیگ، فرم و کارنامه آن‌ها در چمپیونز لیگ چندان چشمگیر نبوده. سون در پنج بازی در دور گروهی یک پاس گل داده و سانچو در سه بازی در همین دور یک گل زده و یک گل ساخته. میانگین نمره سون در دور گروهی ۶.۵۱ بوده و میانگین نمره سانچو ۶.۵۲. پس اگر قرار باشد سون و سانچو ستاره‌های اول تیم‌هایشان باشند و سرنوشت این بازی جذاب را رقم بزنند باید فرم لیگ‌شان را به چمپیونز لیگ هم منتقل کنند.

۳    
آی اسپورت
2019-02-13 10:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر